Insignia: najmenej poruchové auto

Piatok, 17 december 2010

Opel Insignia je automobilom s najmenším výskytom porúch. Potvrdila to správa rešpektovanej nemeckej agentúry DEKRA, ktorá hodnotí spoľahlivosť automobilov.

Opel Insignia
Insignia získala pred dvoma rokmi titul európskeho Auta roka, teraz ocenenie za kvalitu

Na základe mimoriadne širokého prieskumu špecialisti agentúry DEKRA zistili, že 96,1 percenta Insignií nemalo žiadne poruchy, čo je najlepší výsledok zo všetkých testovaných automobilov. Opel tak po roku nadviazal na výborný výsledok Corsy, ktorá v rovnakej kategórii "Best Individual Ranking" zvíťazila v minuloročnom prieskume agentúry DEKRA, ktorá pre svoju tradičnú správu zhromažďovala údaje z viac než 15 miliónov technických prehliadok 230 rôznych automobilových modelov.

Prvenstvo Insignie ocenil aj viceprezident automobilky Opel Alain Visser, ktorý je zodpovedný za marketing, predaj a popredajné služby. Dodal, že vynikajúci výsledok v hodnotení agentúry DEKRA je ďalším potvrdením kvality nielen Insignie, ale celého modelového portfólia značky Opel. Zvýraznil aj záväzok automobilky dodávať zákazníkom vozidlá špičkovej kvality. Pripomenul pritom šesťročnú záruka automobilky Opel, ktorá podľa neho dokazuje, že Opel tento záväzok plní.

Insignia sa hrdí celým radom špičkových technológií, napríklad adaptívnymi bi-xenónovými svetlometmi AFL, podvozkom s premennou charakteristikou FlexRide, sofistikovaným pohonom všetkých kolies s elektronicky riadeným diferenciálom eLSD, kamerovým systémom Opel Eye alebo anatomickými sedadlami s ortopedickým certifikátom AGR (Aktion Gesunder Rücken).

Autor: J. Goldberger
Foto: Opel
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.