Honda vyvinula prístroj pre chôdzu

Nedeľa, 01 jún 2008

Honda Motor predstavila experimentálny model pomocného prístroja pre chôdzu, ktorý by umožnil chodiť starším ľuďom a ľuďom s oslabenými svalmi na nohách.

Honda prístroj pre chôdzu

Prístroj predviedli na Medzinárodnom veľtrhu bezbariérových prístrojov a rehabilitačných pomôcok pre starších a zdravotne postihnutých ľudí koncom apríla v meste Osaka. Honda začala výskum pomocného prístroja pre chôdzu v roku 1999. Cieľom bolo poskytnúť viacerým ľuďom radosť z pohybu. V súčasnosti je výskum v štádiu realizovateľnosti.

Honda prístroj pre chôdzu

Prístroj predviedli na Medzinárodnom veľtrhu bezbariérových prístrojov a rehabilitačných pomôcok pre starších a zdravotne postihnutých ľudí koncom apríla v meste Osaka. Honda začala výskum pomocného prístroja pre chôdzu v roku 1999. Cieľom bolo poskytnúť viacerým ľuďom radosť z pohybu. V súčasnosti je výskum v štádiu realizovateľnosti.

Technológia podpory ovládania pohybu je unikátna inovácia, ktorú Honda získala súhrnom štúdií o ľudskom pohybe podobne, ako prebiehal aj výskum a vývoj technológií zdokonaleného humanoidného robota ASIMO. Aplikovaním technológie podpory ovládania pohybu, založenej na informácii získanej z bedrových senzorov, motory poskytujú optimálnu podporu založenú na príkazoch z ovládača CPU. S touto pomocou budú kroky užívateľa tohto prístroja predĺžené v porovnaní s krokmi bez použitia prístroja, čím sa dosiahne uľahčenie chôdze.

Kompaktný dizajn prístroja vytvára plochý bezuhlíkový motor. Je jednoduchý, navlieka sa ako opasok okolo bokov a stehien. Je navrhnutý pre tri rôzne veľkosti. Jeho celková hmotnosť je približne 2,8 kg, batéria je lítium-iónová 22,2V-1Ah a na jedno nabitie vydrží pri chôdzi 4,5 km/h až dve hodiny. Záujemcovia mali možnosť vyskúšať si prístroj priamo na veľtrhu.

Autor: J. Goldberger
Foto: Honda
Pridať komentár
Bleskovky
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.
skoda-kamiq
Automobilka Škoda predstavila svoj nový produkt pomenovaný Laura. Nejde o nový model automobilu, ale o digitálnu asistentku do mestského SUV Kamiq a kompaktného modelu Scala. Laura rozumie a hovorí až v šiestich jazykoch, dohovoríte sa s ňou po anglicky, ale aj po česky. Laura rozumie aj pokynom, ktoré sa zadávajú v celých vetách. Jedinou podmienkou fungovania hlasovej asistentky Laura je, aby auto bolo vybavené najvyššou verziou multimediálneho systému Amundsen. Nové rozšírené hlasové ovládanie reaguje na meno Laura. Zavedenie novej digitálnej asistentky potvrdzuje, že oba modely sú v rámci svojich segmentov priekopníkmi v oblasti infoteinment systémov a konektivity. Nová funkcia vrcholného infotainment systému Amundsen využíva štandardne dodávanú eSIM-kartu.
2-Ultragrip-performance
Výrobca pneumatík Goodyear rozšíril rad zimných pneumatík UltraGrip a majitelia menších mestských modelov, úžitkových vozidiel a silných áut si budú môcť na zimu obuť pneumatiky UltraGrip9+, UltraGrip Cargo a UltraGrip Performance+. Model UltraGrip 9+ ponúka dlhší kilometrový výkon a vyššiu priľnavosť na snehovej pokrývke a zľadovatenej ceste, UltraGrip Cargo zlepšujú brzdné vlastnosti úžitkových vozidiel na zľadovatených cestách a Ultra Grip Performance+ ponúkajú lepšie brzdné vlastnosti a vyššiu priľnavosť pre vodičov výkonných áut a mimoriadne jazdné vlastnosti na mokrom aj suchom povrchu v zimných podmienkach. Základom technológie WinterGrip je nová zmes, ktorá zlepšuje pružnosť gumy za nízkych teplôt a zvyšuje tak priľnavosť na zasneženej a zľadovatenej vozovke.