Ikonické káčatko 2CV v Modrom Kameni

Pondelok, 30 november -0001

V poradí už 22. medzinárodný zraz ikonických Citroënov 2CV, dizajnovo prekrásnych, hravých a milých áut, sa konal v okolí hradu Modrý Kameň.

1-citroen-2CV

Účasť poznačila pandémia koronavírusu, takže 25 exemplárov tohto ikonického modelu na tradičnom zraze tohto malého Francúza bola svojim počtom v histórii podujatia jednou z najmenej početných.

Vyznávači a sympatizanti značky Citroën, najmä však malého "káčatka", stretávali kolónu týchto pestrofarebných a hravých áut na cestách v okolí hradu Modrý Kameň, ktorý sa na krátky čas stal domovskou stanicou účastníkov stretnutia.

Stretnutie na nádvorí hradu bolo tak trochu symbolické, keďže hrad je miestom stálej expozície Múzea bábkarských kultúr a hračiek. Veď aj Citroën 2CV je vďaka svojej koncepcii a jednoduchým technickým riešeniam výrazom umeleckých kultúr, ale aj hravosti a radosti, ktorú šíri všade kde sa objaví.

Zástupca značky Citroën odovzdal múzeu hračiek pestrú zbierku modelov francúzskej značky, ktoré spestria expozíciu hračiek pre najmladších návštevníkov múzea, ale aj pre starších, ktorí si môžu zaspomínať na autá svojho detstva, napríklad aj prostredníctvom žandárskych komédií a filmov s Fantomasom.

1-citroen-2CV 2-citroen-2CV 3-citroen-2CV
(janGold)
Foto: Citroën
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.