Hyundai predstavil nový i20 WRC

Piatok, 02 december 2016

Toto je nový Hyundai pre majstrovstvá sveta v automobilových súťažiach pre rok 2017. Ako prototyp mal premiéru už na jeseň tohto roku v Paríži, teraz ho vidíme v reálnej podobe a v akcii ho už v januári budúceho roku na Rallye Monte Carlo.

Hyundai i20 WRC
Hyundai i20 WRC pripravený pre rok 2017 majstrovstiev sveta rallye. Zaútočí na titul?

Predstavenie nového i20 WRC sa konalo na špeciálnom podujatí na Autodromo Nazionale v talianskej Monze. Sadať do jeho kokpitu budú Belgičan Thierry Neuville, Novozélanďan Hayden Paddon a Španiel Dani Sordo na všetkých 13 budúcoročných podujatiach seriálu majstrovstiev.

Nový súťažný špeciál skonštruovali inžinieri a technici Hyundai podľa nových technických predpisov pre WRC platných od sezóny 2017. Je to už tretia generácia súťažného špeciálu WRC, keď prvá debutovala v roku 2014. V roku 2016 prišiel súčasný model a v budúcom roku opäť nový model, práve ten, ktorý Hyundai teraz predstavil.

Nový špeciál vychádza z trojdverového modelu, aj preto ponesie označenie i20 Coupe WRC. Vo štvrtej sezóne chce tím Hyundai nadviazať s novým modelom na historicky najúspešnejšiu sezónu 2016, v ktorej posádky tímu Hyundai vybojoval okrem dvoch víťazstiev a desiatich pódiových umiestnení aj druhé miesto v Pohári konštruktérov. V jednotlivcoch zasa tretie miesto v konečnom hodnotení získal Neuville, štvrté Paddon a piate Sordo.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
Mazda-cx30
Mazda CX-30 získala ocenenie Zlatý volant 2019 v kategórii SUV/crossover pre vozidlá do dĺžky 4,4 m. Úplne nové kompaktné SUV tak získava svoje vôbec prvé ocenenie v jednej z najdôležitejších čitateľských súťaží. Cenu odovzdali včera v Berlíne prezidentovi Mazda Motor Europe Yasuhiro Aoyamaovi. Pre Mazdu je to historicky piate ocenenie v kategórii Zlatý volant. Prvé získala Mazda 323 v rokoch 1985 a 1989, potom Mazda 626 v roku 1992 a Mazda2 v roku 2014.
skoda-octavia
Automobilka Škoda predstavila novú generáciu modelu Octavia. Štvrtá generácia najpredávanejšieho modelu českej automobilky má nové dimenzie, emotívnejší vzhľad, je priestrannejšia, bezpečnejšia a ponúka väčšie možností konektivity. Je tiež dlhšia a širšia než predchádzajúce generácie a ponúka aj väčší batožinový priestor. Vďaka novému dizajnovému jazyku značky Škoda pôsobí Octavia ešte emotívnejšie. Nový koncept interiéru kombinuje väčšiu funkčnosť a ponuku priestoru s kvalitnými materiálmi a novými dizajnovými prvkami. Moderné možnosti konektivity a nové asistenčné systémy zaisťujú väčšiu úroveň bezpečnosti a komfortu. Svetová premiéra štvrtej generácie Škody Octavia sa konala netradične v pražskej Národnej galérii.
Igor-Drotár
Tradičné podujatie po skončení sezóny Setkání mistrů v českej Sosnovej neďaleko Českej Lípy,na ktorom nechýbal ani slovenský automobilový pretekár Igor Drotár, sa konalo už po osemnásty raz. Ani nepriazeň jesenného počasia neodradila davy fanúšikov, aby zaplnili priestor okolo sosnovskej arény. Tradičné podujatie otvárajú paralelné vyraďovacie preteky vždy dvoch áut. Z približne päťdesiatky zúčastnených pretekárov skončil Drotár v silnej konkurencii aj profesionálnych jazdcov na výbornom šiestom mieste. Igor Drotár: "V prvej jazde som zajazdil piaty najrýchlejší čas. Čakal som, že v druhej jazde sa zlepším, no pokazil som znovu štart a napokon som skončil šiesty, čo je z 50-ky skvelých jazdcov výborný výsledok."