Hyundai: vlastný pavilón na Expo 2012

Piatok, 11 máj 2012

Skupina Hyundai Motor zverejnila fotografie svojho výstavného pavilónu pre svetovú výstavu Expo 2012 Yeosu Korea. Slávnostné otvorenie pavilónu pre verejnosť bude 12. mája 2012 a svetová výstava bude trvať tri mesiace.

Hyundai i-oniq
Koncept Hyundai i-oniq a výstavný pavilón Expo 2012 spája unikátna architektúra

Hyundai bude na svetovej výstave zastúpený pavilónom Hyundai Motor Group s plochou 1398 m², ktorý bude najväčší z pavilónov súkromných spoločností. Expozícia poskytne verejnosti pohľad na to, ako Hyundai realizuje svoju víziu Spoločne pre lepšiu budúcnosť.

Vychádzajúc z koncepcie pomenovanej Vision Gate predná fasáda pavilónu vyjadruje uzatvorený okruh recyklácie v rámci Hyundai Motor Group, ktorý spája päť hlavných oblastí činnosti – výrobu ocele, výrobu automobilov, konštrukciu&inžiniering, výrobu náhradných dielov a logistiku. Zadnú stenu pavilónu tvorí štylizované písmeno H a symbolizuje spoločnosť Hyundai.

Pavilón je rozdelený na štyri principiálne oblasti označené Connecting (spájanie), Growing (rast), Innovating (inovácia) a Gathering (zhromažďovanie), ktoré znázorňujú víziu spoločnosti Hyundai Motor v jej rozličných podobách.

Hyundai i-oniq Hyundai Exhibition Pavilion Hyundai Exhibition Pavilion Hyundai Exhibition Pavilion
Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.