Hyundai ix1: Novinka pre novorodencov

Piatok, 06 jún 2014

Automobilky nie vždy produkujú len automobily. Tak kórejský Hyundai, ktorý má jeden zo svojich výrobných závodov aj v susednej Českej republike, sa môže pochváliť okrem automobilovej výroby aj výrobou špeciálnych vozíkov slúžiacich na jednoduchšiu prepravu novorodencov. Práve v uplynulých dňoch daroval Hyundai päť takýchto malých dopravných prostriedkov Gynekologicko-pôrodníckej klinike FN Trenčín.

1 Hyundai ix1 - krstenie
Nové vozíky Hyundai ix1 pri slávnostnom odovzdávaní trenčianskej pôrodníckej klinike

Málokedy sa stáva, že Slovensko má šancu po prvý raz na svete predstaviť úplne nové model vozidla. Hyundai ix1 je preto výnimkou a zakladá novú kategóriu vozidiel CFC – Compact Family Car. Hyundai tým dokázal, že vie nielen robiť dobré autá, ale má aj veľké srdce Za krstných rodičov si Hyundai do Trenčína pozval herca a moderátora Michala Hudáka a Miss Slovensko 2014 Lauru Longauerovú, od ktorých novorodenci dostali symbolické vodičské preukazy.

Trenčianski novorodenci si ako prví na Slovensku užijú jazdu v najnovšom vozítku Hyundai ix1. Kórejská spoločnosť sa v rámci svojej orientácie na rodinu rozhodla podporiť aj tých, čo o aute a vodičskom preukaze ešte ani nesnívajú a venovala pôrodníckej klinike v Trenčíne päť novorodeneckých vozíkov s logom Hyundai, ktoré budú využívať na prevoz bábätiek.

"Rodina je pre nás priorita číslo jeden, preto je úplne samozrejmé, že myslíme aj na tých najmenších. Želám všetkým úspešný štart do života a ich rodičom veľa krásnych chvíľ a rodinnú pohodu," uviedol pri odovzdávaní malých vozidiel pre trenčiansku kliniku, ktorá opätovne získala titul najlepšia slovenská pôrodnica, generálny riaditeľ Hyundai Motor Slovakia Martin Saitz.

1 Hyundai ix1 - krstenie 2 Novorodenecké vozíky 3 Krstní rodicia modelu Hyundai ix1
Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.