Hyundai ako významný svetový hráč

Utorok, 06 október 2015

Spoločnosť Hyundai je významným svetovým hráčom v oblasti automobilovej výroby. Má na celom svete osem výrobných závodov a sedem dizajnových a technických centier. Hyundai vyrába automobily s výrazným dizajnom a vysokou kvalitou. Aj to bol dôvod, prečo kórejská značka v rebríčku najlepších značiek stúpa stále vyššie.

Hyundai Vision Gran Turismo
Hyundai N 2025 Vision Gran Turismo je koncept predstavený na tohtoročnom jesennom autosalóne vo Frankfurte. Propaguje značku i jej športovú divíziu N. Reálnym športovým modelom divízie je i20 WRC, ktorý reprezentuje značku v seriáli majstrovstiev sveta.

Hyundai Motor je podľa výsledkov publikovaných agentúrou Interbrand najhodnotnejšou kórejskou automobilovou značkou a siedmym najväčším automobilovým výrobcom na svete z hľadiska hodnoty značky. Zároveň je 39. najvýznamnejšou značkou na svete.

S nárastom hodnoty o 8,5 % oproti predchádzajúcemu roku na terajších 11,3 miliardy amerických dolárov je spoločnosť Hyundai významným svetovým hráčom v oblasti automobilového priemyslu. Za uplynulých 10 rokov hodnota Hyundai Motor vzrástla o vyše 7 miliárd dolárov a v rebríčku najväčších značiek sveta poskočila o 36 miest.

S takmer stotisíc zamestnancami na celom svete pokračuje v rozširovaní svojho modelového programu. Hyundai vyrába automobily s výrazným dizajnom a vysokou kvalitou a jeho nové modely reflektujú orientáciu značky na Modern Premium a modely Hyundai vyšších tried mieria do kategórie prémiových automobilov.

Kórejská značka sa usiluje zároveň posilniť svoju rolu v oblasti ekologického pohonu spustením výroby prvého sériového automobilu poháňaného palivovým článkom na vodík – Hyundai ix35 Fuel Cell.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.