Hondu zdobí spoľahlivosť

Utorok, 09 február 2016

Honda bola na základe prieskumu Organizácie spotrebiteľov a užívateľov (OCU) vyhodnotená ako najspoľahlivejší výrobca automobilov.

Honda Jazz
Honda Jazz sa umiestnila v prieskume ako najspoľahlivejší automobil vo svojej kategórii

Podľa výsledkov prieskumu taktiež vyplanulo, že model Jazz najmenšiu pravdepodobnosť dostať sa do servisu. Vysoké hodnotenie získali aj modely Civic, CR-V a Insight. Prieskumu sa zúčastnilo 30 000 európskych vodičov a týkal sa 178 rôznych modelov automobilov. Zameraný bol na spoľahlivosť a opieral sa o skúsenosti európskych motoristov.

Značka Honda dosiahla v prieskume celkovo prvé miesto, keď získala hodnotenie spoľahlivosti 93/100, a ďalších 79 % účastníkov prieskumu sa vyjadrilo, že by vozidlo Honda odporučili. Model Honda Jazz bol vyhodnotený ako najlepšie auto z hľadiska spoľahlivosti v kategórii "úžitkových" vozidiel. Vysoké hodnotenie dostali aj Civic, CR-V a Insight, ktoré sa vo svojich kategóriách dostali medzi 10 najspoľahlivejších vozidiel.

"Výsledky tohto prieskumu ukázali, aký dôležitý je záväzok kvality, ktorý má spoločnosť Honda voči svojím zákazníkom. Honda považuje za dôležité zaistiť, aby sa zákazníci mohli tešiť zo svojich vozidiel Honda, užívať si jazdu a pritom mať istotu, že sa jedná o najmenej poruchové vozidlá" – hodnotí výsledky prieskumu výkonný viceprezident spoločnosti Honda Europe Philip Ross.

Autor: janGold
Foto: Honda
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.