Hyundai zverejnil výsledky za rok 2013

Streda, 19 február 2014

Spoločnosť Hyundai Motor Company, najrýchlejšie rastúci automobilový výrobca oznámil svoje hospodárske výsledky za rok 2013. Obrat spoločnosti vzrástol vďaka zvýšeniu predaja na zámorských trhoch, pričom zisk mierne medziročne poklesol v dôsledku zníženia výroby a stagnujúcemu predaju na domácom kórejskom trhu, ako aj v dôsledku fluktuácie výmenných kurzov devíz.

1 Hyundai Motor

Obrat z predaja v roku 2013 vzrástol oproti predchádzajúcemu roku o 3,4 percenta, vďaka zvýšeniu predaja na zámorských trhoch. Operatívny zisk medziročne poklesol o 1,5 percenta a čistý zisk sa znížil o 0,7 percenta.

Hyundai v roku 2013 celosvetovo predal vyše 4,7 milióna automobilov, z toho v Kórei viac ako 640 tisíc a v zahraničí takmer 4,1 milióna kusov, čo predstavuje nárast o 7,3 percenta oproti predchádzajúcemu roku. Kým predaj v Kórei medziročne poklesol o 4,0 percenta na spomínaných 640 tisíc kusov, predaj na zahraničných trhoch vzrástol o 9,3 percenta na 4,1 milióna kusov: Z toho pripadlo na export takmer 1,2 milióna automobilov a na výrobu v zahraničných závodoch vyše 2,.9 milióna automobilov.

V štvrtom štvrťroku 2013 sa obrat znížil o 3,4 percenta pri globálnom predaji to predstavuje viac ako 1,2 milióna automobilov. Napriek tomu však operatívny zisk vzrástol o 10,8 percenta oproti rovnakému obdobiu predchádzajúceho roka.

Hyundai predpokladá, že domáci kórejský trh i exportné trhy budú v roku 2014 stagnovať, a to rovnako vyspelé ako aj rozvíjajúce sa trhy. Preto sa spoločnosť plánuje zamerať na upevnenie svojich základných pilierov a zabezpečenie konkurencieschopnosti do budúcnosti, napríklad ďalším znižovaním spotreby paliva a vývojom tzv. inteligentných automobilov, ktoré kombinujú čistý pohon a vyspelé technológie.

Hyundai plánuje v roku 2014 celosvetovo predať 4,9 milióna automobilov, z toho v Kórei 682 tisíc a na zahraničných trhoch vyše 4,2 milióna, čo by predstavovalo zvýšenie o 3,6 percenta oproti uplynulému roku. Na dosiahnutie tohto cieľa Hyundai plánuje maximalizovať efektivitu svojej zahraničnej výrobnej základne a uviesť nové modely, napríklad Genesis sedan a Sonatu novej generácie.

1 Hyundai Motor 2 Hyundai Motor 3 Hyundai Motor
Autor: TS-HY
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.