Hyundai Kona Electric prejde na jedno nabitie 484 km. A vieme čo stojí.

Nedeľa, 16 máj 2021

Hyundai Kona Electric prešiel nielen zmenami dizajnu, ale tiež kapacitami batérií 39,2 a 64 kWh s dojazdom 305, resp. 484 kilometrov.

1-hyundai-kona-electric

Hyundai zverejnil ceny svojho modernizovaného modelu Kona Electric pre slovenský trh. V cenníku sú dve verzie modelov podľa kapacity batérií a dve úrovne výbavy – Electric a Electric+. Uvádzacie akciová cena základného modelu Electric sa začína na sume 33 990 eur.

Už základná výbava Electric ponúka balík bezpečnostných asistentov a prvkov modernej konektivity. Nechýbajú predné a zadné LED svetlomety, head-up displej, vyhrievanie predných sedadiel a volantu, 10,25-palcový displej infotainmentu a prémiový audiosystém Krell.

Kona Electric s kapacitou batérie 39,2 kWh a elektromotorom s výkonom 100 kW (136 k) prejde na jedno nabitie do 305 km (WLTP). Model so silnejšou batériou 64 kWh a výkonom elektromotora 150 kW (204 k) dokáže prejsť až 484 km. Maximálny krútiaci moment je pri oboch verziách batérií 395 Nm.

Už sme uviedli, že model s nižšou kapacitou batérie má cenu od 33 990 eur, verzia s batériou s väčšou kapacitou začína na sume 40 990 eur. Za najvyššiu výbavu Electric+, ktorá je v ponuke len pre vozidlo s kapacitou batérie 64 kWh, si zákazník priplatí 1500 eur.

Hyundai poskytuje na Konu Electric záruku päť rokov bez obmedzenia počtu najazdených kilometrov. Na batériu je záruka 8 rokov, alebo do 160 tisíc kilometrov.

1-hyundai-kona-electric 3-hyundai-kona-electric 4-hyundai-kona-electric
Autor: J. Goldberger
Foto: Hyundai
Pridať komentár
Bleskovky
VW-Slovakia
Volkswagen Slovakia avizuje v tejto náročnej koronavírusovej situácii sto voľných pracovných miest. Nových zamestnancov hľadá na montážne linky vozidiel pre svoj výrobný závod v Devínskej Novej Vsi. Dopyt po nových zamestnancoch súvisí s dynamickým vývojom výrobného plánu, ktorý je podmienený aktuálnym nárastom dopytu nových automobilov na svetových trhoch. Volkswagen Slovakia tak potvrdzuje pozíciu podniku ako stabilného a spoľahlivého zamestnávateľa, v ktorom vyše 40 % zamestnancov pracuje nepretržite viac ako 10 rokov. V horizonte najbližších rokov očakáva podnik v súvislosti s príchodom nových generácií modelov Volkswagen Passat a Škoda Superb vytvorenie ďalších približne dvetisíc nových pracovných miest.
1-Eli-Tomac
Pneumatiky Dunlop Geomax MX53 pre motokros dostali ocenenie Výrobok roka 2020. Po rozsiahlom testovaní je to výraz uznania za ich úžitkové vlastností a dlhú životnosť. Testy organizoval špecializovaný Cross Magazin. Ocenenie sa motokrosovým pneumatikám dostalo za vlastnosti na stredne tvrdom až tvrdom teréne a za životnosť, ktorú preukázali v testoch. Dunlop Geomax MX53 nielen že predstavujú pokrok v porovnaní s predchádzajúcou generáciou Geomax MX52, ale sú kompromis medzi úžitkovými vlastnosťami a dlhou životnosťou. Pneumatikám Dunlop Geomax dôverujú poprední motocykloví výrobcovia, ktorí ich používajú na prvotnú výbavu svojich motocyklov, ale aj víťazní jazdci a tímy z majstrovstiev sveta v motokrose MXGP a Monster Energy Supercross.
Enyaq-iV
V rozvoji eMobility urobila česká automobilka Škoda na Slovensku ďalší krok, keď po predstavení svojich plug-in hybridných modelov Superb iV, Octavia iV a plne elektrických modelov Citigo iV a Enyaq iV dáva do predaja aj domáce nabíjacie stanice, tzv. wallboxy. Sú dostupné v troch variantoch s maximálnou rýchlosťou nabíjania 11 kW/h a možno ich kúpiť v sieti autorizovaných predajcov značky Škoda. Súčasne automobilka pripravuje riešenie nazvané MyŠkoda Powerpass, vďaka ktorému bude možné nabíjať elektromobil kdekoľvek v Európe s čipovou kartou. Na Slovensku bude dostupná po príchode modelu Enyaq iV. Automobilka vybuduje tiež vlastné nabíjacie stanice v sieti autorizovaných predajcov a chce dať druhý život použitým batériám z elektromobilov.