Honda: zvolávacia akcia na airbagy

Štvrtok, 11 február 2010

Spoločnosť Honda vydala oficiálne stanovisko k zvolávacej kampani na airbagy automobilov v Amerike a Ázii. Táto zvolávacia akcia sa netýka automobilov predávaných v Európe. Súvisí s možnou poruchou airbagu vodiča v niektorých automobiloch vyrobených v rokoch 2001 a 2002. Celkový počet vozidiel na celom svete, na ktoré sa zvolávacia akcia vzťahuje, je 437 763.

Honda Insight

Vozidlá určené pre európsky trh nie sú vybavené týmto typom airbagov. Honda preto ubezpečuje európskych zákazníkov, že ich vozidlá nie sú touto možnou poruchou postihnuté. Európske modely nie sú identické s americkými a majú aj odlišných dodávateľov jednotlivých komponentov.

Zvolávacia akcia zahŕňala celkom 514 355 vozidiel v severnej Amerike, Japonsku a iných regiónoch a rozbehla sa v novembri 2008 a júni 2009 (v Japonsku v júli). Na základe prebiehajúceho vyšetrovania a analýz Honda rozšírila zvolávaciu akciu napriek tomu, že od vyhlásenia poslednej zvolávacej akcie neboli hlásené žiadne prípady zlyhania spomínaného airbagu.

Plniaca látka nafukovacieho mechanizmu SRS airbagu vodiča bola kazová a tak pri nafúknutí airbagu mohlo pri nehode dôjsť k nadmernému zvýšeniu vnútorného tlaku nafukovacieho mechanizmu a následnému prasknutiu jeho rámu. Časti airbagu by pri tom boli vystrelené do vozidla a mohli by spôsobiť pasažierom zranenia.

Honda Insight

Mechanizmus SRS airbagu vodiča vo vozidlách, na ktoré sa zvolávacia akcia vzťahuje, bude nahradený novým nafukovacím mechanizmom. V Honde sú presvedčení, že takto sa v budúcnosti vylúči možnosť výskytu podobných incidentov.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
Mazda-cx30
Mazda CX-30 získala ocenenie Zlatý volant 2019 v kategórii SUV/crossover pre vozidlá do dĺžky 4,4 m. Úplne nové kompaktné SUV tak získava svoje vôbec prvé ocenenie v jednej z najdôležitejších čitateľských súťaží. Cenu odovzdali včera v Berlíne prezidentovi Mazda Motor Europe Yasuhiro Aoyamaovi. Pre Mazdu je to historicky piate ocenenie v kategórii Zlatý volant. Prvé získala Mazda 323 v rokoch 1985 a 1989, potom Mazda 626 v roku 1992 a Mazda2 v roku 2014.
skoda-octavia
Automobilka Škoda predstavila novú generáciu modelu Octavia. Štvrtá generácia najpredávanejšieho modelu českej automobilky má nové dimenzie, emotívnejší vzhľad, je priestrannejšia, bezpečnejšia a ponúka väčšie možností konektivity. Je tiež dlhšia a širšia než predchádzajúce generácie a ponúka aj väčší batožinový priestor. Vďaka novému dizajnovému jazyku značky Škoda pôsobí Octavia ešte emotívnejšie. Nový koncept interiéru kombinuje väčšiu funkčnosť a ponuku priestoru s kvalitnými materiálmi a novými dizajnovými prvkami. Moderné možnosti konektivity a nové asistenčné systémy zaisťujú väčšiu úroveň bezpečnosti a komfortu. Svetová premiéra štvrtej generácie Škody Octavia sa konala netradične v pražskej Národnej galérii.
Igor-Drotár
Tradičné podujatie po skončení sezóny Setkání mistrů v českej Sosnovej neďaleko Českej Lípy,na ktorom nechýbal ani slovenský automobilový pretekár Igor Drotár, sa konalo už po osemnásty raz. Ani nepriazeň jesenného počasia neodradila davy fanúšikov, aby zaplnili priestor okolo sosnovskej arény. Tradičné podujatie otvárajú paralelné vyraďovacie preteky vždy dvoch áut. Z približne päťdesiatky zúčastnených pretekárov skončil Drotár v silnej konkurencii aj profesionálnych jazdcov na výbornom šiestom mieste. Igor Drotár: "V prvej jazde som zajazdil piaty najrýchlejší čas. Čakal som, že v druhej jazde sa zlepším, no pokazil som znovu štart a napokon som skončil šiesty, čo je z 50-ky skvelých jazdcov výborný výsledok."