Hyundai má nového generálneho riaditeľa

Utorok, 02 október 2012

Hyundai Slovakia, výhradný dovozca kórejských automobilov na slovenský trh, má nového najvyššieho šéfa - novým generálnym riaditeľom sa stal Martin Saitz.

Hyundai i-oniq
Koncept i-oniq ako svoj skvost predstavil Hyundai v marci na autosalóne v Ženeve

Martin Saitz nastúpil na pozíciu generálneho riaditeľa spoločnosti, ktorá nebola posledné dva roky obsadená. V jeho kompetencii bude riadenie všetkých obchodných, marketingových a finančných aktivít spoločnosti.

Svoju profesijnú kariéru začal ako konštruktér a neskôr pracoval na finančných a vedúcich pozíciách v spoločnostiach Price Waterhouse, DAF Trucks CZ, Volvo Auto Czech a Volvo Auto Polska. Jeho ďalšou pracovnou zastávkou bola Škoda Auto, kde počas 7 rokov pôsobil ako regionálny riaditeľ so zodpovednosťou za 10 západoeurópskych krajín a neskôr sa stal riaditeľom predaja pre Českú republiku. Skúsenosti z tejto pozície a z predaja na rôznych trhoch následne využil v spoločnosti BMW.

Teraz prijal ponuku spoločnosti Hyundai Motor Slovakia a stal sa jej novým generálnym riaditeľom.

Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.