Hyundai zverejnil výsledky za rok 2013

Streda, 19 február 2014

Spoločnosť Hyundai Motor Company, najrýchlejšie rastúci automobilový výrobca oznámil svoje hospodárske výsledky za rok 2013. Obrat spoločnosti vzrástol vďaka zvýšeniu predaja na zámorských trhoch, pričom zisk mierne medziročne poklesol v dôsledku zníženia výroby a stagnujúcemu predaju na domácom kórejskom trhu, ako aj v dôsledku fluktuácie výmenných kurzov devíz.

1 Hyundai Motor

Obrat z predaja v roku 2013 vzrástol oproti predchádzajúcemu roku o 3,4 percenta, vďaka zvýšeniu predaja na zámorských trhoch. Operatívny zisk medziročne poklesol o 1,5 percenta a čistý zisk sa znížil o 0,7 percenta.

Hyundai v roku 2013 celosvetovo predal vyše 4,7 milióna automobilov, z toho v Kórei viac ako 640 tisíc a v zahraničí takmer 4,1 milióna kusov, čo predstavuje nárast o 7,3 percenta oproti predchádzajúcemu roku. Kým predaj v Kórei medziročne poklesol o 4,0 percenta na spomínaných 640 tisíc kusov, predaj na zahraničných trhoch vzrástol o 9,3 percenta na 4,1 milióna kusov: Z toho pripadlo na export takmer 1,2 milióna automobilov a na výrobu v zahraničných závodoch vyše 2,.9 milióna automobilov.

V štvrtom štvrťroku 2013 sa obrat znížil o 3,4 percenta pri globálnom predaji to predstavuje viac ako 1,2 milióna automobilov. Napriek tomu však operatívny zisk vzrástol o 10,8 percenta oproti rovnakému obdobiu predchádzajúceho roka.

Hyundai predpokladá, že domáci kórejský trh i exportné trhy budú v roku 2014 stagnovať, a to rovnako vyspelé ako aj rozvíjajúce sa trhy. Preto sa spoločnosť plánuje zamerať na upevnenie svojich základných pilierov a zabezpečenie konkurencieschopnosti do budúcnosti, napríklad ďalším znižovaním spotreby paliva a vývojom tzv. inteligentných automobilov, ktoré kombinujú čistý pohon a vyspelé technológie.

Hyundai plánuje v roku 2014 celosvetovo predať 4,9 milióna automobilov, z toho v Kórei 682 tisíc a na zahraničných trhoch vyše 4,2 milióna, čo by predstavovalo zvýšenie o 3,6 percenta oproti uplynulému roku. Na dosiahnutie tohto cieľa Hyundai plánuje maximalizovať efektivitu svojej zahraničnej výrobnej základne a uviesť nové modely, napríklad Genesis sedan a Sonatu novej generácie.

1 Hyundai Motor 2 Hyundai Motor 3 Hyundai Motor
Autor: TS-HY
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.