Hyundai i40 s ocenením Golden Award

Štvrtok, 27 október 2011

Hyundai má zlatú medailu, prestížne ocenenie Golden Award. Dostal ho od delegátov medzinárodnej konferencie EuroCarBody v meste Bad Nauheim pri Frankfurte, keď vo finále porazil deväť najväčších európskych a japonských automobilových výrobcov.

Hyundai i40
Ocenenie Golden Award získal Hyundai i40 ako ďalšie uznanie výnimočnosti tohto modelu

Cena sa udeľuje už 13. rok pod záštitou asociácie Automotive Circle International, organizácie zloženej zo špičkových dodávateľov a výrobcov z oblasti automobilového priemyslu. Hlasovalo vyše 500 delegátov, expertov v oblasti automobilového priemyslu z celého sveta. Ocenili komplexnú konštrukciu a efektívne využitie materiálov, ako aj efektivitu výroby modelu Hyundai i40.

Hyundai používa pri konštrukcii karosérie modelu i40 oceľ vysokej pevnosti a progresívne spôsoby spájania dielov, vďaka čomu má karoséria napriek relatívne nízkej hmotnosti vysokú schopnosť absorbovať energiu pri náraze, zvyšujúcu ochranu posádky, vlastnosti, ktoré ocenili porotcovia EuroCarBody Awards.

Konkurentmi Hyundaia i40 v súťaži boli modely značiek Audi, BMW, Ford, Mazda, Mercedes-Benz, Nissan, Opel, Land Rover a Volkswagen.

Nový Hyundai i40, ktorý sa zatiaľ predáva ako kombi a od konca tohto roka sa bude predávať aj ako limuzína, bol navrhnutý a skonštruovaný v Európe špeciálne pre európsky trh.

Jeho zákazníci profitujú aj z programu záruk značky Hyundai, ktorý kombinuje päťročnú záruku bez obmedzenia počtu najazdených kilometrov, päťročnú cestnú asistenčnú službu a päť rokov zvýhodnených ročných prehliadok technického stavu vozidla.

Autor: J. Goldberger
Foto: Hyundai
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.