Infinity: nový kompakt z Británie

Streda, 26 december 2012

Značky Infiniti, ktorá predstavuje v rámci spoločnosti Nissan divíziu prémiových vozidiel a ktorej predajným teritóriom je hlavne Amerika, sa už dlhší usiluje presadiť aj v Európe. Teraz v súlade s plánmi na celosvetovú expanziu bude svoje automobily určené pre Európu vyrábať v známom výrobnom závode spoločnosti Nissan v Sunderlande vo Veľkej Británii.

Infinity
Nissan bude vyrábať svoj prvý prémiový kompaktný model Infinity v Sunderlande

Na realizáciu svojho plánu chce Infinity (Nissan) vložiť do výrobného závodu investíciu vo výške približne 250 miliónov libier. Výsledkom bude vznik 1000 nových pracovných miest v Sunderlande i po celej Veľkej Británii a nový model, po prvý raz vyrábaný v Európe. S rozhodnutím preniesť výrobu Infinity na starý kontinent sa spája príprava a uvedenie nového prémiového Infinity, ktorý sa má vyvážať do celého sveta.

Sunderland bude jediným miestom, kde sa nový prémiový kompaktný automobil bude vyrábať. Nový model sa vo Veľkej Británii bude nielen vyrábať a odtiaľto aj vyvážať do celého sveta, ale táto ostrovná krajina sa bude zároveň aj podieľať na jeho návrhu a vývoji.

Úplne nový kompaktný model Infiniti by sa mal začať vyrábať v roku 2015 a spoločnosť Nissan bude vďaka nemu po prvýkrát schopná bojovať o zákazníkov v segmente prémiových kompaktných automobilov. To zároveň potvrdzuje ambície značky stať sa jedným z hlavných celosvetových hráčov.

Celková ročná výrobná kapacita nového hatchbacku segmentu C v Sunderlande by mala predstavovať 60 000 modelov Infiniti.

Infinity Infinity Infinity
Autor: J. Goldberger
Foto: Nissan
Pridať komentár
Bleskovky
1-Seat-eScooter-concept
Seat bude prvým európskym automobilovým výrobcom, ktorý rozbehne výrobu vlastného elektrického skútra s parametrami motocykla s objemom motora 125 cm3. Koncept Seat eScooter mal oficiálnu premiéru 19. novembra na veľtrhu Smart City Expo World Congress v Barcelone. Bude prvým elektrickým skútrom vyrábaným európskym automobilovým výrobcom. Jeho predaj sa rozbehne v roku 2020 zákazníkom a spoločnostiam, ktoré poskytujú zdieľanie dopravných prostriedkov. Seat už dávnejšie oznámil, že preberá rolu lídra stratégie mikromobility v rámci koncernu Volkswagen. Tá zahŕňa štúdiu mestského vozidla Minimó, čo je štvorkolesové dvojmiestne vozidlo kombinujúce najvýhodnejšie prvky automobilu a motocykla. Súčasťou stratégie je aj elektrická kolobežka eXS Kickscooter powered by Segway, ktorú Seat predstavil v roku 2018 a ktorá sa už bežne predáva.
Mazda-cx30
Mazda CX-30 získala ocenenie Zlatý volant 2019 v kategórii SUV/crossover pre vozidlá do dĺžky 4,4 m. Úplne nové kompaktné SUV tak získava svoje vôbec prvé ocenenie v jednej z najdôležitejších čitateľských súťaží. Cenu odovzdali včera v Berlíne prezidentovi Mazda Motor Europe Yasuhiro Aoyamaovi. Pre Mazdu je to historicky piate ocenenie v kategórii Zlatý volant. Prvé získala Mazda 323 v rokoch 1985 a 1989, potom Mazda 626 v roku 1992 a Mazda2 v roku 2014.
skoda-octavia
Automobilka Škoda predstavila novú generáciu modelu Octavia. Štvrtá generácia najpredávanejšieho modelu českej automobilky má nové dimenzie, emotívnejší vzhľad, je priestrannejšia, bezpečnejšia a ponúka väčšie možností konektivity. Je tiež dlhšia a širšia než predchádzajúce generácie a ponúka aj väčší batožinový priestor. Vďaka novému dizajnovému jazyku značky Škoda pôsobí Octavia ešte emotívnejšie. Nový koncept interiéru kombinuje väčšiu funkčnosť a ponuku priestoru s kvalitnými materiálmi a novými dizajnovými prvkami. Moderné možnosti konektivity a nové asistenčné systémy zaisťujú väčšiu úroveň bezpečnosti a komfortu. Svetová premiéra štvrtej generácie Škody Octavia sa konala netradične v pražskej Národnej galérii.