Hyundai ix1: vozidlo pre najmenších

Streda, 10 december 2014

Spoločnosť Hyundai venovala Detskej fakultnej nemocnici s poliklinikou v Bratislave štyri špeciálne vozíky Hyundai ix1. Slúžiť budú na jednoduchšiu a bezpečnú prepravu bábätiek v Detskej fakultnej nemocnici s poliklinikou v Bratislave.

1 Hyundai ix1 - kmotricky
Slávnostnému odovzdávaniu vozíkov Hyundai ix1 asistovali aj známe televízne hlásateľky

Približne pred pol rokom sme predstavili úplne nové vozidlo Hyundai ix1. Išlo o novorodenecký vozík, ktorý slúžil pre trenčiansku pôrodnicu. Pre Hyundai je rodina naďalej v popredí záujmu tejto kórejskej značky, a tak svoje aktivity pre najmenších naďalej rozvíja. Tentoraz sa slovenské zastúpenie importéra zameralo pomôcť Detskej fakultnej nemocnici s poliklinikou v Bratislave a darovalo jej štyri nové vozíky Hyundai ix1.

Odovzdávaniu vozíkov v nemocnici venoval Hyundai patričnú pozornosť. Asistovali pri ňom kmotričky známych mien – Jarmila Lajčákova-Hargašová, Zlatica Puškárová a Adriana Kmotríková, populárne moderátorky troch slovenských televízií. V úlohe "sudičiek – kmotričiek" pokrstili vozíky a zaželali predčasne narodeným bábätkám šťastnú jazdu životom

Vozíky pre novorodencov sú veľmi komfortné a dizajnovo príjemne a prakticky navrhnuté. Medzi personálom a mamičkami sú vo všeobecnosti veľmi obľúbené. "Teší nás, že aj na našom pracovisku budú dostupnejšie väčšiemu počtu novorodencov na transport," povedal pri odovzdávaní doc. Ladislav Kužela, riaditeľ Detskej fakultnej nemocnice s poliklinikou Bratislava.

2 Hyundai ix1 - krst

"Nový model Hyundai ix1 založil kategóriu vozidiel CFC (Compact Family Car). Po prvý raz sme nové vozidlo pre bábätká predstavili aj na Slovensku. Teší nás, že sa z toho stáva pekná tradícia a že myslíme aj na tých najmenších. Želám všetkým bábätkám úspešný štart do života a ich rodičom veľa krásnych chvíľ a rodinnú pohodu," dodal Martin Saitz, generálny riaditeľ Hyundai Slovakia.

S aktivitou tohto druhu bude Hyundai ďalej pokračovať a už onedlho odovzdá vozíky aj do ďalších slovenských nemocníc. Po Trenčíne a Bratislave poputujú ďalšie vozíky do Košíc.

Autor: jGold
Foto: Hyundai
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.