Hurá na Agrokomplex

Pondelok, 20 august 2012

Titulok k článku je pravdivý, resp. taký býval ešte v nedávnej minulosti. Za bývalého režimu určite, pretože poľnohospodárska výstava Agrokomplex v Nitre bola niečo ako pútnické miesto, kde sa stretávalo prakticky celé Slovensko, a nie iba poľnohospodárske.

Obytny automobil
Všehochuť Agrokomplexu dotvárajú obytné automobily a prívesy rôznych veľkostí

Agrokomplex bol niečo ako celoslovenské hody, ale aj dožinkové slávnosti, keďže sa konal v čase, keď sa u nás práve končila žatva. Na Agrokomplexe sa jedlo, pilo, ochutnávalo, maškrtilo, pravdaže aj okukávali nejaké tie výstavné exempláre. Predovšetkým tu bolo veselo a národ odchádzal z Nitry s plným žalúdkom, s množstvom najlepších dojmov, s úsmevom na tvári a spokojný na duši.

Tak to bolo každý rok a národ zasa netrpezlivo čakal celý rok, kedy sa znovu otvoria brány nitrianskeho výstaviska. Aj teraz je koniec augusta každoročne vyhradený v Nitre poľnohospodárskej a potravinárskej výstave Agrokomplex, pravdaže, s prívlastkom medzinárodná.

V tomto roku sa píše už jej 39. ročník. Prvých návštevníkov prijme výstavný areál vo štvrtok 23. augusta a za poslednými sa brány výstaviska zavrú v nedeľu 26. augusta. Čosi sa v Nitre, resp. na Agrokomplexe predsa zmenilo. Na výstavu chodí menej návštevníkov, trvá kratšie, iné je zloženie vystavovateľov a aj keď sa organizátor výstavy snaží čo mu sily stačia, cítiť vo vzduchu, že všade je málo peňazí a všetko je stále drahšie.

Napriek tomu je Nitra aj teraz pripravená na svoj predjesenný poľnohospodársky veľtrh. Záštitu nad výstavou, tradične, má minister pôdohospodárstva (a rozvoja vidieka Slovenskej republiky), opäť nový - Ľubomír Jahnátek. Pod záštitou či bez nej, návštevníci si počas štyroch dní môžu prezrieť exponáty od záhradnej techniky až po ťažkú poľnohospodársku techniku, malotraktory, normálne i obrovité traktory, kombajny, nákladné autá i kamióny a ďalšiu techniku, ale aj poľnohospodárske plodiny a produkty zo záhrad a polí.

Svoje miesto na Agrokomplexe má aj dopravná technika – malé úžitkové automobily, väčšie i veľké nákladné autá, prívesné vozíky, ale aj obrovité prepravné kolosy. Tiež servisná a garážová technika, príslušenstvo a doplnky. Jednoducho – v Nitre na Agrokomplexe sa bude aj tento rok na čo pozerať.

Obytny automobil Iveco Stralis Avia
Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.