Hyundai Night: stretnutie priateľov

Štvrtok, 01 december 2011

Spoločnosť Hyundai predstavila začiatkom tohto roka svoje nové logo, potom nový slogan značky "Hyundai – Nové myslenie. Nové možnosti." Usiluje sa o zmenu, ktorá sa začína skromnou myšlienkou: aby boli ľudia v autách značky Hyundai šťastnejší. Hyundai nechce byť len ďalším výrobcom automobilov. Chce viac, chce vytvárať pre svojich zákazníkov nové možnosti.

Hyundai Night
Hviezdou večera bola vlajková loď automobilky Hyundai – modely i40 sedan i kombi

Vďaka inovatívnemu mysleniu a vytváraniu nových možností prináša Hyundai najmodernejšie technické prvky a vysokú kvalitu za prijateľnú cenu. Približne v tomto duchu by sa mohlo charakterizovať smerovanie kórejskej spoločnosti. Takto sa Hyundai prezentoval aj na stretnutí s priateľmi a priaznivcami značky.

V duchu nového myslenia uvádzal Hyundai na trh aj svoje modely Veloster, Elantra a vlajkovú loď spoločnosti i40. V tomto duchu pripravila spoločnosť aj svoju oficiálne prvú a vraj nezabudnuteľnú noc – Hyundai Night, počas ktorej sa pozvaným hosťom predstavilo mnoho doposiaľ na Slovensku neznámych umelcov, ktorých tvorba a vystúpenia sú vysoko hodnotené najmä v zahraničí.

Hyundai Night
Miestom stretnutia Hyundai Nigth boli štýlové priestory Design Factory v Bratislave

Hyundai začal spolupracovať a podporovať jedinečného umelca Franka Jalšovského, ktorý v emigrácii dosiahol mnoho úspechov. V súčasnosti žije na Slovensku a svojou originálnou tvorbou sa úspešne etabloval na medzinárodnom poli výtvarného umenia. Svoje diela vystavoval v Amerike, Európe a Ázii a niektoré mohli obdivovať aj účastníci stretnutia Hyundai Night v Design Factory v Bratislave.

Vraví sa, že ku krásnym autám patria aj krásne ženy. Počas Hyundai Night to predviedla aj futuristická dizajnérka Ivana Kaňovská s kolekciou Tension. Krásne modely predviedli nádherné modelky a finalistky Schwarzkopf Elite Model Look 2011, ktoré boli na Slovensku po prvýkrát .

Hostí počas celého večera sprevádzal programom a novými autami moderátor Michal Hudák. Predstavil vlajkovú loď Hyundai i40 v oboch karosárskych verziách – ako elegantný sedan i uhladené kombi. Celý večer bola hosťom k dispozícii flotila desiatich modelov Hyundai i40, ktoré si mohli vyskúšať na testovacej jazde alebo sa nechať odviezť domov.

Modely Ivany Kaňovskej
Chvíle Hyundai Nigth spestrili aj modelky a finalistky Schwarzkopf Elite Model Look 2011

Príjemným zážitkom bolo aj odhalenie novej generácie Hyundai i30. Ako prvý niesol označenie "i" a odštartoval novú éru značky Hyundai v Európe. Bol prvým modelom navrhnutým a skonštruovaným v Európe, prvým modelom vyrobeným v českom závode a taktiež prvým modelom, ktorý získal najvyššie hodnotenie päť hviezdičiek v teste Euro NCAP.

Bodkou večera bolo vystúpenie českej skupiny Charlie Straight z Třinca, ktorá v toku 2010 získala cenu EMA televízie MTV ako Best Czech and Slovak Act a víťazstvo obhájila aj v tomto roku, keď Hyundai so svojim modelom Veloster bol jedným z hlavných partnerov MTV EMA.

Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.