Hyundai: vlastný pavilón na Expo 2012

Piatok, 11 máj 2012

Skupina Hyundai Motor zverejnila fotografie svojho výstavného pavilónu pre svetovú výstavu Expo 2012 Yeosu Korea. Slávnostné otvorenie pavilónu pre verejnosť bude 12. mája 2012 a svetová výstava bude trvať tri mesiace.

Hyundai i-oniq
Koncept Hyundai i-oniq a výstavný pavilón Expo 2012 spája unikátna architektúra

Hyundai bude na svetovej výstave zastúpený pavilónom Hyundai Motor Group s plochou 1398 m², ktorý bude najväčší z pavilónov súkromných spoločností. Expozícia poskytne verejnosti pohľad na to, ako Hyundai realizuje svoju víziu Spoločne pre lepšiu budúcnosť.

Vychádzajúc z koncepcie pomenovanej Vision Gate predná fasáda pavilónu vyjadruje uzatvorený okruh recyklácie v rámci Hyundai Motor Group, ktorý spája päť hlavných oblastí činnosti – výrobu ocele, výrobu automobilov, konštrukciu&inžiniering, výrobu náhradných dielov a logistiku. Zadnú stenu pavilónu tvorí štylizované písmeno H a symbolizuje spoločnosť Hyundai.

Pavilón je rozdelený na štyri principiálne oblasti označené Connecting (spájanie), Growing (rast), Innovating (inovácia) a Gathering (zhromažďovanie), ktoré znázorňujú víziu spoločnosti Hyundai Motor v jej rozličných podobách.

Hyundai i-oniq Hyundai Exhibition Pavilion Hyundai Exhibition Pavilion Hyundai Exhibition Pavilion
Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.