Infiniti už aj v Austrálii

Streda, 30 marec 2011

K štátom, ktoré budú mať exkluzívne centrá predaja automobilov s "inšpirovaným výkonom", pribudne v roku 2012 Austrália. Nové centrá otvorí japonský výrobca luxusnej prémiovej značky v mestách Melbourne, Sydney a Brisbane. Ponúkať tu budú spočiatku modely Infiniti M, G Line a FX.

Infiniti
Infiniti si vo svete ukrajuje stále viac z trhového podielu – aj zásluhou sedana G37

Austrálski vyznávači značky Infiniti si budú môcť vyberať sedany, kabriolety, kupé a crossovery. Infiniti bola v minulom roku najrýchlejšie rastúcou značkou dovážaných vozidiel v USA a naďalej pokračuje v rýchlej expanzii na celom svete. Austrálsky trh prichádza na rad po západnej Európe a vybraných štátoch južnej Afriky a ázijskom Tichomorí.

Od tretieho štvrťroka 2012 budú môcť austrálski záujemcovia o luxusné automobily nakupovať luxusné Infiniti a využívať servisné služby v nových centrách Infiniti vo všetkých troch najväčších mestách na východnom pobreží – v Melbourne, Sydney a Brisbane.

Ponuka modelov Infiniti bude spočiatku obsahovať jedinečný športový crossover Infiniti FX, športový kabriolet a kupé G37 a výkonný luxusný sedan Infiniti M.

Radosť z etablovania sa značky Infiniti v Austrálii ako globálnej luxusnej značky vyjadril výkonný viceprezident spoločnosti Andy Palmer. Infiniti sa podľa neho postupne etabluje ako globálna značka a austrálsky trh bude tak logicky ďalším krokom Infiniti na ceste celosvetovej expanzie.

Infiniti Infiniti Infiniti Infiniti
Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.