Hondu zdobí spoľahlivosť

Utorok, 09 február 2016

Honda bola na základe prieskumu Organizácie spotrebiteľov a užívateľov (OCU) vyhodnotená ako najspoľahlivejší výrobca automobilov.

Honda Jazz
Honda Jazz sa umiestnila v prieskume ako najspoľahlivejší automobil vo svojej kategórii

Podľa výsledkov prieskumu taktiež vyplanulo, že model Jazz najmenšiu pravdepodobnosť dostať sa do servisu. Vysoké hodnotenie získali aj modely Civic, CR-V a Insight. Prieskumu sa zúčastnilo 30 000 európskych vodičov a týkal sa 178 rôznych modelov automobilov. Zameraný bol na spoľahlivosť a opieral sa o skúsenosti európskych motoristov.

Značka Honda dosiahla v prieskume celkovo prvé miesto, keď získala hodnotenie spoľahlivosti 93/100, a ďalších 79 % účastníkov prieskumu sa vyjadrilo, že by vozidlo Honda odporučili. Model Honda Jazz bol vyhodnotený ako najlepšie auto z hľadiska spoľahlivosti v kategórii "úžitkových" vozidiel. Vysoké hodnotenie dostali aj Civic, CR-V a Insight, ktoré sa vo svojich kategóriách dostali medzi 10 najspoľahlivejších vozidiel.

"Výsledky tohto prieskumu ukázali, aký dôležitý je záväzok kvality, ktorý má spoločnosť Honda voči svojím zákazníkom. Honda považuje za dôležité zaistiť, aby sa zákazníci mohli tešiť zo svojich vozidiel Honda, užívať si jazdu a pritom mať istotu, že sa jedná o najmenej poruchové vozidlá" – hodnotí výsledky prieskumu výkonný viceprezident spoločnosti Honda Europe Philip Ross.

Autor: janGold
Foto: Honda
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.