Hyundai Kona stráca z hodnoty najmenej

Streda, 16 august 2023

Hyundai Kona získal v Kanade ocenenie ako automobil s najlepšou zostatkovou hodnotou v kategórii mikro SUV. Rozhodli o tom odborníci spoločnosti J.D. Power.

1-hyundai-kona
Hyundai Kona je v segmente malých SUV jedným z najúspornejších a najpraktickejších

Subkompaktný športovo-úžitkový automobil Hyundai Kona získal už tretí rok po sebe titul vozidla s najlepšou zostatkovou hodnotou vo svojej kategórii, ktorý udeľuje americká spoločnosť J.D. Power.

Ocenenia pre autá s najlepšou zostatkovou hodnotou na trhu udeľuje ALG, divízia spoločnosti J.D. Power, ktorá je uznávaná ako autorita v oblasti projekcie zostatkovej hodnoty automobilov.

Do analýzy vstupuje 29 rôznych parametrov a výsledky sú založené na najlepšej zostatkovej hodnote vozidla očakávanej po období štyroch rokov od jeho kúpy, pre luxusné vozidlá sú to tri roky.

Eric Lyman, viceprezident ALG: "Porovnávaním kombinácie hospodárnosti a funkčnosti je segment malých SUV čoraz viac konkurencieschopnejší. Trojročná víťazná séria Hyundai s modelom Kona potvrdzuje povesť značky v segmente malých a úsporných vozidiel."

Hyundai Kona sa od svojho uvedenia na trh v roku 2018 stala etalónom vo svojej triede. V Kanade patrí k trom najpredávanejším modelom z portfólia Hyundai a patrí aj k najpredávanejším subkompaktným SUV na kanadskom trhu.

(janGold)
Foto: Hyundai
Pridať komentár
Bleskovky
bmw-i5-touring-flash kopie
Šiesty ročník ankety Elektromobil roka 2024 o najlepšie elektrické a plug-in hybridné automobily na slovenskom trhu za rok 2024 pozná svojich víťazov. Automobily BMW získali tri pódiové umiestnenia: BMW i7 M70 prvé miesto v kategórii luxusný elektromobil, BMW XM v kategórii plug-in hybrid, a BMW radu 5 Touring druhé miesto v kategórii rodinných elektromobilov. Ankety sa zúčastnilo 8656 hlasujúcich, ktorí svojimi hlasmi na internetovom portáli mojelektromobil.sk vybrali tie najlepšie automobily na slovenskom trhu v troch kategóriách. O priazeň slovenskej verejnosti sa uchádzalo spolu 123 nominovaných vozidiel.BMW i5 Touring
bmw-group
BMW Group, nemecký výrobca prémiových vozidiel, chce pokračovať v raste svojej produkcie i v tomto fiškálnom roku. Motivuje ho k tomu úspešný rok 2023, v ktorom jeho prémiový segment dodal na trh historicky najviac vozidiel a zaznamenal najvyššie predaje. Modelmi, ktoré majú produkciu bavorského producenta najviac potiahnuť na požadovanú úroveň, majú byť aj v roku 2024 čisto elektrické vozidlá a modely z vyššieho prémiového segmentu, vrátane modelov BMW radu 7, BMW X7 a luxusné Rolls-Royce s čisto elektrickým pohonom Rolls-Royce Spectre. V oboch týchto segmentoch verí skupina BMW vo výrazný dvojciferný rast. Očakáva sa, že prispejú k tomu aj modely BMW radu 5, BMW i5, ale aj elektrické kombi Touring i5.
matador
V prieskume spotrebiteľskej dôvery Slováci po ôsmy raz volili značky, ktorým dôverujú najviac. Zúčastnila sa ho reprezentatívna vzorka dvetisíc respondentov. Do prieskumu boli zahrnuté značky, ktoré sú najsilnejšími na slovenskom trhu. V kategórii výrobcov pneumatík získal ocenenie Najdôveryhodnejšia značka roku 2023 tradičný výrobca pneumatík Matador, ktorý je súčasťou koncernu Continental. Matador tak potvrdil povesť spoľahlivosti a kvality za rozumnú cenu. Značka s viac ako 115 rokmi skúseností je najdôveryhodnejšia pre 20,6 % respondentov. Na druhom mieste sa umiestnila značka Continental. Roman Moško, komunikačný manažér Continental Barum: "Sme hrdí, že značka Matador je medzi slovenskými vodičmi vnímaná ako symbol dôvery a kvality. Má dlhoročnú tradíciu, široké portfólio a spoľahlivú kvalitu.”Matador Hectorra 5