Hyundai zverejnil cenník modelu Ioniq 6

Štvrtok, 10 november 2022

Slovensko pozná ceny nového elektrického modelu Ioniq 6 . Oddnes si záujemcovia môžu nový Hyundai Ioniq 6 objednať u všetkých slovenských predajcov značky Hyundai. Cena kórejskej elektrickej novinky začína na sume 46 490 eur.

ioniq-6

Nový elektrický sedan s výnimočným aerodynamickým dizajnom Ioniq 6, ktorý sa pýši mimoriadne nízkym koeficientom odporu iba 0,21, sa na Slovensku predáva s dvoma kapacitami akumulátora, v troch stupňoch výbavy a s pohonom zadnej nápravy alebo všetkých štyroch kolies.

Základom ponuky je vozidlo vybavené batériou s kapacitou 53 kWh, výkonom 111 kW/151 k a pohonom zadnej nápravy.

Pohon všetkých štyroch kolies je spojený s batériou s kapacitou 77,4 kWh, s výkonom 168 kW/228 k a ponúka sa od strednej výbavy Style.

Vrchol ponuky predstavuje Ioniq 6 so 77,4 kWh batériou, výkonom 239 kW/325 k a pohonom 4x4 v najvyššej výbave Premium.

Spolu tak Hyundai na Slovensku ponúka sedem rôznych konfigurácií vozidla z pohľadu kapacity batérie (53 kWh a 77,4 kWh), pohonu náprav (4x2 a 4x4) a úrovne výbavy (Family, Style, Premium).

Záladná výbava Family

V tejto výbave môže mať Ioniq 6 batériu s kapacitou 53 kWh alebo 77,4 kWh, tu však len s pohonom zadných kolies. Už táto výbava ponúka ohrev batérií, systém rekuperovania, redukčnú prevodovku a 10,5 kW trojfázovú palubnú nabíjačku. Disponuje zliatinovými diskami kolies s pneumatikami 225/55 R18, LED svetlami a elektricky ovládanými dverami batožinového priestoru.

Family má celý rad asistenčných systémov, ako udržiavanie vozidla v jazdnom pruhu, asistent pre rozjazd do kopca, systém nasledovania jazdného pruhu či autonómneho núdzového brzdenia. Súčasťou výbavy Family je aj automatické prepínanie diaľkových svetiel, asistent na jazdu po diaľnici a iné.

Ponúka ďalej kožený volant, látkové čalúnenie sedadiel, vyhrievanie predných sedadiel a volantu, elektricky ovládané okná aj vonkajšie spätné zrkadlá. O teplotný komfort posádky sa postará tepelné čerpadlo na ohrev interiéru a automatická klimatizácia.

Vodič ocení 12,3-palcovú prístrojovú dosku Supervision, adaptívny tempomat s funkciou "auto stop/start", svetelný a dažďový senzor, zadné parkovacie senzory a zadnú parkovaciu kameru.

Infotainment tvorí integrovaná navigácia s 12,3-palcovým farebným displejom s podporou služieb Apple CarPlay/Android Auto, Bluelink a Live Services.

Výbava Style

Druhý stupeň výbavy Style prináša v porovnaní s Family navyše dizajnové prvky, napr. lakované lesklé čierne spätné zrkadlá, technologicky vyspelejšie inteligentné predné FULL LED projektorové svetlomety s funkciou adaptívneho diaľkového svietenia a viacero pokročilých bezpečnostných systémov. Tiež viaceré komfortné prvky ako napríklad vyhrievanie zadných sedadiel, elektricky nastaviteľné sedadlo vodiča.

Najvyššia výbava Premium

Premium je s množstvom doplnkov, ktoré ocenia aj najnáročnejší zákazníci. Takými sú automaticky vysúvané a zasúvané zapustené vonkajšie kľučky dverí, zobrazenie mŕtveho uhla priamo na prístrojovej doske, inteligentný diaľkový parkovací asistent, asistent na predchádzanie kolíziám pri parkovaní cúvaním a ďalšie.

Jedine Premium má kožené a ventilované elektricky ovládané relaxačné predné sedadlá, kovové pedále, head-up displej s rozšírenou realitou, ale aj 360-stupňový monitoring okolia vozidla 4 kamerami. Tiež prémiový audiosystém Bose s 8 reproduktormi.

Renefitom výbavy Premium je exkluzívna možnosť doobjednania panoramatického strešného okna, Techno Packu s digitálnymi vonkajšími spätnými zrkadlami alebo možnosť výberu kolies s 18 alebo 20-palcovými pneumatikami bez príplatku.

Základná cena modeli Ioniq 6 po zarátaní akciového bonusu je 46 490 eur. Prvé Ioniq 6 dorazia do predajní v jarných mesiacoch budúceho roka.

Autor: J. Goldberger
Foto: Hyundai
Pridať komentár
Bleskovky
bmw-i5-touring-flash kopie
Šiesty ročník ankety Elektromobil roka 2024 o najlepšie elektrické a plug-in hybridné automobily na slovenskom trhu za rok 2024 pozná svojich víťazov. Automobily BMW získali tri pódiové umiestnenia: BMW i7 M70 prvé miesto v kategórii luxusný elektromobil, BMW XM v kategórii plug-in hybrid, a BMW radu 5 Touring druhé miesto v kategórii rodinných elektromobilov. Ankety sa zúčastnilo 8656 hlasujúcich, ktorí svojimi hlasmi na internetovom portáli mojelektromobil.sk vybrali tie najlepšie automobily na slovenskom trhu v troch kategóriách. O priazeň slovenskej verejnosti sa uchádzalo spolu 123 nominovaných vozidiel.BMW i5 Touring
bmw-group
BMW Group, nemecký výrobca prémiových vozidiel, chce pokračovať v raste svojej produkcie i v tomto fiškálnom roku. Motivuje ho k tomu úspešný rok 2023, v ktorom jeho prémiový segment dodal na trh historicky najviac vozidiel a zaznamenal najvyššie predaje. Modelmi, ktoré majú produkciu bavorského producenta najviac potiahnuť na požadovanú úroveň, majú byť aj v roku 2024 čisto elektrické vozidlá a modely z vyššieho prémiového segmentu, vrátane modelov BMW radu 7, BMW X7 a luxusné Rolls-Royce s čisto elektrickým pohonom Rolls-Royce Spectre. V oboch týchto segmentoch verí skupina BMW vo výrazný dvojciferný rast. Očakáva sa, že prispejú k tomu aj modely BMW radu 5, BMW i5, ale aj elektrické kombi Touring i5.
matador
V prieskume spotrebiteľskej dôvery Slováci po ôsmy raz volili značky, ktorým dôverujú najviac. Zúčastnila sa ho reprezentatívna vzorka dvetisíc respondentov. Do prieskumu boli zahrnuté značky, ktoré sú najsilnejšími na slovenskom trhu. V kategórii výrobcov pneumatík získal ocenenie Najdôveryhodnejšia značka roku 2023 tradičný výrobca pneumatík Matador, ktorý je súčasťou koncernu Continental. Matador tak potvrdil povesť spoľahlivosti a kvality za rozumnú cenu. Značka s viac ako 115 rokmi skúseností je najdôveryhodnejšia pre 20,6 % respondentov. Na druhom mieste sa umiestnila značka Continental. Roman Moško, komunikačný manažér Continental Barum: "Sme hrdí, že značka Matador je medzi slovenskými vodičmi vnímaná ako symbol dôvery a kvality. Má dlhoročnú tradíciu, široké portfólio a spoľahlivú kvalitu.”Matador Hectorra 5