Hyundai ix1: Novinka pre novorodencov

Piatok, 06 jún 2014

Automobilky nie vždy produkujú len automobily. Tak kórejský Hyundai, ktorý má jeden zo svojich výrobných závodov aj v susednej Českej republike, sa môže pochváliť okrem automobilovej výroby aj výrobou špeciálnych vozíkov slúžiacich na jednoduchšiu prepravu novorodencov. Práve v uplynulých dňoch daroval Hyundai päť takýchto malých dopravných prostriedkov Gynekologicko-pôrodníckej klinike FN Trenčín.

1 Hyundai ix1 - krstenie
Nové vozíky Hyundai ix1 pri slávnostnom odovzdávaní trenčianskej pôrodníckej klinike

Málokedy sa stáva, že Slovensko má šancu po prvý raz na svete predstaviť úplne nové model vozidla. Hyundai ix1 je preto výnimkou a zakladá novú kategóriu vozidiel CFC – Compact Family Car. Hyundai tým dokázal, že vie nielen robiť dobré autá, ale má aj veľké srdce Za krstných rodičov si Hyundai do Trenčína pozval herca a moderátora Michala Hudáka a Miss Slovensko 2014 Lauru Longauerovú, od ktorých novorodenci dostali symbolické vodičské preukazy.

Trenčianski novorodenci si ako prví na Slovensku užijú jazdu v najnovšom vozítku Hyundai ix1. Kórejská spoločnosť sa v rámci svojej orientácie na rodinu rozhodla podporiť aj tých, čo o aute a vodičskom preukaze ešte ani nesnívajú a venovala pôrodníckej klinike v Trenčíne päť novorodeneckých vozíkov s logom Hyundai, ktoré budú využívať na prevoz bábätiek.

"Rodina je pre nás priorita číslo jeden, preto je úplne samozrejmé, že myslíme aj na tých najmenších. Želám všetkým úspešný štart do života a ich rodičom veľa krásnych chvíľ a rodinnú pohodu," uviedol pri odovzdávaní malých vozidiel pre trenčiansku kliniku, ktorá opätovne získala titul najlepšia slovenská pôrodnica, generálny riaditeľ Hyundai Motor Slovakia Martin Saitz.

1 Hyundai ix1 - krstenie 2 Novorodenecké vozíky 3 Krstní rodicia modelu Hyundai ix1
Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.
Goodyear-Eagle-F1-SuperSport
Nové pneumatiky Eagle F1 SuperSport spoločnosti Goodyear obsadili prvé miesto v teste veľmi vysoko výkonných pneumatík Ultra Ultra High Performance. Test sa konal na skúšobnom okruhu spoločnosti Continental v texaskom Uvalde. Hodnotili sa pneumatiky ôsmich rôznych výrobcov, vrátane značiek Continental a Michelin na vozidle BMW M2 s pneumatikami rozmeru 245/35 R19 na prednej náprave a 265/35 R19 vzadu. Pokrýval všetky hlavné disciplíny obvyklé v testoch pneumatík, vrátane hodnotenia ovládateľnosti za sucha i mokra, brzdných vlastností na suchom i mokrom povrchu, sklonu k aquaplaningu, valivého odporu, hlučnosti a pohodlia pre vodiča.