Hyundai N: športová značka kórejského výrobcu

Nedeľa, 22 december 2013

Bude mať Hyundai novú značku orientovanú na športové autá? Samotná automobilka z kórejského polostrova naznačuje, že sa tak stane už onedlho. Má sa menovať "N" a zatiaľ jej prvým produktom je špeciál pre automobilové súťaže i20 WRC. Ďalšími by mali byť športové modely ako bežné cestovné automobily.

Hyundai N
Hyundai po vstupne do seriálu majstrovstiev sveta rallye plánuje aj výrobu športových áut na bežné cesty. Prvý model s logom Hyundai N sa možno predstaví na jar v Ženeve.

Nie je tomu tak dávno, čo Hyundai začal ponúkať v USA luxusnejšie a výkonnejšie modely s pohonom zadných kolies. Jedným z nich je napríklad model Genesis. Začalo sa preto uvažovať, či pre Ameriku nechystá Hyundai podľa vzoru japonských značiek, napríklad Toyoty či Hondy odnož podobne luxusne zameranej značky. Teraz to však vyzerá tak, že kórejský výrobca má namierené na športovo orientovanú značku a prvým produktom bude Hyundai N.

Je tajomstvom, čo za označením Hyundai N by mohlo byť niečo obdobné, ako produkujú divízie ako Mercedes AMG alebo Nissan Infiniti či Nismo. Pripravovaný nový model vznikajúcej značky by mal mať domovskú krajinu pravdepodobne Nemecko, kde má Hyundai svoje hlavné európske dizajnérske a vývojové centrum. Možno práve v Alzenau pri Frankfurte, kde vznikal aj rallye špeciál i20 WRC, s ktorým Hyundai už v polovici januára budúceho roku vyráža do seriálu WRC.

Možno práve civilnejšia verzia tohto ostrého športového modelu bude prvým produktom športovej značky kórejského výrobcu. Práve tento model s logom N by mohol Hyundai predstaviť už na budúcoročnom jarnom autosalóne v Ženeve. Hovorí sa však aj o modeli Veloster, ktorý by sa zhostil premiérového modelu s N.

Každopádne múdrejší budeme po tom, keď Hyundai zverejní bližšie informácie o svojich zámeroch v tejto oblasti. K tomu by mohlo dôjsť ešte pred ženevským autosalónom.

Autor: J. Goldberger
Foto: Hyundai
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.