Hyundai Kona Electric prejde na jedno nabitie 484 km. A vieme čo stojí.

Nedeľa, 16 máj 2021

Hyundai Kona Electric prešiel nielen zmenami dizajnu, ale tiež kapacitami batérií 39,2 a 64 kWh s dojazdom 305, resp. 484 kilometrov.

1-hyundai-kona-electric

Hyundai zverejnil ceny svojho modernizovaného modelu Kona Electric pre slovenský trh. V cenníku sú dve verzie modelov podľa kapacity batérií a dve úrovne výbavy – Electric a Electric+. Uvádzacie akciová cena základného modelu Electric sa začína na sume 33 990 eur.

Už základná výbava Electric ponúka balík bezpečnostných asistentov a prvkov modernej konektivity. Nechýbajú predné a zadné LED svetlomety, head-up displej, vyhrievanie predných sedadiel a volantu, 10,25-palcový displej infotainmentu a prémiový audiosystém Krell.

Kona Electric s kapacitou batérie 39,2 kWh a elektromotorom s výkonom 100 kW (136 k) prejde na jedno nabitie do 305 km (WLTP). Model so silnejšou batériou 64 kWh a výkonom elektromotora 150 kW (204 k) dokáže prejsť až 484 km. Maximálny krútiaci moment je pri oboch verziách batérií 395 Nm.

Už sme uviedli, že model s nižšou kapacitou batérie má cenu od 33 990 eur, verzia s batériou s väčšou kapacitou začína na sume 40 990 eur. Za najvyššiu výbavu Electric+, ktorá je v ponuke len pre vozidlo s kapacitou batérie 64 kWh, si zákazník priplatí 1500 eur.

Hyundai poskytuje na Konu Electric záruku päť rokov bez obmedzenia počtu najazdených kilometrov. Na batériu je záruka 8 rokov, alebo do 160 tisíc kilometrov.

1-hyundai-kona-electric 3-hyundai-kona-electric 4-hyundai-kona-electric
Autor: J. Goldberger
Foto: Hyundai
Pridať komentár
Bleskovky
aaa-auto
Predajcovia jazdených vozidiel sieti spoločnosti Aures – AAA Auto, Mototechna a Auto Diskont, ponúkajú rozsiahlejšie zľavy na automobily zo svojej ponuky. Letné zľavy sa týkajú takmer polovice ponúkaných vozidiel a dosahujú celkový objem šesťstotisíc eur. Zľavy sú reakciou na rast cien a na stagnáciu predaja v poslednom období. Snahou je podporiť trend spomaľovania rastu cien jazdených áut, preto pripravili väčšiu zľavovú akciu. Z celkovej ponuky 3500 vozidiel zlacnilo 1500 áut.
Bulik-Aragon
Piate preteky motocyklových majstrovstiev Španielska ESBK sa konali na okruhu Motorland v Aragónsku a zúčastnil sa ich aj 15-ročný slovenský jazdec Michal Búlik. Jazdil v triede Stock 600 v českom tíme New2 Project. V kvalifikácii si v početnom pretekárskom poli počínal veľmi dobre a obsadil pekné 14. miesto. V prvých pretekoch prešiel cieľom na celkovom jedenástom mieste a vo svojej triede Stock bol štvrtý. V druhých pretekoch došlo v piatej zákrute ku kolízii a pádu niekoľkých jazdcov pred ním, vyhnúť sa im už nedokázal, skončil v hromadnom páde a preteky nedokončil.
Bulik-Aragon
Piate preteky motocyklových majstrovstiev Španielska ESBK sa konali na okruhu Motorland v Aragónsku a zúčastnil sa ich aj 15-ročný slovenský jazdec Michal Búlik. Jazdil v triede Stock 600 v českom tíme New2 Project. V kvalifikácii si v početnom pretekárskom poli počínal veľmi dobre a obsadil pekné 14. miesto. V prvých pretekoch prešiel cieľom na celkovom jedenástom mieste a a vo svojej triede Stock bol štvrtý. V druhých pretekoch došlo v piatej zákrute ku kolízii a pádu niekoľkých jazdcov pred ním, vyhnúť sa im už nedokázal, skončil v hromadnom páde a preteky nedokončil.