Infiniti už aj v Austrálii

Streda, 30 marec 2011

K štátom, ktoré budú mať exkluzívne centrá predaja automobilov s "inšpirovaným výkonom", pribudne v roku 2012 Austrália. Nové centrá otvorí japonský výrobca luxusnej prémiovej značky v mestách Melbourne, Sydney a Brisbane. Ponúkať tu budú spočiatku modely Infiniti M, G Line a FX.

Infiniti
Infiniti si vo svete ukrajuje stále viac z trhového podielu – aj zásluhou sedana G37

Austrálski vyznávači značky Infiniti si budú môcť vyberať sedany, kabriolety, kupé a crossovery. Infiniti bola v minulom roku najrýchlejšie rastúcou značkou dovážaných vozidiel v USA a naďalej pokračuje v rýchlej expanzii na celom svete. Austrálsky trh prichádza na rad po západnej Európe a vybraných štátoch južnej Afriky a ázijskom Tichomorí.

Od tretieho štvrťroka 2012 budú môcť austrálski záujemcovia o luxusné automobily nakupovať luxusné Infiniti a využívať servisné služby v nových centrách Infiniti vo všetkých troch najväčších mestách na východnom pobreží – v Melbourne, Sydney a Brisbane.

Ponuka modelov Infiniti bude spočiatku obsahovať jedinečný športový crossover Infiniti FX, športový kabriolet a kupé G37 a výkonný luxusný sedan Infiniti M.

Radosť z etablovania sa značky Infiniti v Austrálii ako globálnej luxusnej značky vyjadril výkonný viceprezident spoločnosti Andy Palmer. Infiniti sa podľa neho postupne etabluje ako globálna značka a austrálsky trh bude tak logicky ďalším krokom Infiniti na ceste celosvetovej expanzie.

Infiniti Infiniti Infiniti Infiniti
Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.