Ikonické káčatko 2CV v Modrom Kameni

Pondelok, 30 november -0001

V poradí už 22. medzinárodný zraz ikonických Citroënov 2CV, dizajnovo prekrásnych, hravých a milých áut, sa konal v okolí hradu Modrý Kameň.

1-citroen-2CV

Účasť poznačila pandémia koronavírusu, takže 25 exemplárov tohto ikonického modelu na tradičnom zraze tohto malého Francúza bola svojim počtom v histórii podujatia jednou z najmenej početných.

Vyznávači a sympatizanti značky Citroën, najmä však malého "káčatka", stretávali kolónu týchto pestrofarebných a hravých áut na cestách v okolí hradu Modrý Kameň, ktorý sa na krátky čas stal domovskou stanicou účastníkov stretnutia.

Stretnutie na nádvorí hradu bolo tak trochu symbolické, keďže hrad je miestom stálej expozície Múzea bábkarských kultúr a hračiek. Veď aj Citroën 2CV je vďaka svojej koncepcii a jednoduchým technickým riešeniam výrazom umeleckých kultúr, ale aj hravosti a radosti, ktorú šíri všade kde sa objaví.

Zástupca značky Citroën odovzdal múzeu hračiek pestrú zbierku modelov francúzskej značky, ktoré spestria expozíciu hračiek pre najmladších návštevníkov múzea, ale aj pre starších, ktorí si môžu zaspomínať na autá svojho detstva, napríklad aj prostredníctvom žandárskych komédií a filmov s Fantomasom.

1-citroen-2CV 2-citroen-2CV 3-citroen-2CV
(janGold)
Foto: Citroën
Pridať komentár
Bleskovky
aaa-auto
V týchto dňoch si spoločnosť AAA Auto pripomína dvadsať rokov na trhu jazdených áut na Slovensku. Jej sieť predajných centier, v ktorých ponúka jazdené automobily slovenským motoristom, tvoria Mototechna, Mototechna Drive, Driverama a Auto Diskon a patria do skupiny Aures Holding. Za dobu svojej existencie na slovenskom trhu sa v jej sieti predalo autá viac ako 300 tisíc zákazníkom, a rovnaký počet vozidiel sa aj vykúpilo. V súčasnosti má sieť Aures Holding na Slovensku dvanásť pobočiek AAA Auto. V rámci celej skupiny Aures pôsobí na viac než šesťdesiatich miestach v piatich krajinách Európy a v ponuke má až 15 000 áut. Počas svojej dvadsaťročnej histórie už skupina na výkupe a predaji obslúžila spolu viac ako 3,1 milióna zákazníkov.
vw-id3
Podľa zahraničných médií sa nemecký koncern Volkswagen chystá vyrábať elektrické modely, ktoré by svojou nízkou cenou mohli v Európe pre európskych zákazníkov konkurovať čínskym modelom, alebo aj modelom ako Dacia Spring. Nové cenovo prístupnejšie elektromobily by sa na trh mohli dostať v roku 2027. Volkswagen na túto cestu nastupuje sám, bez kooperácie s inou automobilkou, aj keď pôvodne ako o partnerovi uvažoval, že by ním mohol byť francúzsky Renault. Už základný model uvažovaného elektromobilu od Volkswagenu bude obsahovať štandardy používaných technológií, kvalitu a dizajn, ktoré nemecký výrobca aplikuje na svojich modeloch.
bmw-i5-touring-flash kopie
Šiesty ročník ankety Elektromobil roka 2024 o najlepšie elektrické a plug-in hybridné automobily na slovenskom trhu za rok 2024 pozná svojich víťazov. Automobily BMW získali tri pódiové umiestnenia: BMW i7 M70 prvé miesto v kategórii luxusný elektromobil, BMW XM v kategórii plug-in hybrid, a BMW radu 5 Touring druhé miesto v kategórii rodinných elektromobilov. Ankety sa zúčastnilo 8656 hlasujúcich, ktorí svojimi hlasmi na internetovom portáli mojelektromobil.sk vybrali tie najlepšie automobily na slovenskom trhu v troch kategóriách. O priazeň slovenskej verejnosti sa uchádzalo spolu 123 nominovaných vozidiel.BMW i5 Touring