Hurá na Agrokomplex

Pondelok, 20 august 2012

Titulok k článku je pravdivý, resp. taký býval ešte v nedávnej minulosti. Za bývalého režimu určite, pretože poľnohospodárska výstava Agrokomplex v Nitre bola niečo ako pútnické miesto, kde sa stretávalo prakticky celé Slovensko, a nie iba poľnohospodárske.

Obytny automobil
Všehochuť Agrokomplexu dotvárajú obytné automobily a prívesy rôznych veľkostí

Agrokomplex bol niečo ako celoslovenské hody, ale aj dožinkové slávnosti, keďže sa konal v čase, keď sa u nás práve končila žatva. Na Agrokomplexe sa jedlo, pilo, ochutnávalo, maškrtilo, pravdaže aj okukávali nejaké tie výstavné exempláre. Predovšetkým tu bolo veselo a národ odchádzal z Nitry s plným žalúdkom, s množstvom najlepších dojmov, s úsmevom na tvári a spokojný na duši.

Tak to bolo každý rok a národ zasa netrpezlivo čakal celý rok, kedy sa znovu otvoria brány nitrianskeho výstaviska. Aj teraz je koniec augusta každoročne vyhradený v Nitre poľnohospodárskej a potravinárskej výstave Agrokomplex, pravdaže, s prívlastkom medzinárodná.

V tomto roku sa píše už jej 39. ročník. Prvých návštevníkov prijme výstavný areál vo štvrtok 23. augusta a za poslednými sa brány výstaviska zavrú v nedeľu 26. augusta. Čosi sa v Nitre, resp. na Agrokomplexe predsa zmenilo. Na výstavu chodí menej návštevníkov, trvá kratšie, iné je zloženie vystavovateľov a aj keď sa organizátor výstavy snaží čo mu sily stačia, cítiť vo vzduchu, že všade je málo peňazí a všetko je stále drahšie.

Napriek tomu je Nitra aj teraz pripravená na svoj predjesenný poľnohospodársky veľtrh. Záštitu nad výstavou, tradične, má minister pôdohospodárstva (a rozvoja vidieka Slovenskej republiky), opäť nový - Ľubomír Jahnátek. Pod záštitou či bez nej, návštevníci si počas štyroch dní môžu prezrieť exponáty od záhradnej techniky až po ťažkú poľnohospodársku techniku, malotraktory, normálne i obrovité traktory, kombajny, nákladné autá i kamióny a ďalšiu techniku, ale aj poľnohospodárske plodiny a produkty zo záhrad a polí.

Svoje miesto na Agrokomplexe má aj dopravná technika – malé úžitkové automobily, väčšie i veľké nákladné autá, prívesné vozíky, ale aj obrovité prepravné kolosy. Tiež servisná a garážová technika, príslušenstvo a doplnky. Jednoducho – v Nitre na Agrokomplexe sa bude aj tento rok na čo pozerať.

Obytny automobil Iveco Stralis Avia
Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
bmw-i5-touring-flash kopie
Šiesty ročník ankety Elektromobil roka 2024 o najlepšie elektrické a plug-in hybridné automobily na slovenskom trhu za rok 2024 pozná svojich víťazov. Automobily BMW získali tri pódiové umiestnenia: BMW i7 M70 prvé miesto v kategórii luxusný elektromobil, BMW XM v kategórii plug-in hybrid, a BMW radu 5 Touring druhé miesto v kategórii rodinných elektromobilov. Ankety sa zúčastnilo 8656 hlasujúcich, ktorí svojimi hlasmi na internetovom portáli mojelektromobil.sk vybrali tie najlepšie automobily na slovenskom trhu v troch kategóriách. O priazeň slovenskej verejnosti sa uchádzalo spolu 123 nominovaných vozidiel.BMW i5 Touring
bmw-group
BMW Group, nemecký výrobca prémiových vozidiel, chce pokračovať v raste svojej produkcie i v tomto fiškálnom roku. Motivuje ho k tomu úspešný rok 2023, v ktorom jeho prémiový segment dodal na trh historicky najviac vozidiel a zaznamenal najvyššie predaje. Modelmi, ktoré majú produkciu bavorského producenta najviac potiahnuť na požadovanú úroveň, majú byť aj v roku 2024 čisto elektrické vozidlá a modely z vyššieho prémiového segmentu, vrátane modelov BMW radu 7, BMW X7 a luxusné Rolls-Royce s čisto elektrickým pohonom Rolls-Royce Spectre. V oboch týchto segmentoch verí skupina BMW vo výrazný dvojciferný rast. Očakáva sa, že prispejú k tomu aj modely BMW radu 5, BMW i5, ale aj elektrické kombi Touring i5.
matador
V prieskume spotrebiteľskej dôvery Slováci po ôsmy raz volili značky, ktorým dôverujú najviac. Zúčastnila sa ho reprezentatívna vzorka dvetisíc respondentov. Do prieskumu boli zahrnuté značky, ktoré sú najsilnejšími na slovenskom trhu. V kategórii výrobcov pneumatík získal ocenenie Najdôveryhodnejšia značka roku 2023 tradičný výrobca pneumatík Matador, ktorý je súčasťou koncernu Continental. Matador tak potvrdil povesť spoľahlivosti a kvality za rozumnú cenu. Značka s viac ako 115 rokmi skúseností je najdôveryhodnejšia pre 20,6 % respondentov. Na druhom mieste sa umiestnila značka Continental. Roman Moško, komunikačný manažér Continental Barum: "Sme hrdí, že značka Matador je medzi slovenskými vodičmi vnímaná ako symbol dôvery a kvality. Má dlhoročnú tradíciu, široké portfólio a spoľahlivú kvalitu.”Matador Hectorra 5