HondaJet: Nové ľahké prúdové lietadlo

Štvrtok, 21 apríl 2016

Honda dodala do Európy prvý HondaJet. Urobila tak pri jeho slávnostnom odovzdaní na výstave Aero 2016, ktorú otvorili 20. apríla a potrvá do 23. apríla v nemeckom Friedrichshafene.

HondaJet20160422
Spoločnosť na výstave AERO 2016 v nemeckom Friedrichshafene predstavila a dodala do Európy prvé nové prúdové lietadlo HondaJet model HA-420

Prvá HondaJet dodaná do Európy je významným míľnikom na ceste spoločnosti Honda Aircraft Company, ktorej cieľom je priniesť na trh ľahké prúdové lietadlá. Prvý HondaJet bude lietať v Európe a prevádzkovať ho bude spoločnosť Rheinland Air Service, exkluzívny predajca lietadiel HondaJet v strednej Európe.

Lietadlo HondaJet je úplne nový model a vyznačuje sa využitím pokročilých technológií a inovácií. Konfigurácia HondaJetu s motormi umiestnenými nad krídlami, krídlo s prirodzeným laminárnym prúdením vzduchu a trup z kompozitných materiálov sú výsledkom dlhodobej výskumnej činnosti spoločnosti Honda. Vďaka všetkým týmto inováciám je HondaJet najrýchlejšie, najpriestrannejšie a najekonomickejšie prúdové lietadlo vo svojej triede.

HondaJet vyrábajú vo svetovej centrále spoločnosti Honda Aircraft Company v Greensboro v Severnej Karolíne. Model HA-420 HondaJet získal typové osvedčenie FAA v decembri 2015.

Autor: jGold
Foto: Honda
Pridať komentár
Bleskovky
skoda-scala-monte-carlo
Škoda rozširuje ponuku nového kompaktného modelu Scala a mestského crossoveru Kamiq o verziu Monte Carlo. Monte Carlo odkazuje na úspešnú pretekársku históriu značky Škoda. Výrazné čierne dizajnové prvky a čierny nápis Škoda na zadnej strane dodávajú vozidlám ešte športovejší vzhľad. Nová Škoda Scala vo verzii Monte Carlo začína na cene 18 100 eur a cena kompaktného SUV Kamig Monte Carlo sa odvíja od ceny 19 690 eur. Záujemcovia si môžu model Scala a Kamiq vo verzii Monte Carlo nakonfigurovať online, alebo si ho objednať u predajcov. V Škode veria, že verzie Monte Carlo zdôraznia športový a dynamický charakter vozidiel modelov Scala a Kamiq, tiež že veľké kolesá a zvučný názov oslovia zákazníkov, ktorí ocenia štýl a emocionálny a lifestylový dizajn oboch modelov.
World-Endurance
Goodyear bude od úvodných pretekov sezóny 2020 dodávať pre Svetový pohár cestovných automobilov najnovšiu generáciu svojich pretekárskych pneumatík Goodyear Eagle F1 SuperSport vo verziách bez dezénu i do dažďa. Značka Goodyear je tak oficiálnym dodávateľom pneumatík pre World Touring Car Cup (WTCR). Na základe oficiálneho výberového konania FIA bude Goodyear partnerom seriálu po dobu najbližších troch rokov, v sezónach 2020 až 2022. V sezóne 2020 bude desať pretekov na troch svetadieloch – v Maroku, Maďarsku, Nemecku, Slovensku, Portugalsku, Španielsku, Číne, Južnej Kórei a Macau. Záverečné preteky sezóny sa uskutočnia v Malajzii. Každé podujatie pozostáva z troch samostatných pretekov, takže spolu bude súčasťou pretekárskeho kalendára sezóny tridsať napínavých pretekov.
Auto-komunikuje
Budem mať na najbližšom semafore zelenú ak budem pokračovať v jazde touto rýchlosťou? Odpoveď na túto otázku už od technológie, ktorú pripravuje SEAT-u v spolupráci s ministerstvom dopravy, magistrátom Barcelony a spoločnosťou ETRA úspešne prepája vozidlá so semaformi a centrálnym dispečingom riadenia premávky, takže vodiči dostávajú informácie o aktuálnej situácii. Projekt okrem toho umožňuje informácie o nehodách na diaľniciach zasielať rovno do vozidiel bez nutnosti využívať na to premenlivé informačné tabule. Automobily a infraštruktúra sú navzájom prepojené pomocou cloudu mobilným dátovým pripojením s reakčnou dobou 300 milisekúnd. Projekt prepája vozidlá so semaformi a informačnými panelmi prostredníctvom platformy DGT 3.0 a vodiči dostávajú v predstihu upozornenie o statuse najbližších semaforov, aby mohli podľa toho prispôsobiť rýchlosť jazdy. Dopravné informácie sa zobrazujú v reálnom čase na displejoch v automobiloch.