Hyundai spustil výrobu nového i20

Utorok, 21 október 2014

Výrobný závod Hyundai Motor v Turecku spustil 17. októbra výrobu modelu i20 novej generácie. Nový model, ktorý mal premiéru pred pár dňami na autosalóne v Paríži, má posilniť kórejskú značku na európskom trhu v segmente B.

Hyundai i20
Hyundai i20 novej generácie po premiére v Paríži vstúpi na európsky trh koncom roka

Hyundai i20 novej generácie, vyvinutý a vyrábaný v Európe, je pravým európskym modelom. Vyznačuje elegantným a sofistikovaným dizajnom od prednej až po zadnú časť karosérie, priestrannou kabínou a vycibrenými detailmi v interiéri. Na pohon mu budú slúžiť benzínové štvorvalce s objemnom 1,25 a 1,4 litra a dva turbodieselové motory – trojvalec s objemom 1,1 a štvorvalec s objemom 1,4 litra.

Závod HAOS v Turecku je jediným výrobným závodom modelov Hyundai i10 a i20 novej generácie, ktoré sa budú predávať v Európe. Od jeho otvorenia v roku 1997 závod vyrobil vyše milióna automobilov a jeho aktuálna výrobná kapacita je 200.000 kusov ročne.

Nový Hyundai i20 sa začne predávať koncom roka. Jeho cena bude známa zrejme až pred začiatkom jeho predaja.

Autor: jGold
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.