Hyundai má nového generálneho riaditeľa

Utorok, 02 október 2012

Hyundai Slovakia, výhradný dovozca kórejských automobilov na slovenský trh, má nového najvyššieho šéfa - novým generálnym riaditeľom sa stal Martin Saitz.

Hyundai i-oniq
Koncept i-oniq ako svoj skvost predstavil Hyundai v marci na autosalóne v Ženeve

Martin Saitz nastúpil na pozíciu generálneho riaditeľa spoločnosti, ktorá nebola posledné dva roky obsadená. V jeho kompetencii bude riadenie všetkých obchodných, marketingových a finančných aktivít spoločnosti.

Svoju profesijnú kariéru začal ako konštruktér a neskôr pracoval na finančných a vedúcich pozíciách v spoločnostiach Price Waterhouse, DAF Trucks CZ, Volvo Auto Czech a Volvo Auto Polska. Jeho ďalšou pracovnou zastávkou bola Škoda Auto, kde počas 7 rokov pôsobil ako regionálny riaditeľ so zodpovednosťou za 10 západoeurópskych krajín a neskôr sa stal riaditeľom predaja pre Českú republiku. Skúsenosti z tejto pozície a z predaja na rôznych trhoch následne využil v spoločnosti BMW.

Teraz prijal ponuku spoločnosti Hyundai Motor Slovakia a stal sa jej novým generálnym riaditeľom.

Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.