Hyundai predal v roku 2022 už takmer 400-tisíc vozidiel

Pondelok, 24 október 2022

Hyundai napreduje míľovými krokmi. Svojím pestrým portfóliom modelov dokáže uspokojiť široké spektrum záujemcov o automobily so spaľovacími motormi cez elektrifikované hybridné, plne elektrické, ale aj s vodíkovým pohonom. Široká ponuka kórejskej spoločnosti podporená kvalitou a moderným dizajnom je základom úspechu na automobilovom trhu. Práve preto je Hyundai na automobilovom trhu mimoriadne úspešný.

hyundai-ioniq5
Hyundai Ioniq 5, jeden zo špičkových modelov kórejskej automobilky

Napriek problémom, ktoré brzdia automobilový priemysel vo väčšom rozmachu, európska odnož spoločnosti Hyundai dosahuje na automobilovom trhu hmatateľné výsledky. V Európe napriek všeobecne známym problémom predstavuje Hyundai po deviatich mesiacoch tohto roka medziročný nárast predajov. Za tento čas roka 2022 predal v Európe už 395 649 vozidiel a medziročne v predajoch narástol o 3,2 percenta.

Na európskom kontinente dosiahol kórejský automobilový výrobca trhový podiel 4,8%, čo je oproti roku 2021 viac o 0,6 percenta. Vysoký podiel na tom majú batériové a vodíkové elektrické vozidlá, keď na celkových predajoch sa podieľali až 16 percentami. Tieto výsledky potvrdzujú najnovšie údaje Európskeho združenia výrobcov automobilov (ACEA).

Za prvých deväť mesiacov roka 2022 z takmer 400 tisíc predaných áut najväčší záujem o nový Hyundai prejavili záujemcovia v Španielsku (7,8 % z celkového predaja), na druhom mieste je Veľká Británia (5,3 %), tretie je Nemecko (4,1 %), štvrté Francúzsko (3,2 %) a piate Taliansko (3,1 %).

V Európe predal Hyundai doteraz v roku 2022 už 64 192 vozidiel s čisto elektrickým pohonom. Elektromobily tak tvoria až 16 percent celkového predaja značky. Pozíciu najpredávanejšieho elektromobilu v portfóliu Hyundai si udržal model Kona Electric, ktorého sa od začiatku tohto roka predalo 30 981 kusov.

Výborné výsledky dosiahlo aj elektrické CUV Ioniq 5, ktorého sa tento rok predalo už 28 014 kusov a stihlo získať aj viacero prestížnych cien, vrátane ocenenia Svetové auto roka 2022.

Michael Cole, prezident a generálny riaditeľ Hyundai Motor Europe: "Tieto čísla poukazujú na pokrok, ktorý Hyundai v Európe dosiahol, najmä vzhľadom na problémy, ktorým v súčasnosti čelí priemysel. Pokračovali sme v rozširovaní nášho vedúceho postavenia v oblasti elektrifikácie a v premiére sme uviedli Ioniq 6. Náš elektrifikovaný streamliner nielenže ďalej diverzifikuje náš predajný mix, ale získava aj nových zákazníkov."

Autor: J. Goldberger
Foto: Hyundai
Pridať komentár
Bleskovky
veronika-hammond
Novou generálnou riaditeľkou spoločnosti BMW Slovenská republika sa od 1. septembra 2024 stane Veronika Hammond. Na tejto pozícii nahradí Olivera Rademachera, ktorý po takmer piatich rokoch úspešného pôsobenia na Slovensku zaujme pozíciu riaditeľa spoločnosti BMW v Rumunsku. Veronika Hammond, rodáčka z Nemecka, má dlhoročné skúsenosti v automobilovom priemysle. V spoločnosti BMW pôsobí viac ako 25 rokov, kde získavala skúsenosti v rôznych pozíciách. Pred nástupom do funkcie obchodnej riaditeľky pre importérske trhy v juhovýchodnej Ázii a Tichomorí so sídlom v Singapure v roku 2018 viedla obchodný región Východné Nemecko. Veronika Hammond vyštudovala sociálne vedy na Univerzite Paula Valeryho vo francúzskom Montpellieri.Veronika Hammond
produkcia-VW-passat
Bratislavský závod Volkswagen Slovakia pozastavuje na dva týždne výrobu vozidiel z dôvodu letnej odstávky. Ide o pravidelnú letnú odstávku, počas ktorej čerpajú jeho zamestnanci celozávodnú dovolenku. Výroba vozidiel začala postupne vybiehať tento týždeň. Úplne sa zastaví od 15. do 28. júla. Martinský závod pokračuje plynule vo výrobe komponentov aj počas letných prázdnin. V nasledujúcich dvoch týždňoch bude v nasadení v priemere približne 1700 zamestnancov externých firiem, ktorí sa budú venovať aj výmenám a úpravám zariadení, inštalácii nových technológií či prestavbám na výrobných linkách naprieč celým podnikom. Pred odchodom na dovolenku vypláca Volkswagen Slovakia zamestnancom 13. plat vo forme dovolenkovej odmeny. Zamestnanci využívajú tiež zákonný príspevok na rekreáciu na Slovensku do výšky 700 eur.
aaa-auto
V týchto dňoch si spoločnosť AAA Auto pripomína dvadsať rokov na trhu jazdených áut na Slovensku. Jej sieť predajných centier, v ktorých ponúka jazdené automobily slovenským motoristom, tvoria Mototechna, Mototechna Drive, Driverama a Auto Diskon a patria do skupiny Aures Holding. Za dobu svojej existencie na slovenskom trhu sa v jej sieti predalo autá viac ako 300 tisíc zákazníkom, a rovnaký počet vozidiel sa aj vykúpilo. V súčasnosti má sieť Aures Holding na Slovensku dvanásť pobočiek AAA Auto. V rámci celej skupiny Aures pôsobí na viac než šesťdesiatich miestach v piatich krajinách Európy a v ponuke má až 15 000 áut. Počas svojej dvadsaťročnej histórie už skupina na výkupe a predaji obslúžila spolu viac ako 3,1 milióna zákazníkov.