Honda: zvolávacia akcia na airbagy

Štvrtok, 11 február 2010

Spoločnosť Honda vydala oficiálne stanovisko k zvolávacej kampani na airbagy automobilov v Amerike a Ázii. Táto zvolávacia akcia sa netýka automobilov predávaných v Európe. Súvisí s možnou poruchou airbagu vodiča v niektorých automobiloch vyrobených v rokoch 2001 a 2002. Celkový počet vozidiel na celom svete, na ktoré sa zvolávacia akcia vzťahuje, je 437 763.

Honda Insight

Vozidlá určené pre európsky trh nie sú vybavené týmto typom airbagov. Honda preto ubezpečuje európskych zákazníkov, že ich vozidlá nie sú touto možnou poruchou postihnuté. Európske modely nie sú identické s americkými a majú aj odlišných dodávateľov jednotlivých komponentov.

Zvolávacia akcia zahŕňala celkom 514 355 vozidiel v severnej Amerike, Japonsku a iných regiónoch a rozbehla sa v novembri 2008 a júni 2009 (v Japonsku v júli). Na základe prebiehajúceho vyšetrovania a analýz Honda rozšírila zvolávaciu akciu napriek tomu, že od vyhlásenia poslednej zvolávacej akcie neboli hlásené žiadne prípady zlyhania spomínaného airbagu.

Plniaca látka nafukovacieho mechanizmu SRS airbagu vodiča bola kazová a tak pri nafúknutí airbagu mohlo pri nehode dôjsť k nadmernému zvýšeniu vnútorného tlaku nafukovacieho mechanizmu a následnému prasknutiu jeho rámu. Časti airbagu by pri tom boli vystrelené do vozidla a mohli by spôsobiť pasažierom zranenia.

Honda Insight

Mechanizmus SRS airbagu vodiča vo vozidlách, na ktoré sa zvolávacia akcia vzťahuje, bude nahradený novým nafukovacím mechanizmom. V Honde sú presvedčení, že takto sa v budúcnosti vylúči možnosť výskytu podobných incidentov.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-SX4-S-Cross
V rebríčku počtu predaných osobných áut na Slovensku v roku 2019 sa Suzuki medzi 39 značkami umiestnila s počtom 3709 predaných vozidiel na veľmi peknom jedenástom mieste. Pričinili sa o to hlavne modely SUV Vitara a SX4 S-Cross. Modernizovaná Vitara v segmente SUV obsadila podľa štatistiky registrácií Zväzu automobilového priemyslu šieste a SX4 S-Cross ôsme miesto. O úspech v celkovej predajnosti modelov Suzuki v roku 2019 sa postarali tiež modely Swift a Ignis. Novou posilou značky v roku 2020 budú nový hit, malý off-road Jimny, a trvalka značky Swift.
Benzina-Tank
Benzina rozširuje svoje služby na Slovensku o Tank Kartu Business. Umožní firmám a podnikateľom okrem čerpania pohonných látok využívať aj rad benefitov, a to od zvýhodnenej ceny až po jednoduché vyúčtovanie a správu tankovacích kariet. Je to ďalší krok v stratégii Benziny, ktorá sa po rokoch vrátila znovu na Slovensko a má vo svojej sieti už desať čerpacích staníc. V pláne má tiež zavedenie karty Tank Karta Easy pre bežných motoristov. Marek Zouvala, riaditeľ siete čerpacích staníc Benzina: "Firmy a podnikatelia potrebujú šetriť každý cent. Preto sme pre nich pripravili nástroj na znižovanie prevádzkových nákladov aj administratívy. Tank Karta Business je nielen efektívnym riešením pre pohodlné tankovanie so zľavou, ale tiež vhodným nástrojom ako si ušetriť starosti a zjednodušiť účtovníctvo."
Elektrické-roznášky
Spoločnosť DPD začala doručovať zásielky v centre hlavného mesta prostredníctvom cyklokuriéra. Ide o pilotný projekt, ktorý má šancu rozšíriť sa aj do iných miest. Spoločnosť tiež výrazne rozširuje svoje doručovanie zásielok flotilou elektrických dodávkových automobilov, a to nielen v Bratislave, ale po celom Slovensku. Doručovanie elektrickou dopravou v mestách je jedným zo spôsobov, ako spoločnosť DPD podporuje svoj záväzok doručovať všetky zásielky do cieľa bez uhlíkovej stopy.