Hyundai i10 dostal ocenenie Autobest 2014

Nedeľa, 15 december 2013

Už po trinásty raz hodnotila organizácia Autobest najlepšie autá pre rozvíjajúce sa trhy strednej a východnej Európy. Víťazom Autobest 2014 je Hyundai i10, ktorého výroba sa rozbehla v septembri v tureckom závode v meste Izmit.

Hyundai i10

Porota zložená z motoristických novinárov volila víťaza spomedzi piatich finalistov – Chevrolet Trax, Hyundai i10, Mitsubishi Space Star, Nissan Note a Peugeot 2008. Je to už po druhý raz za posledné tri roky, čo si ocenenie Autobest odnáša automobil značky Hyundai. Pred dvoma rokmi získal ocenenie Autobest 2012 Hyundai Elantra.

Prezident organizácie Autobest Dan Vardie ocenil Hyundai i10 novej generácie ako priestranný automobil vysokých celkových kvalít. Podľa neho na skúšobnej trati Navak blízko Belehradu zapôsobil i10 na porotcov svojimi jazdnými vlastnosťami, prekvapujúcimi pri takom malom automobile.

Hyundai i10 novej generácie je podľa viceprezidenta Hyundai Motor Europe Allana Rushfortha perfektným príkladom vyrábať správne modely pre jednotlivé regióny. Automobily Huyndai podľa neho poskytujú hodnotu, ktorá prekonáva očakávania zákazníkov a pomôže značke Hyundai udržať si v Európe v roku 2014 trhový podiel 3,5 % v segmente nových automobilov predávaných v Európe.

Autobest je jedným z najprestížnejších ocenení udeľovaných automobilom v Európe. Pri ich hodnotení sa zohľadňuje 13 rozličných kritérií, vrátane dizajnu, ceny, vybavenia a šírky servisnej siete.

Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
Mazda-cx30
Mazda CX-30 získala ocenenie Zlatý volant 2019 v kategórii SUV/crossover pre vozidlá do dĺžky 4,4 m. Úplne nové kompaktné SUV tak získava svoje vôbec prvé ocenenie v jednej z najdôležitejších čitateľských súťaží. Cenu odovzdali včera v Berlíne prezidentovi Mazda Motor Europe Yasuhiro Aoyamaovi. Pre Mazdu je to historicky piate ocenenie v kategórii Zlatý volant. Prvé získala Mazda 323 v rokoch 1985 a 1989, potom Mazda 626 v roku 1992 a Mazda2 v roku 2014.
skoda-octavia
Automobilka Škoda predstavila novú generáciu modelu Octavia. Štvrtá generácia najpredávanejšieho modelu českej automobilky má nové dimenzie, emotívnejší vzhľad, je priestrannejšia, bezpečnejšia a ponúka väčšie možností konektivity. Je tiež dlhšia a širšia než predchádzajúce generácie a ponúka aj väčší batožinový priestor. Vďaka novému dizajnovému jazyku značky Škoda pôsobí Octavia ešte emotívnejšie. Nový koncept interiéru kombinuje väčšiu funkčnosť a ponuku priestoru s kvalitnými materiálmi a novými dizajnovými prvkami. Moderné možnosti konektivity a nové asistenčné systémy zaisťujú väčšiu úroveň bezpečnosti a komfortu. Svetová premiéra štvrtej generácie Škody Octavia sa konala netradične v pražskej Národnej galérii.
Igor-Drotár
Tradičné podujatie po skončení sezóny Setkání mistrů v českej Sosnovej neďaleko Českej Lípy,na ktorom nechýbal ani slovenský automobilový pretekár Igor Drotár, sa konalo už po osemnásty raz. Ani nepriazeň jesenného počasia neodradila davy fanúšikov, aby zaplnili priestor okolo sosnovskej arény. Tradičné podujatie otvárajú paralelné vyraďovacie preteky vždy dvoch áut. Z približne päťdesiatky zúčastnených pretekárov skončil Drotár v silnej konkurencii aj profesionálnych jazdcov na výbornom šiestom mieste. Igor Drotár: "V prvej jazde som zajazdil piaty najrýchlejší čas. Čakal som, že v druhej jazde sa zlepším, no pokazil som znovu štart a napokon som skončil šiesty, čo je z 50-ky skvelých jazdcov výborný výsledok."