Hyundai zverejnil cenník modelu Ioniq 6

Štvrtok, 10 november 2022

Slovensko pozná ceny nového elektrického modelu Ioniq 6 . Oddnes si záujemcovia môžu nový Hyundai Ioniq 6 objednať u všetkých slovenských predajcov značky Hyundai. Cena kórejskej elektrickej novinky začína na sume 46 490 eur.

ioniq-6

Nový elektrický sedan s výnimočným aerodynamickým dizajnom Ioniq 6, ktorý sa pýši mimoriadne nízkym koeficientom odporu iba 0,21, sa na Slovensku predáva s dvoma kapacitami akumulátora, v troch stupňoch výbavy a s pohonom zadnej nápravy alebo všetkých štyroch kolies.

Základom ponuky je vozidlo vybavené batériou s kapacitou 53 kWh, výkonom 111 kW/151 k a pohonom zadnej nápravy.

Pohon všetkých štyroch kolies je spojený s batériou s kapacitou 77,4 kWh, s výkonom 168 kW/228 k a ponúka sa od strednej výbavy Style.

Vrchol ponuky predstavuje Ioniq 6 so 77,4 kWh batériou, výkonom 239 kW/325 k a pohonom 4x4 v najvyššej výbave Premium.

Spolu tak Hyundai na Slovensku ponúka sedem rôznych konfigurácií vozidla z pohľadu kapacity batérie (53 kWh a 77,4 kWh), pohonu náprav (4x2 a 4x4) a úrovne výbavy (Family, Style, Premium).

Záladná výbava Family

V tejto výbave môže mať Ioniq 6 batériu s kapacitou 53 kWh alebo 77,4 kWh, tu však len s pohonom zadných kolies. Už táto výbava ponúka ohrev batérií, systém rekuperovania, redukčnú prevodovku a 10,5 kW trojfázovú palubnú nabíjačku. Disponuje zliatinovými diskami kolies s pneumatikami 225/55 R18, LED svetlami a elektricky ovládanými dverami batožinového priestoru.

Family má celý rad asistenčných systémov, ako udržiavanie vozidla v jazdnom pruhu, asistent pre rozjazd do kopca, systém nasledovania jazdného pruhu či autonómneho núdzového brzdenia. Súčasťou výbavy Family je aj automatické prepínanie diaľkových svetiel, asistent na jazdu po diaľnici a iné.

Ponúka ďalej kožený volant, látkové čalúnenie sedadiel, vyhrievanie predných sedadiel a volantu, elektricky ovládané okná aj vonkajšie spätné zrkadlá. O teplotný komfort posádky sa postará tepelné čerpadlo na ohrev interiéru a automatická klimatizácia.

Vodič ocení 12,3-palcovú prístrojovú dosku Supervision, adaptívny tempomat s funkciou "auto stop/start", svetelný a dažďový senzor, zadné parkovacie senzory a zadnú parkovaciu kameru.

Infotainment tvorí integrovaná navigácia s 12,3-palcovým farebným displejom s podporou služieb Apple CarPlay/Android Auto, Bluelink a Live Services.

Výbava Style

Druhý stupeň výbavy Style prináša v porovnaní s Family navyše dizajnové prvky, napr. lakované lesklé čierne spätné zrkadlá, technologicky vyspelejšie inteligentné predné FULL LED projektorové svetlomety s funkciou adaptívneho diaľkového svietenia a viacero pokročilých bezpečnostných systémov. Tiež viaceré komfortné prvky ako napríklad vyhrievanie zadných sedadiel, elektricky nastaviteľné sedadlo vodiča.

Najvyššia výbava Premium

Premium je s množstvom doplnkov, ktoré ocenia aj najnáročnejší zákazníci. Takými sú automaticky vysúvané a zasúvané zapustené vonkajšie kľučky dverí, zobrazenie mŕtveho uhla priamo na prístrojovej doske, inteligentný diaľkový parkovací asistent, asistent na predchádzanie kolíziám pri parkovaní cúvaním a ďalšie.

Jedine Premium má kožené a ventilované elektricky ovládané relaxačné predné sedadlá, kovové pedále, head-up displej s rozšírenou realitou, ale aj 360-stupňový monitoring okolia vozidla 4 kamerami. Tiež prémiový audiosystém Bose s 8 reproduktormi.

Renefitom výbavy Premium je exkluzívna možnosť doobjednania panoramatického strešného okna, Techno Packu s digitálnymi vonkajšími spätnými zrkadlami alebo možnosť výberu kolies s 18 alebo 20-palcovými pneumatikami bez príplatku.

Základná cena modeli Ioniq 6 po zarátaní akciového bonusu je 46 490 eur. Prvé Ioniq 6 dorazia do predajní v jarných mesiacoch budúceho roka.

Autor: J. Goldberger
Foto: Hyundai
Pridať komentár
Bleskovky
waltteri-bottas
Jazdec tímu Alfa Romeo formuly 1 Valtteri Bottas bol v uplynulých dňoch hosťom Slovenska. Pozvala ho k nám spoločnosť Orlen Benzina, ktorá na Slovensku prevádzkuje sieť čerpacích staníc. Fínsky jazdec sedlal v tohtoročnej sezóne seriálu F1 monopost Alfa Romeo. Počas svojej desaťročnej úspešnej kariéry v kráľovskej disciplíne automobilového športu nazbieral na pretekoch Grand Prix F1 desať víťazstiev a spolu až 67 umiestnení na stupňoch víťazov. Orlen Benzina, ktorá Bottasa k nám pozvala, je súčasťou nadnárodnej spoločnosti Orlen, najväčšej energetickej spoločnosti v strednej a východnej Európe s takmer tromi tisíckami čerpacích staníc. Na Slovensku pôsobí od roku 2019. Bottas k návšteve Slovenska povedal: "V roku 2023 sa mám na čo tešiť a nemôžem dočkať až sezóna opäť začne. Som rád, že som navštívil krásne Slovensko s naším partnerom Orlen a stretol som sa s fanúšikmi, ktorí nás podporovali počas celej sezóny."
bmw-i4
V ankete Flotila roka 2022 organizovanej v Českej republike v kategórii čisto elektrických modelov sa víťazom stalo BMW i4. Za víťaza ho vybralo 150 fleetových manažérov českých firiem, ktorí sa v Hradci Králové zúčastnili testovacích jázd. Víťaz BMW i4 porazil dvanásť ďalších nominovaných čisto elektrických modelov. BMW i4 týmto víťazstvom nadväzuje na sériu predchádzajúcich úspechov, z ktorých najvýznamnejším na českom trhu bol zisk titulu Auto roka 2021/22 v Českej republike.
opel-astra1
Nový Opel Astra a Astra SportsTourer zvolila odborná porota German Car Awards za nemecké kompaktné auto roka 2023. Oba modely novej generácie zvíťazili v ankete s veľkým náskokom pred konkurentmi tohto segmentu. Astra presvedčila inovatívnymi bezpečnostnými technológiami, ktoré Astra sprístupňuje širokému spektru zákazníkov triedy kompaktných vozidiel. Rovnako aj široká ponuka pohonných jednotiek vrátane elektrifikovaného plug-in hybridného pohonu, vďaka ktorému môžu nové modely Astra jazdiť aj plne bez emisií. Zavážil aj príťažlivý pokrokový dizajn, ako aj pôžitok z jazdy a hodnota, za ktorú zákazník Astru dostáva.