Hyundai spustil výrobu nového i20

Utorok, 21 október 2014

Výrobný závod Hyundai Motor v Turecku spustil 17. októbra výrobu modelu i20 novej generácie. Nový model, ktorý mal premiéru pred pár dňami na autosalóne v Paríži, má posilniť kórejskú značku na európskom trhu v segmente B.

Hyundai i20
Hyundai i20 novej generácie po premiére v Paríži vstúpi na európsky trh koncom roka

Hyundai i20 novej generácie, vyvinutý a vyrábaný v Európe, je pravým európskym modelom. Vyznačuje elegantným a sofistikovaným dizajnom od prednej až po zadnú časť karosérie, priestrannou kabínou a vycibrenými detailmi v interiéri. Na pohon mu budú slúžiť benzínové štvorvalce s objemnom 1,25 a 1,4 litra a dva turbodieselové motory – trojvalec s objemom 1,1 a štvorvalec s objemom 1,4 litra.

Závod HAOS v Turecku je jediným výrobným závodom modelov Hyundai i10 a i20 novej generácie, ktoré sa budú predávať v Európe. Od jeho otvorenia v roku 1997 závod vyrobil vyše milióna automobilov a jeho aktuálna výrobná kapacita je 200.000 kusov ročne.

Nový Hyundai i20 sa začne predávať koncom roka. Jeho cena bude známa zrejme až pred začiatkom jeho predaja.

Autor: jGold
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.