Hyundai ix1: Novinka pre novorodencov

Piatok, 06 jún 2014

Automobilky nie vždy produkujú len automobily. Tak kórejský Hyundai, ktorý má jeden zo svojich výrobných závodov aj v susednej Českej republike, sa môže pochváliť okrem automobilovej výroby aj výrobou špeciálnych vozíkov slúžiacich na jednoduchšiu prepravu novorodencov. Práve v uplynulých dňoch daroval Hyundai päť takýchto malých dopravných prostriedkov Gynekologicko-pôrodníckej klinike FN Trenčín.

1 Hyundai ix1 - krstenie
Nové vozíky Hyundai ix1 pri slávnostnom odovzdávaní trenčianskej pôrodníckej klinike

Málokedy sa stáva, že Slovensko má šancu po prvý raz na svete predstaviť úplne nové model vozidla. Hyundai ix1 je preto výnimkou a zakladá novú kategóriu vozidiel CFC – Compact Family Car. Hyundai tým dokázal, že vie nielen robiť dobré autá, ale má aj veľké srdce Za krstných rodičov si Hyundai do Trenčína pozval herca a moderátora Michala Hudáka a Miss Slovensko 2014 Lauru Longauerovú, od ktorých novorodenci dostali symbolické vodičské preukazy.

Trenčianski novorodenci si ako prví na Slovensku užijú jazdu v najnovšom vozítku Hyundai ix1. Kórejská spoločnosť sa v rámci svojej orientácie na rodinu rozhodla podporiť aj tých, čo o aute a vodičskom preukaze ešte ani nesnívajú a venovala pôrodníckej klinike v Trenčíne päť novorodeneckých vozíkov s logom Hyundai, ktoré budú využívať na prevoz bábätiek.

"Rodina je pre nás priorita číslo jeden, preto je úplne samozrejmé, že myslíme aj na tých najmenších. Želám všetkým úspešný štart do života a ich rodičom veľa krásnych chvíľ a rodinnú pohodu," uviedol pri odovzdávaní malých vozidiel pre trenčiansku kliniku, ktorá opätovne získala titul najlepšia slovenská pôrodnica, generálny riaditeľ Hyundai Motor Slovakia Martin Saitz.

1 Hyundai ix1 - krstenie 2 Novorodenecké vozíky 3 Krstní rodicia modelu Hyundai ix1
Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.