Hyundai Kona Electric prejde na jedno nabitie 484 km. A vieme čo stojí.

Nedeľa, 16 máj 2021

Hyundai Kona Electric prešiel nielen zmenami dizajnu, ale tiež kapacitami batérií 39,2 a 64 kWh s dojazdom 305, resp. 484 kilometrov.

1-hyundai-kona-electric

Hyundai zverejnil ceny svojho modernizovaného modelu Kona Electric pre slovenský trh. V cenníku sú dve verzie modelov podľa kapacity batérií a dve úrovne výbavy – Electric a Electric+. Uvádzacie akciová cena základného modelu Electric sa začína na sume 33 990 eur.

Už základná výbava Electric ponúka balík bezpečnostných asistentov a prvkov modernej konektivity. Nechýbajú predné a zadné LED svetlomety, head-up displej, vyhrievanie predných sedadiel a volantu, 10,25-palcový displej infotainmentu a prémiový audiosystém Krell.

Kona Electric s kapacitou batérie 39,2 kWh a elektromotorom s výkonom 100 kW (136 k) prejde na jedno nabitie do 305 km (WLTP). Model so silnejšou batériou 64 kWh a výkonom elektromotora 150 kW (204 k) dokáže prejsť až 484 km. Maximálny krútiaci moment je pri oboch verziách batérií 395 Nm.

Už sme uviedli, že model s nižšou kapacitou batérie má cenu od 33 990 eur, verzia s batériou s väčšou kapacitou začína na sume 40 990 eur. Za najvyššiu výbavu Electric+, ktorá je v ponuke len pre vozidlo s kapacitou batérie 64 kWh, si zákazník priplatí 1500 eur.

Hyundai poskytuje na Konu Electric záruku päť rokov bez obmedzenia počtu najazdených kilometrov. Na batériu je záruka 8 rokov, alebo do 160 tisíc kilometrov.

1-hyundai-kona-electric 3-hyundai-kona-electric 4-hyundai-kona-electric
Autor: J. Goldberger
Foto: Hyundai
Pridať komentár
Bleskovky
veronika-hammond
Novou generálnou riaditeľkou spoločnosti BMW Slovenská republika sa od 1. septembra 2024 stane Veronika Hammond. Na tejto pozícii nahradí Olivera Rademachera, ktorý po takmer piatich rokoch úspešného pôsobenia na Slovensku zaujme pozíciu riaditeľa spoločnosti BMW v Rumunsku. Veronika Hammond, rodáčka z Nemecka, má dlhoročné skúsenosti v automobilovom priemysle. V spoločnosti BMW pôsobí viac ako 25 rokov, kde získavala skúsenosti v rôznych pozíciách. Pred nástupom do funkcie obchodnej riaditeľky pre importérske trhy v juhovýchodnej Ázii a Tichomorí so sídlom v Singapure v roku 2018 viedla obchodný región Východné Nemecko. Veronika Hammond vyštudovala sociálne vedy na Univerzite Paula Valeryho vo francúzskom Montpellieri.Veronika Hammond
produkcia-VW-passat
Bratislavský závod Volkswagen Slovakia pozastavuje na dva týždne výrobu vozidiel z dôvodu letnej odstávky. Ide o pravidelnú letnú odstávku, počas ktorej čerpajú jeho zamestnanci celozávodnú dovolenku. Výroba vozidiel začala postupne vybiehať tento týždeň. Úplne sa zastaví od 15. do 28. júla. Martinský závod pokračuje plynule vo výrobe komponentov aj počas letných prázdnin. V nasledujúcich dvoch týždňoch bude v nasadení v priemere približne 1700 zamestnancov externých firiem, ktorí sa budú venovať aj výmenám a úpravám zariadení, inštalácii nových technológií či prestavbám na výrobných linkách naprieč celým podnikom. Pred odchodom na dovolenku vypláca Volkswagen Slovakia zamestnancom 13. plat vo forme dovolenkovej odmeny. Zamestnanci využívajú tiež zákonný príspevok na rekreáciu na Slovensku do výšky 700 eur.
aaa-auto
V týchto dňoch si spoločnosť AAA Auto pripomína dvadsať rokov na trhu jazdených áut na Slovensku. Jej sieť predajných centier, v ktorých ponúka jazdené automobily slovenským motoristom, tvoria Mototechna, Mototechna Drive, Driverama a Auto Diskon a patria do skupiny Aures Holding. Za dobu svojej existencie na slovenskom trhu sa v jej sieti predalo autá viac ako 300 tisíc zákazníkom, a rovnaký počet vozidiel sa aj vykúpilo. V súčasnosti má sieť Aures Holding na Slovensku dvanásť pobočiek AAA Auto. V rámci celej skupiny Aures pôsobí na viac než šesťdesiatich miestach v piatich krajinách Európy a v ponuke má až 15 000 áut. Počas svojej dvadsaťročnej histórie už skupina na výkupe a predaji obslúžila spolu viac ako 3,1 milióna zákazníkov.