Hyundai spustil výrobu nového i20

Utorok, 21 október 2014

Výrobný závod Hyundai Motor v Turecku spustil 17. októbra výrobu modelu i20 novej generácie. Nový model, ktorý mal premiéru pred pár dňami na autosalóne v Paríži, má posilniť kórejskú značku na európskom trhu v segmente B.

Hyundai i20
Hyundai i20 novej generácie po premiére v Paríži vstúpi na európsky trh koncom roka

Hyundai i20 novej generácie, vyvinutý a vyrábaný v Európe, je pravým európskym modelom. Vyznačuje elegantným a sofistikovaným dizajnom od prednej až po zadnú časť karosérie, priestrannou kabínou a vycibrenými detailmi v interiéri. Na pohon mu budú slúžiť benzínové štvorvalce s objemnom 1,25 a 1,4 litra a dva turbodieselové motory – trojvalec s objemom 1,1 a štvorvalec s objemom 1,4 litra.

Závod HAOS v Turecku je jediným výrobným závodom modelov Hyundai i10 a i20 novej generácie, ktoré sa budú predávať v Európe. Od jeho otvorenia v roku 1997 závod vyrobil vyše milióna automobilov a jeho aktuálna výrobná kapacita je 200.000 kusov ročne.

Nový Hyundai i20 sa začne predávať koncom roka. Jeho cena bude známa zrejme až pred začiatkom jeho predaja.

Autor: jGold
Pridať komentár
Bleskovky
1-EcoTank
Ak ste doteraz napĺňali nádržku ostrekovača svojho auta z plastových fľaší či bandasiek, odteraz sa to môže zmeniť. Zmenu prináša slovenský ekologický vynález EcoTank. Stáva sa v Európe čoraz viac dostupným riešením tankovania kvapaliny do ostrekovačov. Vďaka jeho používaniu na sieťach čerpacích staníc v Európe sa odľahčilo životné prostredie o viac ako 80 ton plastového odpadu. Praktickú a zároveň ekologickú službu môžu využívať vodiči na viac ako 400 inštalovaných stojanoch až v desiatich krajinách Európy a v priebehu najbližších mesiacov pribudnú tri ďalšie trhy. Víziou spoločnosti EcoTank pre tento rok je počet nainštalovaných zariadení viac ako zdvojnásobiť.
skoda-scala-monte-carlo
Škoda rozširuje ponuku nového kompaktného modelu Scala a mestského crossoveru Kamiq o verziu Monte Carlo. Monte Carlo odkazuje na úspešnú pretekársku históriu značky Škoda. Výrazné čierne dizajnové prvky a čierny nápis Škoda na zadnej strane dodávajú vozidlám ešte športovejší vzhľad. Nová Škoda Scala vo verzii Monte Carlo začína na cene 18 100 eur a cena kompaktného SUV Kamig Monte Carlo sa odvíja od ceny 19 690 eur. Záujemcovia si môžu model Scala a Kamiq vo verzii Monte Carlo nakonfigurovať online, alebo si ho objednať u predajcov. V Škode veria, že verzie Monte Carlo zdôraznia športový a dynamický charakter vozidiel modelov Scala a Kamiq, tiež že veľké kolesá a zvučný názov oslovia zákazníkov, ktorí ocenia štýl a emocionálny a lifestylový dizajn oboch modelov.
World-Endurance
Goodyear bude od úvodných pretekov sezóny 2020 dodávať pre Svetový pohár cestovných automobilov najnovšiu generáciu svojich pretekárskych pneumatík Goodyear Eagle F1 SuperSport vo verziách bez dezénu i do dažďa. Značka Goodyear je tak oficiálnym dodávateľom pneumatík pre World Touring Car Cup (WTCR). Na základe oficiálneho výberového konania FIA bude Goodyear partnerom seriálu po dobu najbližších troch rokov, v sezónach 2020 až 2022. V sezóne 2020 bude desať pretekov na troch svetadieloch – v Maroku, Maďarsku, Nemecku, Slovensku, Portugalsku, Španielsku, Číne, Južnej Kórei a Macau. Záverečné preteky sezóny sa uskutočnia v Malajzii. Každé podujatie pozostáva z troch samostatných pretekov, takže spolu bude súčasťou pretekárskeho kalendára sezóny tridsať napínavých pretekov.