Hyundai ix1: vozidlo pre najmenších

Streda, 10 december 2014

Spoločnosť Hyundai venovala Detskej fakultnej nemocnici s poliklinikou v Bratislave štyri špeciálne vozíky Hyundai ix1. Slúžiť budú na jednoduchšiu a bezpečnú prepravu bábätiek v Detskej fakultnej nemocnici s poliklinikou v Bratislave.

1 Hyundai ix1 - kmotricky
Slávnostnému odovzdávaniu vozíkov Hyundai ix1 asistovali aj známe televízne hlásateľky

Približne pred pol rokom sme predstavili úplne nové vozidlo Hyundai ix1. Išlo o novorodenecký vozík, ktorý slúžil pre trenčiansku pôrodnicu. Pre Hyundai je rodina naďalej v popredí záujmu tejto kórejskej značky, a tak svoje aktivity pre najmenších naďalej rozvíja. Tentoraz sa slovenské zastúpenie importéra zameralo pomôcť Detskej fakultnej nemocnici s poliklinikou v Bratislave a darovalo jej štyri nové vozíky Hyundai ix1.

Odovzdávaniu vozíkov v nemocnici venoval Hyundai patričnú pozornosť. Asistovali pri ňom kmotričky známych mien – Jarmila Lajčákova-Hargašová, Zlatica Puškárová a Adriana Kmotríková, populárne moderátorky troch slovenských televízií. V úlohe "sudičiek – kmotričiek" pokrstili vozíky a zaželali predčasne narodeným bábätkám šťastnú jazdu životom

Vozíky pre novorodencov sú veľmi komfortné a dizajnovo príjemne a prakticky navrhnuté. Medzi personálom a mamičkami sú vo všeobecnosti veľmi obľúbené. "Teší nás, že aj na našom pracovisku budú dostupnejšie väčšiemu počtu novorodencov na transport," povedal pri odovzdávaní doc. Ladislav Kužela, riaditeľ Detskej fakultnej nemocnice s poliklinikou Bratislava.

2 Hyundai ix1 - krst

"Nový model Hyundai ix1 založil kategóriu vozidiel CFC (Compact Family Car). Po prvý raz sme nové vozidlo pre bábätká predstavili aj na Slovensku. Teší nás, že sa z toho stáva pekná tradícia a že myslíme aj na tých najmenších. Želám všetkým bábätkám úspešný štart do života a ich rodičom veľa krásnych chvíľ a rodinnú pohodu," dodal Martin Saitz, generálny riaditeľ Hyundai Slovakia.

S aktivitou tohto druhu bude Hyundai ďalej pokračovať a už onedlho odovzdá vozíky aj do ďalších slovenských nemocníc. Po Trenčíne a Bratislave poputujú ďalšie vozíky do Košíc.

Autor: jGold
Foto: Hyundai
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.