Hyundai WRC bude pilotovať Thierry Neuville

Streda, 06 november 2013

Pár podujatí pred skončením seriálu majstrovstiev sveta automobilových súťaží WRC bol belgický jazdec Thierry Neuville jediným mužom, ktorý mohol aspoň teoreticky ohroziť Francúza Sebastiena Ogiera v boji o titul majstra sveta pre rok 2013. Práve tohto Belgičana si nový účastník seriálu rallye WRC vybral za svojho pilota pre rok 2014. A urobil veľmi dobre.

Thierry Neuville
Thierry Neuville bude od sezóny 2014 prvým jazdcom nového tímu Hyundai WRC

Dvadsaťpäťročný talentovaný Belgičan Thierry Neuville bude prvým jazdcom tímu Hyundai Motorsport od roku 2014. Zmluva medzi tímom Hyundai a belgickým súťažným jazdcom na niekoľko rokov dokumentuje ambície a úsilie obidvoch partnerov. Spolujazdcom belgického jazdca bude jeho doterajší partner a krajan, 31ročný veľmi skúsený Nicolas Gilsoul.

"Thierry Neuville bude hlavným jazdcom nášho nového tímu WRC. Thierry má za sebou fantastickú sezónu 2013 a osvedčil sa ako jeden z najtalentovanejších mladých pilotov WRC. Jeho rýchlosť, jazdecké schopnosti a dynamický prístup k súťaženiu robia z neho ideálneho hlavného jazdca pre Hyundai," povedal šéf tímu Hyundai Motorsport Michel Nandan,.

Angažovanie talentovaného Belgičana Neuvilla hovorí o serióznom záujme tímu Hyundai o úspešné účinkovanie v tak sledovanom odvetví vrcholového športu akým je rallye WRC. Tím odviedol kvantum práce vo veľmi krátkom čase pre to, aby sa Hyundai v plnej sile mohol zapojiť už v roku 2014 do vážneho súperenia s ostrieľanými tímami. Hyundai sa netají ambíciou, ktorej cieľom v dlhodobej perspektíve je vyhrať majstrovstvá sveta.

Thierry Neuville a spolujazdec Nicolas Gilsoul budú tvoriť prvú posádku Hyundai Motorsport, ktorá v roku 2014 absolvuje s novým súťažným špeciálom i20 WRC všetkých 13 podujatí, počínajúc Rally Monte Carlo v januári. Pre belgického pilota to bude tretia sezóna WRC v jeho jazdeckej kariére.

Továrenský tím Hyundai bude štartovať v roku 2014 v šampionáte WRC s novým automobilom, ktorý bol vyvinutý od základu za necelý rok. Výrazné výkony, ktoré Neuville predvádzal v tohtoročnej sezóne, mu priniesli reputáciu najperspektívnejšieho mladého dynamického pilota v aktuálnej zostave WRC.

V roku 2012 sa Thierry Neuville umiestnil na siedmom mieste v hodnotení jazdcov. V sezóne WRC 2013 vybojoval doteraz štyri druhé (Taliansko, Fínsko, Nemecko a Austrália) a dve tretie miesta (Mexiko, Grécko), vďaka čomu je pred poslednou rallye sezóny na druhom mieste v priebežnej klasifikácii.

"Som veľmi rád, že sa môžem pripojiť k tímu Hyundai Motorsport pre sezónu 2014 WRC. Myslím si, že Hyundai Motorsport je pre mňa ideálnym tímom. Je to mladý, rozvíjajúci sa a ambiciózny továrenský tím. Má dlhodobý cieľ získať majstrovský titul a ja som sa veľmi snažil, aby som mohol jazdiť za továrenský tím," vyjadril svoje pocity Thierry Neuville.

Thierry Neuville Thierry Neuville - Nicolas Gilsoul Thierry Neuville Hyundai i20 WRC
Autor: janGold
Foto: wrc a Hyundai
Pridať komentár
Bleskovky
skoda-octavia
Automobilka Škoda predstavila novú generáciu modelu Octavia. Štvrtá generácia najpredávanejšieho modelu českej automobilky má nové dimenzie, emotívnejší vzhľad, je priestrannejšia, bezpečnejšia a ponúka väčšie možností konektivity. Je tiež dlhšia a širšia než predchádzajúce generácie a ponúka aj väčší batožinový priestor. Vďaka novému dizajnovému jazyku značky Škoda pôsobí Octavia ešte emotívnejšie. Nový koncept interiéru kombinuje väčšiu funkčnosť a ponuku priestoru s kvalitnými materiálmi a novými dizajnovými prvkami. Moderné možnosti konektivity a nové asistenčné systémy zaisťujú väčšiu úroveň bezpečnosti a komfortu. Svetová premiéra štvrtej generácie Škody Octavia sa konala netradične v pražskej Národnej galérii.
Igor-Drotár
Tradičné podujatie po skončení sezóny Setkání mistrů v českej Sosnovej neďaleko Českej Lípy,na ktorom nechýbal ani slovenský automobilový pretekár Igor Drotár, sa konalo už po osemnásty raz. Ani nepriazeň jesenného počasia neodradila davy fanúšikov, aby zaplnili priestor okolo sosnovskej arény. Tradičné podujatie otvárajú paralelné vyraďovacie preteky vždy dvoch áut. Z približne päťdesiatky zúčastnených pretekárov skončil Drotár v silnej konkurencii aj profesionálnych jazdcov na výbornom šiestom mieste. Igor Drotár: "V prvej jazde som zajazdil piaty najrýchlejší čas. Čakal som, že v druhej jazde sa zlepším, no pokazil som znovu štart a napokon som skončil šiesty, čo je z 50-ky skvelých jazdcov výborný výsledok."
1-Homola-Rím
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola si odnáša z pretekov FIA Motorsport Games 2019 Rome, ktoré nazývali aj malými majstrovstvami sveta či olympijskými hrami v motoršporte, bronzovú medailu. V sobotu v prvých pretekoch skončil druhý a v nedeľu piaty, čo mu v konečnom hodnotení vynieslo miesto na stupni víťazov. V druhých pretekoch potreboval auto bezpečne doviezť do cieľa a skončiť do piateho miesta, aby obsadil celkové tretie miesto. Svoju úlohu splnil a cieľovú pásku preťal na 5. mieste. Diváci tak na historicky prvom výnimočnom podujatí FIA Motorsport Games 2019 Rome videli pódium zložené z ruského, belgického a slovenského pretekára Mateja Homolu.