Hyundai Ioniq 6 prejde na jedno nabitie 614 kilometrov

Štvrtok, 13 október 2022

Hyundai prichádza s informáciou o rekordnom dojazde modelu Ioniq 6, ktorá hovorí, že jej elektrifikovaný sedan prejde v plne elektrickom režime na jedno nabitie až 614 kilometrov.

hyundai-ioniq
Elektrický sedan Hyundai Ioniq 6 príde na slovenský trh ešte v tomto roku

Od začiatku vývoja modelu Ioniq 6 sa vývojári a konštruktéri Hyundai zamerali v jeho vývoji na to, aby sa elektrický sedan, postavený na modulárna platforma E-GMP, stal popredným modelom v segmente čisto elektrických automobilov.

Jedným z parametrov na ktorých automobilkám veľmi záleží je vzdialenosť, ktorú elektromobil prejde na jedno nabitie. Elektrický Ioniq 6, nový kórejský sedan, prešiel vzdialenosť 614 kilometrov a zaradí sa medzi energeticky najefektívnejšie elektromobily na trhu. Modelu so splývajúcou zadnou časťou sa to podarilo aj vďaka výbornej aerodynamike a koeficientu aerodynamického odporu s hodnotou 0,21.

Ioniq 6 ťaží tiež z pokročilej technológie batérií, ktorá umožňuje výborný jazdný výkon a dlhý dojazd. So spotrebou energie už od 13,9 kWh na 100 kilometrov bude Ioniq 6 jedným z energeticky najefektívnejších elektrických vozidiel na trhu.

Platforma E-GMP, na ktorej je Ioniq 6 postavený, poskytuje optimálny elektrický výkon a 800V architektúra umožňuje ultrarýchle nabíjanie. Zákazník môže získať za 15 minút nabíjania na dostatočne výkonnej nabíjačke až 351 kilometrov dojazdu, resp. dokáže nabiť batériu z 10 % na 80 % kapacity za približne 18 minút. E-GMP podporuje aj bežné 400 V nabíjanie bez potreby ďalších komponentov alebo adaptérov.

Rázvor dlhý až 2950 mm poskytuje posádke veľký vnútorný priestor. Vďaka platforme E-GMP a inovatívnej technológii Vehicle-to-Load (V2L), môže byť veľký kórejský sedan aj pojazdnou kanceláriou, alebo power bankou na kolesách. Technológia V2L umožňuje napríklad nabíjanie či používanie externých elektrických zariadení, ako nabíjať elektrické bicykle, počítače či kempingové spotrebiče.

"Vynaložili sme maximálne úsilie na to, aby sme navrhli jeden z energeticky najefektívnejších automobilov v segmente elektrických vozidiel," povedal Byung Hoon Min, vedúci centra vývoja výkonu vozidiel v Hyundai Motor Company.

Hyundai Ioniq 6, ktorý kórejská automobilka predstavili koncom júna tohto roku, sa v Európe a na Slovensku začne predávať ešte v tomto roku.

Autor: J. Goldberger
Foto: Hyundai
Pridať komentár
Bleskovky
skoda
Okrúhle výročia sú vždy vhodné na oslavu. Škoda na Slovensku je pripravená osláviť svoju tridsaťročnú prítomnosť na slovenskom trhu a pripravila si u vybraných predajcov po celom Slovensku deň otvorených dverí. Na návštevníkov čaká pestrý program, ako súťaže, testovacie jazdy na modeloch 30 edition, ale aj možnosť vyskúšať si elektrifikované modely najnovších generácií. Ďeň otvorených dverí sa uskutoční v sieti predajcov Škoda počas soboty 1. apríla 2023. Najväčším lákadlom pre návštevníkov okrem príjemného občerstvenia, programov pre celé rodiny a testovacích jázd bude súťaž o dovolenku s elektromobilom Enyaq iV.
1-goodyear-urbanmax
Goodyear uviedol na trh nové pneumatiky pre verejnú osobnú dopravu. Pneumatiky Urbanmax Commuter preklenujú medzeru medzi pneumatikami na diaľkové a mestské použitie. Vyvinuli ich špeciálne pre vozidlá prevádzkované na medzimestských a prímestských spojoch. Pneumatiky Urbanmax Commuter sú pripravené na elektrický pohon, na vozidlá s elektrickým, hybridným aj bežným dieselovým pohonom. To znižuje požiadavky na skladové zásoby prevádzkovateľa, pretože dopravcovia môžu používať rovnaké pneumatiky na všetkých vozidlách bez ohľadu na ich pohon. Pneumatiky spĺňajú najdôležitejšie požiadavky elektrických vozidiel, takže pre dopravcov predstavujú dobré riešenie pri prechode z konvenčného na elektrický pohon.
Martin-Lauer
Na čele marketingového a komunikačného oddelenia českého, slovenského a maďarského zastúpenia výrobcu nákladných vozidiel Scania stojí od januára tohto roku Martin Lauer. Má bohaté skúsenosti z vedúcich pozícií na oddeleniach komunikácie a marketingu. Pracoval okrem iného v spoločnostiach Mercedes-Benz Czech Republic, Škoda Auto, Ogilvy One alebo v Českomoravskej stavebnej sporiteľni. Na pozícii strieda Ondřeja Koubka. Martin Lauer je absolventom pražskej VŠ ekonomickej. Do spoločnosti Scania sa vracia po viac než desiatich rokoch do automotive. V osobe Martina Lauera získala Scania človeka s bohatými skúsenosťami v oblasti marketingu a komunikácie.