Hyundai ix1: vozidlo pre najmenších

Streda, 10 december 2014

Spoločnosť Hyundai venovala Detskej fakultnej nemocnici s poliklinikou v Bratislave štyri špeciálne vozíky Hyundai ix1. Slúžiť budú na jednoduchšiu a bezpečnú prepravu bábätiek v Detskej fakultnej nemocnici s poliklinikou v Bratislave.

1 Hyundai ix1 - kmotricky
Slávnostnému odovzdávaniu vozíkov Hyundai ix1 asistovali aj známe televízne hlásateľky

Približne pred pol rokom sme predstavili úplne nové vozidlo Hyundai ix1. Išlo o novorodenecký vozík, ktorý slúžil pre trenčiansku pôrodnicu. Pre Hyundai je rodina naďalej v popredí záujmu tejto kórejskej značky, a tak svoje aktivity pre najmenších naďalej rozvíja. Tentoraz sa slovenské zastúpenie importéra zameralo pomôcť Detskej fakultnej nemocnici s poliklinikou v Bratislave a darovalo jej štyri nové vozíky Hyundai ix1.

Odovzdávaniu vozíkov v nemocnici venoval Hyundai patričnú pozornosť. Asistovali pri ňom kmotričky známych mien – Jarmila Lajčákova-Hargašová, Zlatica Puškárová a Adriana Kmotríková, populárne moderátorky troch slovenských televízií. V úlohe "sudičiek – kmotričiek" pokrstili vozíky a zaželali predčasne narodeným bábätkám šťastnú jazdu životom

Vozíky pre novorodencov sú veľmi komfortné a dizajnovo príjemne a prakticky navrhnuté. Medzi personálom a mamičkami sú vo všeobecnosti veľmi obľúbené. "Teší nás, že aj na našom pracovisku budú dostupnejšie väčšiemu počtu novorodencov na transport," povedal pri odovzdávaní doc. Ladislav Kužela, riaditeľ Detskej fakultnej nemocnice s poliklinikou Bratislava.

2 Hyundai ix1 - krst

"Nový model Hyundai ix1 založil kategóriu vozidiel CFC (Compact Family Car). Po prvý raz sme nové vozidlo pre bábätká predstavili aj na Slovensku. Teší nás, že sa z toho stáva pekná tradícia a že myslíme aj na tých najmenších. Želám všetkým bábätkám úspešný štart do života a ich rodičom veľa krásnych chvíľ a rodinnú pohodu," dodal Martin Saitz, generálny riaditeľ Hyundai Slovakia.

S aktivitou tohto druhu bude Hyundai ďalej pokračovať a už onedlho odovzdá vozíky aj do ďalších slovenských nemocníc. Po Trenčíne a Bratislave poputujú ďalšie vozíky do Košíc.

Autor: jGold
Foto: Hyundai
Pridať komentár
Bleskovky
Mazda-cx30
Mazda CX-30 získala ocenenie Zlatý volant 2019 v kategórii SUV/crossover pre vozidlá do dĺžky 4,4 m. Úplne nové kompaktné SUV tak získava svoje vôbec prvé ocenenie v jednej z najdôležitejších čitateľských súťaží. Cenu odovzdali včera v Berlíne prezidentovi Mazda Motor Europe Yasuhiro Aoyamaovi. Pre Mazdu je to historicky piate ocenenie v kategórii Zlatý volant. Prvé získala Mazda 323 v rokoch 1985 a 1989, potom Mazda 626 v roku 1992 a Mazda2 v roku 2014.
skoda-octavia
Automobilka Škoda predstavila novú generáciu modelu Octavia. Štvrtá generácia najpredávanejšieho modelu českej automobilky má nové dimenzie, emotívnejší vzhľad, je priestrannejšia, bezpečnejšia a ponúka väčšie možností konektivity. Je tiež dlhšia a širšia než predchádzajúce generácie a ponúka aj väčší batožinový priestor. Vďaka novému dizajnovému jazyku značky Škoda pôsobí Octavia ešte emotívnejšie. Nový koncept interiéru kombinuje väčšiu funkčnosť a ponuku priestoru s kvalitnými materiálmi a novými dizajnovými prvkami. Moderné možnosti konektivity a nové asistenčné systémy zaisťujú väčšiu úroveň bezpečnosti a komfortu. Svetová premiéra štvrtej generácie Škody Octavia sa konala netradične v pražskej Národnej galérii.
Igor-Drotár
Tradičné podujatie po skončení sezóny Setkání mistrů v českej Sosnovej neďaleko Českej Lípy,na ktorom nechýbal ani slovenský automobilový pretekár Igor Drotár, sa konalo už po osemnásty raz. Ani nepriazeň jesenného počasia neodradila davy fanúšikov, aby zaplnili priestor okolo sosnovskej arény. Tradičné podujatie otvárajú paralelné vyraďovacie preteky vždy dvoch áut. Z približne päťdesiatky zúčastnených pretekárov skončil Drotár v silnej konkurencii aj profesionálnych jazdcov na výbornom šiestom mieste. Igor Drotár: "V prvej jazde som zajazdil piaty najrýchlejší čas. Čakal som, že v druhej jazde sa zlepším, no pokazil som znovu štart a napokon som skončil šiesty, čo je z 50-ky skvelých jazdcov výborný výsledok."