Hyundai i40 s ocenením Golden Award

Štvrtok, 27 október 2011

Hyundai má zlatú medailu, prestížne ocenenie Golden Award. Dostal ho od delegátov medzinárodnej konferencie EuroCarBody v meste Bad Nauheim pri Frankfurte, keď vo finále porazil deväť najväčších európskych a japonských automobilových výrobcov.

Hyundai i40
Ocenenie Golden Award získal Hyundai i40 ako ďalšie uznanie výnimočnosti tohto modelu

Cena sa udeľuje už 13. rok pod záštitou asociácie Automotive Circle International, organizácie zloženej zo špičkových dodávateľov a výrobcov z oblasti automobilového priemyslu. Hlasovalo vyše 500 delegátov, expertov v oblasti automobilového priemyslu z celého sveta. Ocenili komplexnú konštrukciu a efektívne využitie materiálov, ako aj efektivitu výroby modelu Hyundai i40.

Hyundai používa pri konštrukcii karosérie modelu i40 oceľ vysokej pevnosti a progresívne spôsoby spájania dielov, vďaka čomu má karoséria napriek relatívne nízkej hmotnosti vysokú schopnosť absorbovať energiu pri náraze, zvyšujúcu ochranu posádky, vlastnosti, ktoré ocenili porotcovia EuroCarBody Awards.

Konkurentmi Hyundaia i40 v súťaži boli modely značiek Audi, BMW, Ford, Mazda, Mercedes-Benz, Nissan, Opel, Land Rover a Volkswagen.

Nový Hyundai i40, ktorý sa zatiaľ predáva ako kombi a od konca tohto roka sa bude predávať aj ako limuzína, bol navrhnutý a skonštruovaný v Európe špeciálne pre európsky trh.

Jeho zákazníci profitujú aj z programu záruk značky Hyundai, ktorý kombinuje päťročnú záruku bez obmedzenia počtu najazdených kilometrov, päťročnú cestnú asistenčnú službu a päť rokov zvýhodnených ročných prehliadok technického stavu vozidla.

Autor: J. Goldberger
Foto: Hyundai
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.