Infinera Express: Kamión s unikátnymi technológiami

Piatok, 25 november 2016

Slovensku sa predstavila unikátna technologická truck show. Predviedol ju Datalan v spolupráci so spoločnosťou Infinera. Dialo sa to v Infinera Expresse, čo je mobilné demo centrum plné najmodernejších sieťových technológií. Slovenskí sieťoví experti, IT odborníci ale aj ostatní "ítí" záujemcovia mali tak po prvý raz príležitosť "dotknúť sa" sietí budúcnosti.

1 Infinera Centrum
Mobilné demo centrum Infinera Express sa prezentovalo s unikátnymi technológiami

Infinera vznikla s víziou vytvoriť rozsiahle inteligentné sieťové pásmo pripravené zvládnuť nároky komunikačnej infraštruktúry budúcnosti. Inteligentné transportné siete spoločnosti Infinera umožňujú sieťovým operátorom poskytovať nové služby, ktoré reagujú na rastúci dopyt po širokopásmovom pripojení.

Infinera umožňuje prevádzkovateľom cloudových služieb, verejnej správe aj komerčným firmám na celom svete škálovať sieťové pripojenia, urýchliť inováciu služieb a automatizovať optické sieťové operácie. Povedať jednoduchšie a zrozumiteľnejšie na pochopenie sa to nedá, treba sa posunúť o viac rokov, takže možno už v blízkej budúcnosti budú tieto technológie bežné a nebude ich potrebné bližšie ozrejmovať.

Infinera si za svojho strategického partnera pri slovenskej prezentácii vybrala spoločnosť Datalan. K prezentácii na Slovensku potrebovala špeciálny kamión Infinera Express, v ktorom návštevníkom predstavili unikátne techno­lógie. Videli živé ukážky svetových noviniek v oblasti sieťových technológií, mali možnosť osobne sa s novými technológiami zoznámiť a hovoriť s lídrami v tejto oblasti.

V tomto roku dostala Infinera ocenenie Market Momentum Leader v segmente globálnych optických prístrojov a zariadení.

1 Infinera Centrum 2 Infinera Centrum 3 Infinera Centrum 4 Infinera Centrum 5 Infinera Centrum 6 Infinera Centrum
Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.