Infinera Express: Kamión s unikátnymi technológiami

Piatok, 25 november 2016

Slovensku sa predstavila unikátna technologická truck show. Predviedol ju Datalan v spolupráci so spoločnosťou Infinera. Dialo sa to v Infinera Expresse, čo je mobilné demo centrum plné najmodernejších sieťových technológií. Slovenskí sieťoví experti, IT odborníci ale aj ostatní "ítí" záujemcovia mali tak po prvý raz príležitosť "dotknúť sa" sietí budúcnosti.

1 Infinera Centrum
Mobilné demo centrum Infinera Express sa prezentovalo s unikátnymi technológiami

Infinera vznikla s víziou vytvoriť rozsiahle inteligentné sieťové pásmo pripravené zvládnuť nároky komunikačnej infraštruktúry budúcnosti. Inteligentné transportné siete spoločnosti Infinera umožňujú sieťovým operátorom poskytovať nové služby, ktoré reagujú na rastúci dopyt po širokopásmovom pripojení.

Infinera umožňuje prevádzkovateľom cloudových služieb, verejnej správe aj komerčným firmám na celom svete škálovať sieťové pripojenia, urýchliť inováciu služieb a automatizovať optické sieťové operácie. Povedať jednoduchšie a zrozumiteľnejšie na pochopenie sa to nedá, treba sa posunúť o viac rokov, takže možno už v blízkej budúcnosti budú tieto technológie bežné a nebude ich potrebné bližšie ozrejmovať.

Infinera si za svojho strategického partnera pri slovenskej prezentácii vybrala spoločnosť Datalan. K prezentácii na Slovensku potrebovala špeciálny kamión Infinera Express, v ktorom návštevníkom predstavili unikátne techno­lógie. Videli živé ukážky svetových noviniek v oblasti sieťových technológií, mali možnosť osobne sa s novými technológiami zoznámiť a hovoriť s lídrami v tejto oblasti.

V tomto roku dostala Infinera ocenenie Market Momentum Leader v segmente globálnych optických prístrojov a zariadení.

1 Infinera Centrum 2 Infinera Centrum 3 Infinera Centrum 4 Infinera Centrum 5 Infinera Centrum 6 Infinera Centrum
Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.