Hyundai i10 dostal ocenenie Autobest 2014

Nedeľa, 15 december 2013

Už po trinásty raz hodnotila organizácia Autobest najlepšie autá pre rozvíjajúce sa trhy strednej a východnej Európy. Víťazom Autobest 2014 je Hyundai i10, ktorého výroba sa rozbehla v septembri v tureckom závode v meste Izmit.

Hyundai i10

Porota zložená z motoristických novinárov volila víťaza spomedzi piatich finalistov – Chevrolet Trax, Hyundai i10, Mitsubishi Space Star, Nissan Note a Peugeot 2008. Je to už po druhý raz za posledné tri roky, čo si ocenenie Autobest odnáša automobil značky Hyundai. Pred dvoma rokmi získal ocenenie Autobest 2012 Hyundai Elantra.

Prezident organizácie Autobest Dan Vardie ocenil Hyundai i10 novej generácie ako priestranný automobil vysokých celkových kvalít. Podľa neho na skúšobnej trati Navak blízko Belehradu zapôsobil i10 na porotcov svojimi jazdnými vlastnosťami, prekvapujúcimi pri takom malom automobile.

Hyundai i10 novej generácie je podľa viceprezidenta Hyundai Motor Europe Allana Rushfortha perfektným príkladom vyrábať správne modely pre jednotlivé regióny. Automobily Huyndai podľa neho poskytujú hodnotu, ktorá prekonáva očakávania zákazníkov a pomôže značke Hyundai udržať si v Európe v roku 2014 trhový podiel 3,5 % v segmente nových automobilov predávaných v Európe.

Autobest je jedným z najprestížnejších ocenení udeľovaných automobilom v Európe. Pri ich hodnotení sa zohľadňuje 13 rozličných kritérií, vrátane dizajnu, ceny, vybavenia a šírky servisnej siete.

Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.