Hyundai: Lákadlá na autosalóne v Bratislave

Utorok, 16 apríl 2019

Automobilka Hyundai si pre návštevníkov autosalónu v Bratislave, ktorý bude od 1.do 5. mája v priestoroch Incheby, pripravila viacero zaujímavostí.

Hyundaix

Takmer kompletné portfólio vystavených vozidiel osvieži slovenská premiéra modelu Tucson v športovej edícii N Line. Lákadlom bude aj autogramiáda pretekára Mateja Homolu a flotila 12 vozidiel Hyundai, ktoré si návštevníci budú môcť vyskúšať na testovacích jazdách.

Na autosalóne sa predstaví aj ostrý hatchback i30N a nový i30 Fastback N. Zastúpenie bude mať tiež i30 Fastback N Line. K videniu bude aj dizajnovo pútavá Kona a bezpečnostnými technológiami nabité rodinné Santa Fe.

Elektrický Ioniq a elektrický crossover Kona EV zastúpia ponuku automobilky v oblasti elektrifikovaných a ekologických vozidiel. Chýbať nebudú ani komerčne veľmi úspešné modely ako i20 v edícii Cool, i20 Active, i30 hatchback a i30 kombi.

Vo vonkajších priestoroch výstaviska si návštevníci budú môcť väčšinu vystavených áut aj reálne vyskúšať. Na testovanie bude k dispozícii až 12 vozidiel Hyundai, vrátane elektromobilov IONIQ a Kona EV, výkonnej novinky i30 Fastback N a jeho civilnejšieho derivátu Fastback N Line či všetkých SUV – Kona, Tucson, Santa Fe.

Špeciálnym autosalónovým bonusom bude možnosť do 31. mája 2019 získať vybrané skladové vozidlá i20 Active, i30 hatchback, i30 kombi a Tucson s extra zľavou vo výške do 600 eur.

Autor: red-gold
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.