Hyundai Ioniq 6 prejde na jedno nabitie 614 kilometrov

Štvrtok, 13 október 2022

Hyundai prichádza s informáciou o rekordnom dojazde modelu Ioniq 6, ktorá hovorí, že jej elektrifikovaný sedan prejde v plne elektrickom režime na jedno nabitie až 614 kilometrov.

hyundai-ioniq
Elektrický sedan Hyundai Ioniq 6 príde na slovenský trh ešte v tomto roku

Od začiatku vývoja modelu Ioniq 6 sa vývojári a konštruktéri Hyundai zamerali v jeho vývoji na to, aby sa elektrický sedan, postavený na modulárna platforma E-GMP, stal popredným modelom v segmente čisto elektrických automobilov.

Jedným z parametrov na ktorých automobilkám veľmi záleží je vzdialenosť, ktorú elektromobil prejde na jedno nabitie. Elektrický Ioniq 6, nový kórejský sedan, prešiel vzdialenosť 614 kilometrov a zaradí sa medzi energeticky najefektívnejšie elektromobily na trhu. Modelu so splývajúcou zadnou časťou sa to podarilo aj vďaka výbornej aerodynamike a koeficientu aerodynamického odporu s hodnotou 0,21.

Ioniq 6 ťaží tiež z pokročilej technológie batérií, ktorá umožňuje výborný jazdný výkon a dlhý dojazd. So spotrebou energie už od 13,9 kWh na 100 kilometrov bude Ioniq 6 jedným z energeticky najefektívnejších elektrických vozidiel na trhu.

Platforma E-GMP, na ktorej je Ioniq 6 postavený, poskytuje optimálny elektrický výkon a 800V architektúra umožňuje ultrarýchle nabíjanie. Zákazník môže získať za 15 minút nabíjania na dostatočne výkonnej nabíjačke až 351 kilometrov dojazdu, resp. dokáže nabiť batériu z 10 % na 80 % kapacity za približne 18 minút. E-GMP podporuje aj bežné 400 V nabíjanie bez potreby ďalších komponentov alebo adaptérov.

Rázvor dlhý až 2950 mm poskytuje posádke veľký vnútorný priestor. Vďaka platforme E-GMP a inovatívnej technológii Vehicle-to-Load (V2L), môže byť veľký kórejský sedan aj pojazdnou kanceláriou, alebo power bankou na kolesách. Technológia V2L umožňuje napríklad nabíjanie či používanie externých elektrických zariadení, ako nabíjať elektrické bicykle, počítače či kempingové spotrebiče.

"Vynaložili sme maximálne úsilie na to, aby sme navrhli jeden z energeticky najefektívnejších automobilov v segmente elektrických vozidiel," povedal Byung Hoon Min, vedúci centra vývoja výkonu vozidiel v Hyundai Motor Company.

Hyundai Ioniq 6, ktorý kórejská automobilka predstavili koncom júna tohto roku, sa v Európe a na Slovensku začne predávať ešte v tomto roku.

Autor: J. Goldberger
Foto: Hyundai
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.