Hyundai má dve ocenenia Red Dot Award

Utorok, 25 marec 2014

Tohtoročné udeľovanie ocenení Red Dot Product Design Awards je významné pre kórejskú značku Hyundai, ktorá získala hneď dve vzácne ocenenia. Dostali ich nové modely Hyundai Genesis a Hyundai i10. Uznávané ceny Red Dot Awards sa udeľujú za estetický tvar, inovácie a revolučné idey.

1 Hyundai Genesis
Ocenený nový Hyundai Genesis má čisté línie, dynamický dizajn a vyzerá elegantne

Spoločnosť Hyundai Motor získala významné ocenenia Red Dot Product Design Awards pre nedávno uvedené modely Genesis a i10 novej generácie. Dva ocenené modely Hyundai vybrala odborná porota zložená z 37 expertov 24 štátov spomedzi 4815 nominovaných produktov 53 štátov.

"Získať hneď dve ceny je veľká česť. Charakteristický dizajn nám pomáha pritiahnuť nových zákazníkov. Je vyjadrením toho, čo Hyundai ponúka – automobily, ktoré nielen dobre jazdia ale aj dobre vyzerajú. Nový Genesis i i10 novej generácie prinášajú evolúciu filozofie nášho značkového dizajnu Fluidic Sculpture 2.0, ktorá sa bude uplatňovať pri všetkých budúcich modeloch Hyundai," – hodnotil získané ocenenia senior viceprezident Hyundai Design Centre Byung Seob Lee.

2 Hyundai i10
Najmenší Hyundai, model i10 novej generácie, má pútavý vzhľad a dynamický dizajn

Hyundai i10 novej generáciu má karosériu s uhladenými základnými líniami, ktoré zvýrazňujú prirodzene atletický postoj vozidla na ceste. Nový Genesis definujú elegantné proporcie a čistá línie, ktoré reflektujú jeho prirodzený naturel a jazdnú dynamiku.

Hyundai Genesis a i10 novej generácie sa budú prezentovať na tradičnej slávnosti Red Dot Gala a následnom podujatí Designers' Night. Na výstave ocenených produktov budú obidva automobily sprístupnené verejnosti od 8. júla do 3. augusta 2014 a potom ich zaradia do stálej expozície múzea.

Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
1-Seat-eScooter-concept
Seat bude prvým európskym automobilovým výrobcom, ktorý rozbehne výrobu vlastného elektrického skútra s parametrami motocykla s objemom motora 125 cm3. Koncept Seat eScooter mal oficiálnu premiéru 19. novembra na veľtrhu Smart City Expo World Congress v Barcelone. Bude prvým elektrickým skútrom vyrábaným európskym automobilovým výrobcom. Jeho predaj sa rozbehne v roku 2020 zákazníkom a spoločnostiam, ktoré poskytujú zdieľanie dopravných prostriedkov. Seat už dávnejšie oznámil, že preberá rolu lídra stratégie mikromobility v rámci koncernu Volkswagen. Tá zahŕňa štúdiu mestského vozidla Minimó, čo je štvorkolesové dvojmiestne vozidlo kombinujúce najvýhodnejšie prvky automobilu a motocykla. Súčasťou stratégie je aj elektrická kolobežka eXS Kickscooter powered by Segway, ktorú Seat predstavil v roku 2018 a ktorá sa už bežne predáva.
Mazda-cx30
Mazda CX-30 získala ocenenie Zlatý volant 2019 v kategórii SUV/crossover pre vozidlá do dĺžky 4,4 m. Úplne nové kompaktné SUV tak získava svoje vôbec prvé ocenenie v jednej z najdôležitejších čitateľských súťaží. Cenu odovzdali včera v Berlíne prezidentovi Mazda Motor Europe Yasuhiro Aoyamaovi. Pre Mazdu je to historicky piate ocenenie v kategórii Zlatý volant. Prvé získala Mazda 323 v rokoch 1985 a 1989, potom Mazda 626 v roku 1992 a Mazda2 v roku 2014.
skoda-octavia
Automobilka Škoda predstavila novú generáciu modelu Octavia. Štvrtá generácia najpredávanejšieho modelu českej automobilky má nové dimenzie, emotívnejší vzhľad, je priestrannejšia, bezpečnejšia a ponúka väčšie možností konektivity. Je tiež dlhšia a širšia než predchádzajúce generácie a ponúka aj väčší batožinový priestor. Vďaka novému dizajnovému jazyku značky Škoda pôsobí Octavia ešte emotívnejšie. Nový koncept interiéru kombinuje väčšiu funkčnosť a ponuku priestoru s kvalitnými materiálmi a novými dizajnovými prvkami. Moderné možnosti konektivity a nové asistenčné systémy zaisťujú väčšiu úroveň bezpečnosti a komfortu. Svetová premiéra štvrtej generácie Škody Octavia sa konala netradične v pražskej Národnej galérii.