Hyundai ako významný svetový hráč

Utorok, 06 október 2015

Spoločnosť Hyundai je významným svetovým hráčom v oblasti automobilovej výroby. Má na celom svete osem výrobných závodov a sedem dizajnových a technických centier. Hyundai vyrába automobily s výrazným dizajnom a vysokou kvalitou. Aj to bol dôvod, prečo kórejská značka v rebríčku najlepších značiek stúpa stále vyššie.

Hyundai Vision Gran Turismo
Hyundai N 2025 Vision Gran Turismo je koncept predstavený na tohtoročnom jesennom autosalóne vo Frankfurte. Propaguje značku i jej športovú divíziu N. Reálnym športovým modelom divízie je i20 WRC, ktorý reprezentuje značku v seriáli majstrovstiev sveta.

Hyundai Motor je podľa výsledkov publikovaných agentúrou Interbrand najhodnotnejšou kórejskou automobilovou značkou a siedmym najväčším automobilovým výrobcom na svete z hľadiska hodnoty značky. Zároveň je 39. najvýznamnejšou značkou na svete.

S nárastom hodnoty o 8,5 % oproti predchádzajúcemu roku na terajších 11,3 miliardy amerických dolárov je spoločnosť Hyundai významným svetovým hráčom v oblasti automobilového priemyslu. Za uplynulých 10 rokov hodnota Hyundai Motor vzrástla o vyše 7 miliárd dolárov a v rebríčku najväčších značiek sveta poskočila o 36 miest.

S takmer stotisíc zamestnancami na celom svete pokračuje v rozširovaní svojho modelového programu. Hyundai vyrába automobily s výrazným dizajnom a vysokou kvalitou a jeho nové modely reflektujú orientáciu značky na Modern Premium a modely Hyundai vyšších tried mieria do kategórie prémiových automobilov.

Kórejská značka sa usiluje zároveň posilniť svoju rolu v oblasti ekologického pohonu spustením výroby prvého sériového automobilu poháňaného palivovým článkom na vodík – Hyundai ix35 Fuel Cell.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.