Hyundai Ioniq 6: Najbezpečnejší vo svojej triede

Pondelok, 16 január 2023

Hyundai Ioniq 6 ocenila spoločnosť Euro NCAP ako najbezpečnejšie auto za rok 2022 v kategórii Veľké rodinné auto. Ioniq 6 získal pri teste bezpečnosti maximálne hodnotenie 5 hviezdičiek a v oblasti Ochrana dospelých cestujúcich skóre 97 percent.

ioniq-6

Elektrickému modelu Hyundai Ioniq 6 udelila nezávislá organizácia Euro NCAP ocenenie Best in class, Najlepšie vo svojej triede za rok 2022 v kategórii Veľké rodinné auto. Vďačí za to vynikajúcim výsledkom, ktoré vozidlo dosiahlo v testoch bezpečnosti v oblastiach Dospelý cestujúci, Detský cestujúci a Bezpečnostný asistent.

Hyundai Ioniq 6 je vybavený pokročilými asistenčnými systémami pre vodiča Hyundai Smart Sense, ktoré zaisťujú najvyššiu úroveň bezpečnosti a pohodlia na ceste. Je ním aj systém HDA 2, čo je asistent jazdy na diaľnici, ktorý pomáha udržiavať nastavený odstup a rýchlosť od vozidla idúceho vpredu, a zároveň pomáha udržiavať vozidlo v strede jazdného pruhu. Vďaka HDA 2 dosahuje Ioniq 6 autonómne riadenie 2. úrovne.

Model Ioniq 6 má tiež inteligentný tempomat založený na navigácii, udržiava vzdialenosť od vozidla vpredu a udržiava rýchlosť nastavenú vodičom tým, že odráža naučený štýl jazdy vodiča. Používa tiež informácie z navigačného systému pre bezpečnú jazdu v zákrutách a cez križovatky. Ioniq 6 má štandardne sedem airbagov vrátane stredového pre dodatočnú pasívnu bezpečnosť.

Viceprezident pre marketing spoločnosti Hyundai Europe Andreas-Christoph Hofmann: "Ocenenie Najlepšie v triede pre Ioniq 6 od Euro NCAP nadväzuje na minuloročné maximálne päťhviezdičkové hodnotenie bezpečnosti a potvrdzuje, že ide o jeden z najbezpečnejších elektromobilov na európskom trhu."

Autor: J. Goldberger
Foto: Hyundai
Pridať komentár
Bleskovky
skoda
Okrúhle výročia sú vždy vhodné na oslavu. Škoda na Slovensku je pripravená osláviť svoju tridsaťročnú prítomnosť na slovenskom trhu a pripravila si u vybraných predajcov po celom Slovensku deň otvorených dverí. Na návštevníkov čaká pestrý program, ako súťaže, testovacie jazdy na modeloch 30 edition, ale aj možnosť vyskúšať si elektrifikované modely najnovších generácií. Ďeň otvorených dverí sa uskutoční v sieti predajcov Škoda počas soboty 1. apríla 2023. Najväčším lákadlom pre návštevníkov okrem príjemného občerstvenia, programov pre celé rodiny a testovacích jázd bude súťaž o dovolenku s elektromobilom Enyaq iV.
1-goodyear-urbanmax
Goodyear uviedol na trh nové pneumatiky pre verejnú osobnú dopravu. Pneumatiky Urbanmax Commuter preklenujú medzeru medzi pneumatikami na diaľkové a mestské použitie. Vyvinuli ich špeciálne pre vozidlá prevádzkované na medzimestských a prímestských spojoch. Pneumatiky Urbanmax Commuter sú pripravené na elektrický pohon, na vozidlá s elektrickým, hybridným aj bežným dieselovým pohonom. To znižuje požiadavky na skladové zásoby prevádzkovateľa, pretože dopravcovia môžu používať rovnaké pneumatiky na všetkých vozidlách bez ohľadu na ich pohon. Pneumatiky spĺňajú najdôležitejšie požiadavky elektrických vozidiel, takže pre dopravcov predstavujú dobré riešenie pri prechode z konvenčného na elektrický pohon.
Martin-Lauer
Na čele marketingového a komunikačného oddelenia českého, slovenského a maďarského zastúpenia výrobcu nákladných vozidiel Scania stojí od januára tohto roku Martin Lauer. Má bohaté skúsenosti z vedúcich pozícií na oddeleniach komunikácie a marketingu. Pracoval okrem iného v spoločnostiach Mercedes-Benz Czech Republic, Škoda Auto, Ogilvy One alebo v Českomoravskej stavebnej sporiteľni. Na pozícii strieda Ondřeja Koubka. Martin Lauer je absolventom pražskej VŠ ekonomickej. Do spoločnosti Scania sa vracia po viac než desiatich rokoch do automotive. V osobe Martina Lauera získala Scania človeka s bohatými skúsenosťami v oblasti marketingu a komunikácie.