Hyundai zverejnil cenník modelu Ioniq 6

Štvrtok, 10 november 2022

Slovensko pozná ceny nového elektrického modelu Ioniq 6 . Oddnes si záujemcovia môžu nový Hyundai Ioniq 6 objednať u všetkých slovenských predajcov značky Hyundai. Cena kórejskej elektrickej novinky začína na sume 46 490 eur.

ioniq-6

Nový elektrický sedan s výnimočným aerodynamickým dizajnom Ioniq 6, ktorý sa pýši mimoriadne nízkym koeficientom odporu iba 0,21, sa na Slovensku predáva s dvoma kapacitami akumulátora, v troch stupňoch výbavy a s pohonom zadnej nápravy alebo všetkých štyroch kolies.

Základom ponuky je vozidlo vybavené batériou s kapacitou 53 kWh, výkonom 111 kW/151 k a pohonom zadnej nápravy.

Pohon všetkých štyroch kolies je spojený s batériou s kapacitou 77,4 kWh, s výkonom 168 kW/228 k a ponúka sa od strednej výbavy Style.

Vrchol ponuky predstavuje Ioniq 6 so 77,4 kWh batériou, výkonom 239 kW/325 k a pohonom 4x4 v najvyššej výbave Premium.

Spolu tak Hyundai na Slovensku ponúka sedem rôznych konfigurácií vozidla z pohľadu kapacity batérie (53 kWh a 77,4 kWh), pohonu náprav (4x2 a 4x4) a úrovne výbavy (Family, Style, Premium).

Záladná výbava Family

V tejto výbave môže mať Ioniq 6 batériu s kapacitou 53 kWh alebo 77,4 kWh, tu však len s pohonom zadných kolies. Už táto výbava ponúka ohrev batérií, systém rekuperovania, redukčnú prevodovku a 10,5 kW trojfázovú palubnú nabíjačku. Disponuje zliatinovými diskami kolies s pneumatikami 225/55 R18, LED svetlami a elektricky ovládanými dverami batožinového priestoru.

Family má celý rad asistenčných systémov, ako udržiavanie vozidla v jazdnom pruhu, asistent pre rozjazd do kopca, systém nasledovania jazdného pruhu či autonómneho núdzového brzdenia. Súčasťou výbavy Family je aj automatické prepínanie diaľkových svetiel, asistent na jazdu po diaľnici a iné.

Ponúka ďalej kožený volant, látkové čalúnenie sedadiel, vyhrievanie predných sedadiel a volantu, elektricky ovládané okná aj vonkajšie spätné zrkadlá. O teplotný komfort posádky sa postará tepelné čerpadlo na ohrev interiéru a automatická klimatizácia.

Vodič ocení 12,3-palcovú prístrojovú dosku Supervision, adaptívny tempomat s funkciou "auto stop/start", svetelný a dažďový senzor, zadné parkovacie senzory a zadnú parkovaciu kameru.

Infotainment tvorí integrovaná navigácia s 12,3-palcovým farebným displejom s podporou služieb Apple CarPlay/Android Auto, Bluelink a Live Services.

Výbava Style

Druhý stupeň výbavy Style prináša v porovnaní s Family navyše dizajnové prvky, napr. lakované lesklé čierne spätné zrkadlá, technologicky vyspelejšie inteligentné predné FULL LED projektorové svetlomety s funkciou adaptívneho diaľkového svietenia a viacero pokročilých bezpečnostných systémov. Tiež viaceré komfortné prvky ako napríklad vyhrievanie zadných sedadiel, elektricky nastaviteľné sedadlo vodiča.

Najvyššia výbava Premium

Premium je s množstvom doplnkov, ktoré ocenia aj najnáročnejší zákazníci. Takými sú automaticky vysúvané a zasúvané zapustené vonkajšie kľučky dverí, zobrazenie mŕtveho uhla priamo na prístrojovej doske, inteligentný diaľkový parkovací asistent, asistent na predchádzanie kolíziám pri parkovaní cúvaním a ďalšie.

Jedine Premium má kožené a ventilované elektricky ovládané relaxačné predné sedadlá, kovové pedále, head-up displej s rozšírenou realitou, ale aj 360-stupňový monitoring okolia vozidla 4 kamerami. Tiež prémiový audiosystém Bose s 8 reproduktormi.

Renefitom výbavy Premium je exkluzívna možnosť doobjednania panoramatického strešného okna, Techno Packu s digitálnymi vonkajšími spätnými zrkadlami alebo možnosť výberu kolies s 18 alebo 20-palcovými pneumatikami bez príplatku.

Základná cena modeli Ioniq 6 po zarátaní akciového bonusu je 46 490 eur. Prvé Ioniq 6 dorazia do predajní v jarných mesiacoch budúceho roka.

Autor: J. Goldberger
Foto: Hyundai
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.