Hyundai WRC bude pilotovať Thierry Neuville

Streda, 06 november 2013

Pár podujatí pred skončením seriálu majstrovstiev sveta automobilových súťaží WRC bol belgický jazdec Thierry Neuville jediným mužom, ktorý mohol aspoň teoreticky ohroziť Francúza Sebastiena Ogiera v boji o titul majstra sveta pre rok 2013. Práve tohto Belgičana si nový účastník seriálu rallye WRC vybral za svojho pilota pre rok 2014. A urobil veľmi dobre.

Thierry Neuville
Thierry Neuville bude od sezóny 2014 prvým jazdcom nového tímu Hyundai WRC

Dvadsaťpäťročný talentovaný Belgičan Thierry Neuville bude prvým jazdcom tímu Hyundai Motorsport od roku 2014. Zmluva medzi tímom Hyundai a belgickým súťažným jazdcom na niekoľko rokov dokumentuje ambície a úsilie obidvoch partnerov. Spolujazdcom belgického jazdca bude jeho doterajší partner a krajan, 31ročný veľmi skúsený Nicolas Gilsoul.

"Thierry Neuville bude hlavným jazdcom nášho nového tímu WRC. Thierry má za sebou fantastickú sezónu 2013 a osvedčil sa ako jeden z najtalentovanejších mladých pilotov WRC. Jeho rýchlosť, jazdecké schopnosti a dynamický prístup k súťaženiu robia z neho ideálneho hlavného jazdca pre Hyundai," povedal šéf tímu Hyundai Motorsport Michel Nandan,.

Angažovanie talentovaného Belgičana Neuvilla hovorí o serióznom záujme tímu Hyundai o úspešné účinkovanie v tak sledovanom odvetví vrcholového športu akým je rallye WRC. Tím odviedol kvantum práce vo veľmi krátkom čase pre to, aby sa Hyundai v plnej sile mohol zapojiť už v roku 2014 do vážneho súperenia s ostrieľanými tímami. Hyundai sa netají ambíciou, ktorej cieľom v dlhodobej perspektíve je vyhrať majstrovstvá sveta.

Thierry Neuville a spolujazdec Nicolas Gilsoul budú tvoriť prvú posádku Hyundai Motorsport, ktorá v roku 2014 absolvuje s novým súťažným špeciálom i20 WRC všetkých 13 podujatí, počínajúc Rally Monte Carlo v januári. Pre belgického pilota to bude tretia sezóna WRC v jeho jazdeckej kariére.

Továrenský tím Hyundai bude štartovať v roku 2014 v šampionáte WRC s novým automobilom, ktorý bol vyvinutý od základu za necelý rok. Výrazné výkony, ktoré Neuville predvádzal v tohtoročnej sezóne, mu priniesli reputáciu najperspektívnejšieho mladého dynamického pilota v aktuálnej zostave WRC.

V roku 2012 sa Thierry Neuville umiestnil na siedmom mieste v hodnotení jazdcov. V sezóne WRC 2013 vybojoval doteraz štyri druhé (Taliansko, Fínsko, Nemecko a Austrália) a dve tretie miesta (Mexiko, Grécko), vďaka čomu je pred poslednou rallye sezóny na druhom mieste v priebežnej klasifikácii.

"Som veľmi rád, že sa môžem pripojiť k tímu Hyundai Motorsport pre sezónu 2014 WRC. Myslím si, že Hyundai Motorsport je pre mňa ideálnym tímom. Je to mladý, rozvíjajúci sa a ambiciózny továrenský tím. Má dlhodobý cieľ získať majstrovský titul a ja som sa veľmi snažil, aby som mohol jazdiť za továrenský tím," vyjadril svoje pocity Thierry Neuville.

Thierry Neuville Thierry Neuville - Nicolas Gilsoul Thierry Neuville Hyundai i20 WRC
Autor: janGold
Foto: wrc a Hyundai
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.