Hyundai: Ioniq aj Kona Hybrid na autosalóne v Nitre

Piatok, 27 september 2019

Prípravy na autosalón Nitra, ktorý sa začne 3.októbra a potrvá do nedele 6. októbra, sú v plnom prúde. Hyundai pre návštevníkov autosalónu prichystal viacero atraktívnych noviniek. Predstaví napríklad v slovenskej premiére nový Ioniq Electric a SUV Kona Hybrid.

Hyundai-Ioniq
Hyundai predstaví na autosalóne v Nitre nové Ioniq Electric a Kona Hybrid

V Nitre nebude chýbať ani takmer kompletné aktuálne portfólio značky, rady i20, i30, športové vozidlá radu N a modely SUV ako Kona, Tucson a Santa Fe. Návštevníci autosalónu budú si môcť vyskúšať modely Hyundai na testovacích jazdách a vyhrať VIP zájazd na zápas futbalového klubu FC Chelsea. Tiež naživo sa zoznámiť s najaktuálnejšími novinkami kórejskej automobilky.

Vystavených bude až jedenásť modelov a bude možné bližšie spoznať najpredávanejšie modely z rady "i" – i20, i20 Active, i30 kombi, vysokovýkonné modely radu N, športovo ladené N Line – i30 N, i30 Fastback N, i30 N Line, kompletnú zostavu na Slovensku predávaných SUV – Kona, Tucson, Santa Fe, a najčerstvejšie novinky Ioniq a Kona Hybrid.

Nový elektrický Ioniq prináša okrem osvieženého dizajnu a nových bezpečnostných systémov najmä väčšiu kapacitu batérie a dojazd až 311 km, a prvé hybridné SUV Hyundai, model Kona Hybrid. Na viaceré modely Hyundai pripravil atraktívne cenové zvýhodnenie v podobe autosalónového bonusu.

Pre návštevníkov prichystal kórejský výrobca aj viacero sprievodných aktivít. Lákadlom bude napríklad florbalové ihrisko ako súčasť Hyundai expozície, prostredníctvom ktorého značka vyjadruje svoju podporu slovenskému ženskému florbalu.

Autor: J. Goldberger
Foto: Hyundai
Pridať komentár
Bleskovky
Kona-Electric
Hyundai Kona Electric prekročil ku koncu júna tohto roku hranicu stotisíc predaných kusov tohto elektrického modelu. Predajný úspech kompaktného elektrického SUV podčiarkujú aj mnohé významné ocenenia, ktoré Kona EV od uvedenia na trh v roku 2018 získal. Kórejská automobilka plánuje do roku 2025 predávať ročne 560 000 elektrických modelov a zužitkovať tak globálny úspech modelu Kona Electric.
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.