Hondu zdobí spoľahlivosť

Utorok, 09 február 2016

Honda bola na základe prieskumu Organizácie spotrebiteľov a užívateľov (OCU) vyhodnotená ako najspoľahlivejší výrobca automobilov.

Honda Jazz
Honda Jazz sa umiestnila v prieskume ako najspoľahlivejší automobil vo svojej kategórii

Podľa výsledkov prieskumu taktiež vyplanulo, že model Jazz najmenšiu pravdepodobnosť dostať sa do servisu. Vysoké hodnotenie získali aj modely Civic, CR-V a Insight. Prieskumu sa zúčastnilo 30 000 európskych vodičov a týkal sa 178 rôznych modelov automobilov. Zameraný bol na spoľahlivosť a opieral sa o skúsenosti európskych motoristov.

Značka Honda dosiahla v prieskume celkovo prvé miesto, keď získala hodnotenie spoľahlivosti 93/100, a ďalších 79 % účastníkov prieskumu sa vyjadrilo, že by vozidlo Honda odporučili. Model Honda Jazz bol vyhodnotený ako najlepšie auto z hľadiska spoľahlivosti v kategórii "úžitkových" vozidiel. Vysoké hodnotenie dostali aj Civic, CR-V a Insight, ktoré sa vo svojich kategóriách dostali medzi 10 najspoľahlivejších vozidiel.

"Výsledky tohto prieskumu ukázali, aký dôležitý je záväzok kvality, ktorý má spoločnosť Honda voči svojím zákazníkom. Honda považuje za dôležité zaistiť, aby sa zákazníci mohli tešiť zo svojich vozidiel Honda, užívať si jazdu a pritom mať istotu, že sa jedná o najmenej poruchové vozidlá" – hodnotí výsledky prieskumu výkonný viceprezident spoločnosti Honda Europe Philip Ross.

Autor: janGold
Foto: Honda
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.