Infinity: nový kompakt z Británie

Streda, 26 december 2012

Značky Infiniti, ktorá predstavuje v rámci spoločnosti Nissan divíziu prémiových vozidiel a ktorej predajným teritóriom je hlavne Amerika, sa už dlhší usiluje presadiť aj v Európe. Teraz v súlade s plánmi na celosvetovú expanziu bude svoje automobily určené pre Európu vyrábať v známom výrobnom závode spoločnosti Nissan v Sunderlande vo Veľkej Británii.

Infinity
Nissan bude vyrábať svoj prvý prémiový kompaktný model Infinity v Sunderlande

Na realizáciu svojho plánu chce Infinity (Nissan) vložiť do výrobného závodu investíciu vo výške približne 250 miliónov libier. Výsledkom bude vznik 1000 nových pracovných miest v Sunderlande i po celej Veľkej Británii a nový model, po prvý raz vyrábaný v Európe. S rozhodnutím preniesť výrobu Infinity na starý kontinent sa spája príprava a uvedenie nového prémiového Infinity, ktorý sa má vyvážať do celého sveta.

Sunderland bude jediným miestom, kde sa nový prémiový kompaktný automobil bude vyrábať. Nový model sa vo Veľkej Británii bude nielen vyrábať a odtiaľto aj vyvážať do celého sveta, ale táto ostrovná krajina sa bude zároveň aj podieľať na jeho návrhu a vývoji.

Úplne nový kompaktný model Infiniti by sa mal začať vyrábať v roku 2015 a spoločnosť Nissan bude vďaka nemu po prvýkrát schopná bojovať o zákazníkov v segmente prémiových kompaktných automobilov. To zároveň potvrdzuje ambície značky stať sa jedným z hlavných celosvetových hráčov.

Celková ročná výrobná kapacita nového hatchbacku segmentu C v Sunderlande by mala predstavovať 60 000 modelov Infiniti.

Infinity Infinity Infinity
Autor: J. Goldberger
Foto: Nissan
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.