Hyundai ix1: vozidlo pre najmenších

Streda, 10 december 2014

Spoločnosť Hyundai venovala Detskej fakultnej nemocnici s poliklinikou v Bratislave štyri špeciálne vozíky Hyundai ix1. Slúžiť budú na jednoduchšiu a bezpečnú prepravu bábätiek v Detskej fakultnej nemocnici s poliklinikou v Bratislave.

1 Hyundai ix1 - kmotricky
Slávnostnému odovzdávaniu vozíkov Hyundai ix1 asistovali aj známe televízne hlásateľky

Približne pred pol rokom sme predstavili úplne nové vozidlo Hyundai ix1. Išlo o novorodenecký vozík, ktorý slúžil pre trenčiansku pôrodnicu. Pre Hyundai je rodina naďalej v popredí záujmu tejto kórejskej značky, a tak svoje aktivity pre najmenších naďalej rozvíja. Tentoraz sa slovenské zastúpenie importéra zameralo pomôcť Detskej fakultnej nemocnici s poliklinikou v Bratislave a darovalo jej štyri nové vozíky Hyundai ix1.

Odovzdávaniu vozíkov v nemocnici venoval Hyundai patričnú pozornosť. Asistovali pri ňom kmotričky známych mien – Jarmila Lajčákova-Hargašová, Zlatica Puškárová a Adriana Kmotríková, populárne moderátorky troch slovenských televízií. V úlohe "sudičiek – kmotričiek" pokrstili vozíky a zaželali predčasne narodeným bábätkám šťastnú jazdu životom

Vozíky pre novorodencov sú veľmi komfortné a dizajnovo príjemne a prakticky navrhnuté. Medzi personálom a mamičkami sú vo všeobecnosti veľmi obľúbené. "Teší nás, že aj na našom pracovisku budú dostupnejšie väčšiemu počtu novorodencov na transport," povedal pri odovzdávaní doc. Ladislav Kužela, riaditeľ Detskej fakultnej nemocnice s poliklinikou Bratislava.

2 Hyundai ix1 - krst

"Nový model Hyundai ix1 založil kategóriu vozidiel CFC (Compact Family Car). Po prvý raz sme nové vozidlo pre bábätká predstavili aj na Slovensku. Teší nás, že sa z toho stáva pekná tradícia a že myslíme aj na tých najmenších. Želám všetkým bábätkám úspešný štart do života a ich rodičom veľa krásnych chvíľ a rodinnú pohodu," dodal Martin Saitz, generálny riaditeľ Hyundai Slovakia.

S aktivitou tohto druhu bude Hyundai ďalej pokračovať a už onedlho odovzdá vozíky aj do ďalších slovenských nemocníc. Po Trenčíne a Bratislave poputujú ďalšie vozíky do Košíc.

Autor: jGold
Foto: Hyundai
Pridať komentár
Bleskovky
aaa-auto
V týchto dňoch si spoločnosť AAA Auto pripomína dvadsať rokov na trhu jazdených áut na Slovensku. Jej sieť predajných centier, v ktorých ponúka jazdené automobily slovenským motoristom, tvoria Mototechna, Mototechna Drive, Driverama a Auto Diskon a patria do skupiny Aures Holding. Za dobu svojej existencie na slovenskom trhu sa v jej sieti predalo autá viac ako 300 tisíc zákazníkom, a rovnaký počet vozidiel sa aj vykúpilo. V súčasnosti má sieť Aures Holding na Slovensku dvanásť pobočiek AAA Auto. V rámci celej skupiny Aures pôsobí na viac než šesťdesiatich miestach v piatich krajinách Európy a v ponuke má až 15 000 áut. Počas svojej dvadsaťročnej histórie už skupina na výkupe a predaji obslúžila spolu viac ako 3,1 milióna zákazníkov.
vw-id3
Podľa zahraničných médií sa nemecký koncern Volkswagen chystá vyrábať elektrické modely, ktoré by svojou nízkou cenou mohli v Európe pre európskych zákazníkov konkurovať čínskym modelom, alebo aj modelom ako Dacia Spring. Nové cenovo prístupnejšie elektromobily by sa na trh mohli dostať v roku 2027. Volkswagen na túto cestu nastupuje sám, bez kooperácie s inou automobilkou, aj keď pôvodne ako o partnerovi uvažoval, že by ním mohol byť francúzsky Renault. Už základný model uvažovaného elektromobilu od Volkswagenu bude obsahovať štandardy používaných technológií, kvalitu a dizajn, ktoré nemecký výrobca aplikuje na svojich modeloch.
bmw-i5-touring-flash kopie
Šiesty ročník ankety Elektromobil roka 2024 o najlepšie elektrické a plug-in hybridné automobily na slovenskom trhu za rok 2024 pozná svojich víťazov. Automobily BMW získali tri pódiové umiestnenia: BMW i7 M70 prvé miesto v kategórii luxusný elektromobil, BMW XM v kategórii plug-in hybrid, a BMW radu 5 Touring druhé miesto v kategórii rodinných elektromobilov. Ankety sa zúčastnilo 8656 hlasujúcich, ktorí svojimi hlasmi na internetovom portáli mojelektromobil.sk vybrali tie najlepšie automobily na slovenskom trhu v troch kategóriách. O priazeň slovenskej verejnosti sa uchádzalo spolu 123 nominovaných vozidiel.BMW i5 Touring