Infiniti už aj v Austrálii

Streda, 30 marec 2011

K štátom, ktoré budú mať exkluzívne centrá predaja automobilov s "inšpirovaným výkonom", pribudne v roku 2012 Austrália. Nové centrá otvorí japonský výrobca luxusnej prémiovej značky v mestách Melbourne, Sydney a Brisbane. Ponúkať tu budú spočiatku modely Infiniti M, G Line a FX.

Infiniti
Infiniti si vo svete ukrajuje stále viac z trhového podielu – aj zásluhou sedana G37

Austrálski vyznávači značky Infiniti si budú môcť vyberať sedany, kabriolety, kupé a crossovery. Infiniti bola v minulom roku najrýchlejšie rastúcou značkou dovážaných vozidiel v USA a naďalej pokračuje v rýchlej expanzii na celom svete. Austrálsky trh prichádza na rad po západnej Európe a vybraných štátoch južnej Afriky a ázijskom Tichomorí.

Od tretieho štvrťroka 2012 budú môcť austrálski záujemcovia o luxusné automobily nakupovať luxusné Infiniti a využívať servisné služby v nových centrách Infiniti vo všetkých troch najväčších mestách na východnom pobreží – v Melbourne, Sydney a Brisbane.

Ponuka modelov Infiniti bude spočiatku obsahovať jedinečný športový crossover Infiniti FX, športový kabriolet a kupé G37 a výkonný luxusný sedan Infiniti M.

Radosť z etablovania sa značky Infiniti v Austrálii ako globálnej luxusnej značky vyjadril výkonný viceprezident spoločnosti Andy Palmer. Infiniti sa podľa neho postupne etabluje ako globálna značka a austrálsky trh bude tak logicky ďalším krokom Infiniti na ceste celosvetovej expanzie.

Infiniti Infiniti Infiniti Infiniti
Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.