HondaJet: Nové ľahké prúdové lietadlo

Štvrtok, 21 apríl 2016

Honda dodala do Európy prvý HondaJet. Urobila tak pri jeho slávnostnom odovzdaní na výstave Aero 2016, ktorú otvorili 20. apríla a potrvá do 23. apríla v nemeckom Friedrichshafene.

HondaJet20160422
Spoločnosť na výstave AERO 2016 v nemeckom Friedrichshafene predstavila a dodala do Európy prvé nové prúdové lietadlo HondaJet model HA-420

Prvá HondaJet dodaná do Európy je významným míľnikom na ceste spoločnosti Honda Aircraft Company, ktorej cieľom je priniesť na trh ľahké prúdové lietadlá. Prvý HondaJet bude lietať v Európe a prevádzkovať ho bude spoločnosť Rheinland Air Service, exkluzívny predajca lietadiel HondaJet v strednej Európe.

Lietadlo HondaJet je úplne nový model a vyznačuje sa využitím pokročilých technológií a inovácií. Konfigurácia HondaJetu s motormi umiestnenými nad krídlami, krídlo s prirodzeným laminárnym prúdením vzduchu a trup z kompozitných materiálov sú výsledkom dlhodobej výskumnej činnosti spoločnosti Honda. Vďaka všetkým týmto inováciám je HondaJet najrýchlejšie, najpriestrannejšie a najekonomickejšie prúdové lietadlo vo svojej triede.

HondaJet vyrábajú vo svetovej centrále spoločnosti Honda Aircraft Company v Greensboro v Severnej Karolíne. Model HA-420 HondaJet získal typové osvedčenie FAA v decembri 2015.

Autor: jGold
Foto: Honda
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.