Hyundai i10 dostal ocenenie Autobest 2014

Nedeľa, 15 december 2013

Už po trinásty raz hodnotila organizácia Autobest najlepšie autá pre rozvíjajúce sa trhy strednej a východnej Európy. Víťazom Autobest 2014 je Hyundai i10, ktorého výroba sa rozbehla v septembri v tureckom závode v meste Izmit.

Hyundai i10

Porota zložená z motoristických novinárov volila víťaza spomedzi piatich finalistov – Chevrolet Trax, Hyundai i10, Mitsubishi Space Star, Nissan Note a Peugeot 2008. Je to už po druhý raz za posledné tri roky, čo si ocenenie Autobest odnáša automobil značky Hyundai. Pred dvoma rokmi získal ocenenie Autobest 2012 Hyundai Elantra.

Prezident organizácie Autobest Dan Vardie ocenil Hyundai i10 novej generácie ako priestranný automobil vysokých celkových kvalít. Podľa neho na skúšobnej trati Navak blízko Belehradu zapôsobil i10 na porotcov svojimi jazdnými vlastnosťami, prekvapujúcimi pri takom malom automobile.

Hyundai i10 novej generácie je podľa viceprezidenta Hyundai Motor Europe Allana Rushfortha perfektným príkladom vyrábať správne modely pre jednotlivé regióny. Automobily Huyndai podľa neho poskytujú hodnotu, ktorá prekonáva očakávania zákazníkov a pomôže značke Hyundai udržať si v Európe v roku 2014 trhový podiel 3,5 % v segmente nových automobilov predávaných v Európe.

Autobest je jedným z najprestížnejších ocenení udeľovaných automobilom v Európe. Pri ich hodnotení sa zohľadňuje 13 rozličných kritérií, vrátane dizajnu, ceny, vybavenia a šírky servisnej siete.

Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-SX4-S-Cross
V rebríčku počtu predaných osobných áut na Slovensku v roku 2019 sa Suzuki medzi 39 značkami umiestnila s počtom 3709 predaných vozidiel na veľmi peknom jedenástom mieste. Pričinili sa o to hlavne modely SUV Vitara a SX4 S-Cross. Modernizovaná Vitara v segmente SUV obsadila podľa štatistiky registrácií Zväzu automobilového priemyslu šieste a SX4 S-Cross ôsme miesto. O úspech v celkovej predajnosti modelov Suzuki v roku 2019 sa postarali tiež modely Swift a Ignis. Novou posilou značky v roku 2020 budú nový hit, malý off-road Jimny, a trvalka značky Swift.
Benzina-Tank
Benzina rozširuje svoje služby na Slovensku o Tank Kartu Business. Umožní firmám a podnikateľom okrem čerpania pohonných látok využívať aj rad benefitov, a to od zvýhodnenej ceny až po jednoduché vyúčtovanie a správu tankovacích kariet. Je to ďalší krok v stratégii Benziny, ktorá sa po rokoch vrátila znovu na Slovensko a má vo svojej sieti už desať čerpacích staníc. V pláne má tiež zavedenie karty Tank Karta Easy pre bežných motoristov. Marek Zouvala, riaditeľ siete čerpacích staníc Benzina: "Firmy a podnikatelia potrebujú šetriť každý cent. Preto sme pre nich pripravili nástroj na znižovanie prevádzkových nákladov aj administratívy. Tank Karta Business je nielen efektívnym riešením pre pohodlné tankovanie so zľavou, ale tiež vhodným nástrojom ako si ušetriť starosti a zjednodušiť účtovníctvo."
Elektrické-roznášky
Spoločnosť DPD začala doručovať zásielky v centre hlavného mesta prostredníctvom cyklokuriéra. Ide o pilotný projekt, ktorý má šancu rozšíriť sa aj do iných miest. Spoločnosť tiež výrazne rozširuje svoje doručovanie zásielok flotilou elektrických dodávkových automobilov, a to nielen v Bratislave, ale po celom Slovensku. Doručovanie elektrickou dopravou v mestách je jedným zo spôsobov, ako spoločnosť DPD podporuje svoj záväzok doručovať všetky zásielky do cieľa bez uhlíkovej stopy.