Insignia: najmenej poruchové auto

Piatok, 17 december 2010

Opel Insignia je automobilom s najmenším výskytom porúch. Potvrdila to správa rešpektovanej nemeckej agentúry DEKRA, ktorá hodnotí spoľahlivosť automobilov.

Opel Insignia
Insignia získala pred dvoma rokmi titul európskeho Auta roka, teraz ocenenie za kvalitu

Na základe mimoriadne širokého prieskumu špecialisti agentúry DEKRA zistili, že 96,1 percenta Insignií nemalo žiadne poruchy, čo je najlepší výsledok zo všetkých testovaných automobilov. Opel tak po roku nadviazal na výborný výsledok Corsy, ktorá v rovnakej kategórii "Best Individual Ranking" zvíťazila v minuloročnom prieskume agentúry DEKRA, ktorá pre svoju tradičnú správu zhromažďovala údaje z viac než 15 miliónov technických prehliadok 230 rôznych automobilových modelov.

Prvenstvo Insignie ocenil aj viceprezident automobilky Opel Alain Visser, ktorý je zodpovedný za marketing, predaj a popredajné služby. Dodal, že vynikajúci výsledok v hodnotení agentúry DEKRA je ďalším potvrdením kvality nielen Insignie, ale celého modelového portfólia značky Opel. Zvýraznil aj záväzok automobilky dodávať zákazníkom vozidlá špičkovej kvality. Pripomenul pritom šesťročnú záruka automobilky Opel, ktorá podľa neho dokazuje, že Opel tento záväzok plní.

Insignia sa hrdí celým radom špičkových technológií, napríklad adaptívnymi bi-xenónovými svetlometmi AFL, podvozkom s premennou charakteristikou FlexRide, sofistikovaným pohonom všetkých kolies s elektronicky riadeným diferenciálom eLSD, kamerovým systémom Opel Eye alebo anatomickými sedadlami s ortopedickým certifikátom AGR (Aktion Gesunder Rücken).

Autor: J. Goldberger
Foto: Opel
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.