Hyundai i40 s ocenením Golden Award

Štvrtok, 27 október 2011

Hyundai má zlatú medailu, prestížne ocenenie Golden Award. Dostal ho od delegátov medzinárodnej konferencie EuroCarBody v meste Bad Nauheim pri Frankfurte, keď vo finále porazil deväť najväčších európskych a japonských automobilových výrobcov.

Hyundai i40
Ocenenie Golden Award získal Hyundai i40 ako ďalšie uznanie výnimočnosti tohto modelu

Cena sa udeľuje už 13. rok pod záštitou asociácie Automotive Circle International, organizácie zloženej zo špičkových dodávateľov a výrobcov z oblasti automobilového priemyslu. Hlasovalo vyše 500 delegátov, expertov v oblasti automobilového priemyslu z celého sveta. Ocenili komplexnú konštrukciu a efektívne využitie materiálov, ako aj efektivitu výroby modelu Hyundai i40.

Hyundai používa pri konštrukcii karosérie modelu i40 oceľ vysokej pevnosti a progresívne spôsoby spájania dielov, vďaka čomu má karoséria napriek relatívne nízkej hmotnosti vysokú schopnosť absorbovať energiu pri náraze, zvyšujúcu ochranu posádky, vlastnosti, ktoré ocenili porotcovia EuroCarBody Awards.

Konkurentmi Hyundaia i40 v súťaži boli modely značiek Audi, BMW, Ford, Mazda, Mercedes-Benz, Nissan, Opel, Land Rover a Volkswagen.

Nový Hyundai i40, ktorý sa zatiaľ predáva ako kombi a od konca tohto roka sa bude predávať aj ako limuzína, bol navrhnutý a skonštruovaný v Európe špeciálne pre európsky trh.

Jeho zákazníci profitujú aj z programu záruk značky Hyundai, ktorý kombinuje päťročnú záruku bez obmedzenia počtu najazdených kilometrov, päťročnú cestnú asistenčnú službu a päť rokov zvýhodnených ročných prehliadok technického stavu vozidla.

Autor: J. Goldberger
Foto: Hyundai
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.