Hyundai Kona Electric prejde na jedno nabitie 484 km. A vieme čo stojí.

Nedeľa, 16 máj 2021

Hyundai Kona Electric prešiel nielen zmenami dizajnu, ale tiež kapacitami batérií 39,2 a 64 kWh s dojazdom 305, resp. 484 kilometrov.

1-hyundai-kona-electric

Hyundai zverejnil ceny svojho modernizovaného modelu Kona Electric pre slovenský trh. V cenníku sú dve verzie modelov podľa kapacity batérií a dve úrovne výbavy – Electric a Electric+. Uvádzacie akciová cena základného modelu Electric sa začína na sume 33 990 eur.

Už základná výbava Electric ponúka balík bezpečnostných asistentov a prvkov modernej konektivity. Nechýbajú predné a zadné LED svetlomety, head-up displej, vyhrievanie predných sedadiel a volantu, 10,25-palcový displej infotainmentu a prémiový audiosystém Krell.

Kona Electric s kapacitou batérie 39,2 kWh a elektromotorom s výkonom 100 kW (136 k) prejde na jedno nabitie do 305 km (WLTP). Model so silnejšou batériou 64 kWh a výkonom elektromotora 150 kW (204 k) dokáže prejsť až 484 km. Maximálny krútiaci moment je pri oboch verziách batérií 395 Nm.

Už sme uviedli, že model s nižšou kapacitou batérie má cenu od 33 990 eur, verzia s batériou s väčšou kapacitou začína na sume 40 990 eur. Za najvyššiu výbavu Electric+, ktorá je v ponuke len pre vozidlo s kapacitou batérie 64 kWh, si zákazník priplatí 1500 eur.

Hyundai poskytuje na Konu Electric záruku päť rokov bez obmedzenia počtu najazdených kilometrov. Na batériu je záruka 8 rokov, alebo do 160 tisíc kilometrov.

1-hyundai-kona-electric 3-hyundai-kona-electric 4-hyundai-kona-electric
Autor: J. Goldberger
Foto: Hyundai
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.