Hyundai predal v roku 2022 už takmer 400-tisíc vozidiel

Pondelok, 24 október 2022

Hyundai napreduje míľovými krokmi. Svojím pestrým portfóliom modelov dokáže uspokojiť široké spektrum záujemcov o automobily so spaľovacími motormi cez elektrifikované hybridné, plne elektrické, ale aj s vodíkovým pohonom. Široká ponuka kórejskej spoločnosti podporená kvalitou a moderným dizajnom je základom úspechu na automobilovom trhu. Práve preto je Hyundai na automobilovom trhu mimoriadne úspešný.

hyundai-ioniq5
Hyundai Ioniq 5, jeden zo špičkových modelov kórejskej automobilky

Napriek problémom, ktoré brzdia automobilový priemysel vo väčšom rozmachu, európska odnož spoločnosti Hyundai dosahuje na automobilovom trhu hmatateľné výsledky. V Európe napriek všeobecne známym problémom predstavuje Hyundai po deviatich mesiacoch tohto roka medziročný nárast predajov. Za tento čas roka 2022 predal v Európe už 395 649 vozidiel a medziročne v predajoch narástol o 3,2 percenta.

Na európskom kontinente dosiahol kórejský automobilový výrobca trhový podiel 4,8%, čo je oproti roku 2021 viac o 0,6 percenta. Vysoký podiel na tom majú batériové a vodíkové elektrické vozidlá, keď na celkových predajoch sa podieľali až 16 percentami. Tieto výsledky potvrdzujú najnovšie údaje Európskeho združenia výrobcov automobilov (ACEA).

Za prvých deväť mesiacov roka 2022 z takmer 400 tisíc predaných áut najväčší záujem o nový Hyundai prejavili záujemcovia v Španielsku (7,8 % z celkového predaja), na druhom mieste je Veľká Británia (5,3 %), tretie je Nemecko (4,1 %), štvrté Francúzsko (3,2 %) a piate Taliansko (3,1 %).

V Európe predal Hyundai doteraz v roku 2022 už 64 192 vozidiel s čisto elektrickým pohonom. Elektromobily tak tvoria až 16 percent celkového predaja značky. Pozíciu najpredávanejšieho elektromobilu v portfóliu Hyundai si udržal model Kona Electric, ktorého sa od začiatku tohto roka predalo 30 981 kusov.

Výborné výsledky dosiahlo aj elektrické CUV Ioniq 5, ktorého sa tento rok predalo už 28 014 kusov a stihlo získať aj viacero prestížnych cien, vrátane ocenenia Svetové auto roka 2022.

Michael Cole, prezident a generálny riaditeľ Hyundai Motor Europe: "Tieto čísla poukazujú na pokrok, ktorý Hyundai v Európe dosiahol, najmä vzhľadom na problémy, ktorým v súčasnosti čelí priemysel. Pokračovali sme v rozširovaní nášho vedúceho postavenia v oblasti elektrifikácie a v premiére sme uviedli Ioniq 6. Náš elektrifikovaný streamliner nielenže ďalej diverzifikuje náš predajný mix, ale získava aj nových zákazníkov."

Autor: J. Goldberger
Foto: Hyundai
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.