Hyundai má dve ocenenia Red Dot Award

Utorok, 25 marec 2014

Tohtoročné udeľovanie ocenení Red Dot Product Design Awards je významné pre kórejskú značku Hyundai, ktorá získala hneď dve vzácne ocenenia. Dostali ich nové modely Hyundai Genesis a Hyundai i10. Uznávané ceny Red Dot Awards sa udeľujú za estetický tvar, inovácie a revolučné idey.

1 Hyundai Genesis
Ocenený nový Hyundai Genesis má čisté línie, dynamický dizajn a vyzerá elegantne

Spoločnosť Hyundai Motor získala významné ocenenia Red Dot Product Design Awards pre nedávno uvedené modely Genesis a i10 novej generácie. Dva ocenené modely Hyundai vybrala odborná porota zložená z 37 expertov 24 štátov spomedzi 4815 nominovaných produktov 53 štátov.

"Získať hneď dve ceny je veľká česť. Charakteristický dizajn nám pomáha pritiahnuť nových zákazníkov. Je vyjadrením toho, čo Hyundai ponúka – automobily, ktoré nielen dobre jazdia ale aj dobre vyzerajú. Nový Genesis i i10 novej generácie prinášajú evolúciu filozofie nášho značkového dizajnu Fluidic Sculpture 2.0, ktorá sa bude uplatňovať pri všetkých budúcich modeloch Hyundai," – hodnotil získané ocenenia senior viceprezident Hyundai Design Centre Byung Seob Lee.

2 Hyundai i10
Najmenší Hyundai, model i10 novej generácie, má pútavý vzhľad a dynamický dizajn

Hyundai i10 novej generáciu má karosériu s uhladenými základnými líniami, ktoré zvýrazňujú prirodzene atletický postoj vozidla na ceste. Nový Genesis definujú elegantné proporcie a čistá línie, ktoré reflektujú jeho prirodzený naturel a jazdnú dynamiku.

Hyundai Genesis a i10 novej generácie sa budú prezentovať na tradičnej slávnosti Red Dot Gala a následnom podujatí Designers' Night. Na výstave ocenených produktov budú obidva automobily sprístupnené verejnosti od 8. júla do 3. augusta 2014 a potom ich zaradia do stálej expozície múzea.

Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.