Hyundai i40 s ocenením Golden Award

Štvrtok, 27 október 2011

Hyundai má zlatú medailu, prestížne ocenenie Golden Award. Dostal ho od delegátov medzinárodnej konferencie EuroCarBody v meste Bad Nauheim pri Frankfurte, keď vo finále porazil deväť najväčších európskych a japonských automobilových výrobcov.

Hyundai i40
Ocenenie Golden Award získal Hyundai i40 ako ďalšie uznanie výnimočnosti tohto modelu

Cena sa udeľuje už 13. rok pod záštitou asociácie Automotive Circle International, organizácie zloženej zo špičkových dodávateľov a výrobcov z oblasti automobilového priemyslu. Hlasovalo vyše 500 delegátov, expertov v oblasti automobilového priemyslu z celého sveta. Ocenili komplexnú konštrukciu a efektívne využitie materiálov, ako aj efektivitu výroby modelu Hyundai i40.

Hyundai používa pri konštrukcii karosérie modelu i40 oceľ vysokej pevnosti a progresívne spôsoby spájania dielov, vďaka čomu má karoséria napriek relatívne nízkej hmotnosti vysokú schopnosť absorbovať energiu pri náraze, zvyšujúcu ochranu posádky, vlastnosti, ktoré ocenili porotcovia EuroCarBody Awards.

Konkurentmi Hyundaia i40 v súťaži boli modely značiek Audi, BMW, Ford, Mazda, Mercedes-Benz, Nissan, Opel, Land Rover a Volkswagen.

Nový Hyundai i40, ktorý sa zatiaľ predáva ako kombi a od konca tohto roka sa bude predávať aj ako limuzína, bol navrhnutý a skonštruovaný v Európe špeciálne pre európsky trh.

Jeho zákazníci profitujú aj z programu záruk značky Hyundai, ktorý kombinuje päťročnú záruku bez obmedzenia počtu najazdených kilometrov, päťročnú cestnú asistenčnú službu a päť rokov zvýhodnených ročných prehliadok technického stavu vozidla.

Autor: J. Goldberger
Foto: Hyundai
Pridať komentár
Bleskovky
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.
Goodyear-Eagle-F1-SuperSport
Nové pneumatiky Eagle F1 SuperSport spoločnosti Goodyear obsadili prvé miesto v teste veľmi vysoko výkonných pneumatík Ultra Ultra High Performance. Test sa konal na skúšobnom okruhu spoločnosti Continental v texaskom Uvalde. Hodnotili sa pneumatiky ôsmich rôznych výrobcov, vrátane značiek Continental a Michelin na vozidle BMW M2 s pneumatikami rozmeru 245/35 R19 na prednej náprave a 265/35 R19 vzadu. Pokrýval všetky hlavné disciplíny obvyklé v testoch pneumatík, vrátane hodnotenia ovládateľnosti za sucha i mokra, brzdných vlastností na suchom i mokrom povrchu, sklonu k aquaplaningu, valivého odporu, hlučnosti a pohodlia pre vodiča.