Infinera Express: Kamión s unikátnymi technológiami

Piatok, 25 november 2016

Slovensku sa predstavila unikátna technologická truck show. Predviedol ju Datalan v spolupráci so spoločnosťou Infinera. Dialo sa to v Infinera Expresse, čo je mobilné demo centrum plné najmodernejších sieťových technológií. Slovenskí sieťoví experti, IT odborníci ale aj ostatní "ítí" záujemcovia mali tak po prvý raz príležitosť "dotknúť sa" sietí budúcnosti.

1 Infinera Centrum
Mobilné demo centrum Infinera Express sa prezentovalo s unikátnymi technológiami

Infinera vznikla s víziou vytvoriť rozsiahle inteligentné sieťové pásmo pripravené zvládnuť nároky komunikačnej infraštruktúry budúcnosti. Inteligentné transportné siete spoločnosti Infinera umožňujú sieťovým operátorom poskytovať nové služby, ktoré reagujú na rastúci dopyt po širokopásmovom pripojení.

Infinera umožňuje prevádzkovateľom cloudových služieb, verejnej správe aj komerčným firmám na celom svete škálovať sieťové pripojenia, urýchliť inováciu služieb a automatizovať optické sieťové operácie. Povedať jednoduchšie a zrozumiteľnejšie na pochopenie sa to nedá, treba sa posunúť o viac rokov, takže možno už v blízkej budúcnosti budú tieto technológie bežné a nebude ich potrebné bližšie ozrejmovať.

Infinera si za svojho strategického partnera pri slovenskej prezentácii vybrala spoločnosť Datalan. K prezentácii na Slovensku potrebovala špeciálny kamión Infinera Express, v ktorom návštevníkom predstavili unikátne techno­lógie. Videli živé ukážky svetových noviniek v oblasti sieťových technológií, mali možnosť osobne sa s novými technológiami zoznámiť a hovoriť s lídrami v tejto oblasti.

V tomto roku dostala Infinera ocenenie Market Momentum Leader v segmente globálnych optických prístrojov a zariadení.

1 Infinera Centrum 2 Infinera Centrum 3 Infinera Centrum 4 Infinera Centrum 5 Infinera Centrum 6 Infinera Centrum
Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.