Insignia: najmenej poruchové auto

Piatok, 17 december 2010

Opel Insignia je automobilom s najmenším výskytom porúch. Potvrdila to správa rešpektovanej nemeckej agentúry DEKRA, ktorá hodnotí spoľahlivosť automobilov.

Opel Insignia
Insignia získala pred dvoma rokmi titul európskeho Auta roka, teraz ocenenie za kvalitu

Na základe mimoriadne širokého prieskumu špecialisti agentúry DEKRA zistili, že 96,1 percenta Insignií nemalo žiadne poruchy, čo je najlepší výsledok zo všetkých testovaných automobilov. Opel tak po roku nadviazal na výborný výsledok Corsy, ktorá v rovnakej kategórii "Best Individual Ranking" zvíťazila v minuloročnom prieskume agentúry DEKRA, ktorá pre svoju tradičnú správu zhromažďovala údaje z viac než 15 miliónov technických prehliadok 230 rôznych automobilových modelov.

Prvenstvo Insignie ocenil aj viceprezident automobilky Opel Alain Visser, ktorý je zodpovedný za marketing, predaj a popredajné služby. Dodal, že vynikajúci výsledok v hodnotení agentúry DEKRA je ďalším potvrdením kvality nielen Insignie, ale celého modelového portfólia značky Opel. Zvýraznil aj záväzok automobilky dodávať zákazníkom vozidlá špičkovej kvality. Pripomenul pritom šesťročnú záruka automobilky Opel, ktorá podľa neho dokazuje, že Opel tento záväzok plní.

Insignia sa hrdí celým radom špičkových technológií, napríklad adaptívnymi bi-xenónovými svetlometmi AFL, podvozkom s premennou charakteristikou FlexRide, sofistikovaným pohonom všetkých kolies s elektronicky riadeným diferenciálom eLSD, kamerovým systémom Opel Eye alebo anatomickými sedadlami s ortopedickým certifikátom AGR (Aktion Gesunder Rücken).

Autor: J. Goldberger
Foto: Opel
Pridať komentár
Bleskovky
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.
skoda-kamiq
Automobilka Škoda predstavila svoj nový produkt pomenovaný Laura. Nejde o nový model automobilu, ale o digitálnu asistentku do mestského SUV Kamiq a kompaktného modelu Scala. Laura rozumie a hovorí až v šiestich jazykoch, dohovoríte sa s ňou po anglicky, ale aj po česky. Laura rozumie aj pokynom, ktoré sa zadávajú v celých vetách. Jedinou podmienkou fungovania hlasovej asistentky Laura je, aby auto bolo vybavené najvyššou verziou multimediálneho systému Amundsen. Nové rozšírené hlasové ovládanie reaguje na meno Laura. Zavedenie novej digitálnej asistentky potvrdzuje, že oba modely sú v rámci svojich segmentov priekopníkmi v oblasti infoteinment systémov a konektivity. Nová funkcia vrcholného infotainment systému Amundsen využíva štandardne dodávanú eSIM-kartu.