Hyundai Ioniq 6: Najbezpečnejší vo svojej triede

Pondelok, 16 január 2023

Hyundai Ioniq 6 ocenila spoločnosť Euro NCAP ako najbezpečnejšie auto za rok 2022 v kategórii Veľké rodinné auto. Ioniq 6 získal pri teste bezpečnosti maximálne hodnotenie 5 hviezdičiek a v oblasti Ochrana dospelých cestujúcich skóre 97 percent.

ioniq-6

Elektrickému modelu Hyundai Ioniq 6 udelila nezávislá organizácia Euro NCAP ocenenie Best in class, Najlepšie vo svojej triede za rok 2022 v kategórii Veľké rodinné auto. Vďačí za to vynikajúcim výsledkom, ktoré vozidlo dosiahlo v testoch bezpečnosti v oblastiach Dospelý cestujúci, Detský cestujúci a Bezpečnostný asistent.

Hyundai Ioniq 6 je vybavený pokročilými asistenčnými systémami pre vodiča Hyundai Smart Sense, ktoré zaisťujú najvyššiu úroveň bezpečnosti a pohodlia na ceste. Je ním aj systém HDA 2, čo je asistent jazdy na diaľnici, ktorý pomáha udržiavať nastavený odstup a rýchlosť od vozidla idúceho vpredu, a zároveň pomáha udržiavať vozidlo v strede jazdného pruhu. Vďaka HDA 2 dosahuje Ioniq 6 autonómne riadenie 2. úrovne.

Model Ioniq 6 má tiež inteligentný tempomat založený na navigácii, udržiava vzdialenosť od vozidla vpredu a udržiava rýchlosť nastavenú vodičom tým, že odráža naučený štýl jazdy vodiča. Používa tiež informácie z navigačného systému pre bezpečnú jazdu v zákrutách a cez križovatky. Ioniq 6 má štandardne sedem airbagov vrátane stredového pre dodatočnú pasívnu bezpečnosť.

Viceprezident pre marketing spoločnosti Hyundai Europe Andreas-Christoph Hofmann: "Ocenenie Najlepšie v triede pre Ioniq 6 od Euro NCAP nadväzuje na minuloročné maximálne päťhviezdičkové hodnotenie bezpečnosti a potvrdzuje, že ide o jeden z najbezpečnejších elektromobilov na európskom trhu."

Autor: J. Goldberger
Foto: Hyundai
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.