Hyundai zverejnil výsledky za rok 2013

Streda, 19 február 2014

Spoločnosť Hyundai Motor Company, najrýchlejšie rastúci automobilový výrobca oznámil svoje hospodárske výsledky za rok 2013. Obrat spoločnosti vzrástol vďaka zvýšeniu predaja na zámorských trhoch, pričom zisk mierne medziročne poklesol v dôsledku zníženia výroby a stagnujúcemu predaju na domácom kórejskom trhu, ako aj v dôsledku fluktuácie výmenných kurzov devíz.

1 Hyundai Motor

Obrat z predaja v roku 2013 vzrástol oproti predchádzajúcemu roku o 3,4 percenta, vďaka zvýšeniu predaja na zámorských trhoch. Operatívny zisk medziročne poklesol o 1,5 percenta a čistý zisk sa znížil o 0,7 percenta.

Hyundai v roku 2013 celosvetovo predal vyše 4,7 milióna automobilov, z toho v Kórei viac ako 640 tisíc a v zahraničí takmer 4,1 milióna kusov, čo predstavuje nárast o 7,3 percenta oproti predchádzajúcemu roku. Kým predaj v Kórei medziročne poklesol o 4,0 percenta na spomínaných 640 tisíc kusov, predaj na zahraničných trhoch vzrástol o 9,3 percenta na 4,1 milióna kusov: Z toho pripadlo na export takmer 1,2 milióna automobilov a na výrobu v zahraničných závodoch vyše 2,.9 milióna automobilov.

V štvrtom štvrťroku 2013 sa obrat znížil o 3,4 percenta pri globálnom predaji to predstavuje viac ako 1,2 milióna automobilov. Napriek tomu však operatívny zisk vzrástol o 10,8 percenta oproti rovnakému obdobiu predchádzajúceho roka.

Hyundai predpokladá, že domáci kórejský trh i exportné trhy budú v roku 2014 stagnovať, a to rovnako vyspelé ako aj rozvíjajúce sa trhy. Preto sa spoločnosť plánuje zamerať na upevnenie svojich základných pilierov a zabezpečenie konkurencieschopnosti do budúcnosti, napríklad ďalším znižovaním spotreby paliva a vývojom tzv. inteligentných automobilov, ktoré kombinujú čistý pohon a vyspelé technológie.

Hyundai plánuje v roku 2014 celosvetovo predať 4,9 milióna automobilov, z toho v Kórei 682 tisíc a na zahraničných trhoch vyše 4,2 milióna, čo by predstavovalo zvýšenie o 3,6 percenta oproti uplynulému roku. Na dosiahnutie tohto cieľa Hyundai plánuje maximalizovať efektivitu svojej zahraničnej výrobnej základne a uviesť nové modely, napríklad Genesis sedan a Sonatu novej generácie.

1 Hyundai Motor 2 Hyundai Motor 3 Hyundai Motor
Autor: TS-HY
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.