Jaguar Experience Tour na Slovensku

Piatok, 07 október 2016

Stretnutie nieslo pomenovanie Jaguar Experience Tour 2016, akciu organizovalo slovenské zastúpenie Jaguar Land Rover a začínalo sa v Bratislave v hoteli Sheraton na nábreží Dunaja.

1 Jaguar F-Type
Športové automobil Jaguar F-Type Coupé V6 AWD, jeden z klenotov britskej automobilky

Na dunajskom nábreží v Bratislave bolo pripravených sedem vybraných modelov Jaguar pre pozvaných zákazníkov Jaguaru a novinárov, ale aj pre každého, kto práve okolo prechádzal. Navyše pristavené boli ešte ďalšie dva automobily, tie iba na pozeranie – úplná novinka Land Rover Discovery novej generácie a najnovšia verzia Jaguar F-Pace, dva modely, ktoré automobilka práve predvádza na prebiehajúcom autosalóne v Paríži.

Prémiový britský výrobca ponúkol najprv v Bratislave a potom aj v ďalších slovenských mestách možnosť zoznámiť sa a tiež si vyskúšať viaceré modely svojho portfólia, vrátane športového modelu Jaguar F-Type Coupé V6 AWD. Navyše na Slovensku sa podarilo ukázať aj novinku zo sesterskej dielne Land Rover Discovery.

"Túto akciu organizuje výrobca automobilov Jaguar Land Rover, ktorý nám poskytol flotilu vozidiel z Nemecka," informuje nás Radoslav Horečný, PR manažér zastúpenia britskej automobilky na Slovensku."Je tu takmer kompletná produkcia vozidiel, od najšportovejšieho modelu Jaguar F-Type až po najnovší model Jaguara F-Pace, čiže prvé SUV značky Jaguar".

2 Jaguar flotila
Flotila luxusných automobilov Jaguar na priestranstve v blízkosti hotela Sheraton

"Akcia prebieha v desiatich krajinách Európy, vrátane Nemecka, Francúzska, Talianska, Španielska a ďalších krajín. Slovensko bolo priradené ako jedenásta krajina. Sme radi, že môžeme poskytnúť zážitok z jazdy automobilov Jaguar aj slovenským zákazníkom. Flotila vozidiel, ktorá je teraz v Bratislave, prišla k nám z Litvy. Potom pôjde ďalej do Maďarska, Poľska a ďalších štátov. V Českej republike prebieha akcia s inou flotilou," dopĺňa Radoslav Horečný.

Na Slovensku sa spolu predstavilo sedem modelov. Dva modely Jaguar XE v rôznymi pohonnými jednotkami i výbavou, dva modely XF, dva F-Pace a športový model F-Type. Jaguar F-Type Coupé V6 AWD je novinka s výkonnejším motorom a systémom pohonu AWD. Ako to z modelového označenia vyplýva, je s pohonom všetkých štyroch kolies a má šesťvalcový vidlicový motor. Motor s objemom 3,0 litra a výkonom 380 koní spolupracuje s osemstupňovým automatom. Krotiť rýchlosť mu pomáhajú keramické brzdy.

3 Jaguar XE 2,0 d
Jaguar XE, najvyspelejší, najúspornejší a najkultivovanejší športový sedan značky Jaguar

Od manažéra Radoslava Horečného sme sa tiež dozvedeli, že Slovensko je pravdepodobne prvou krajinou, kde sa Land Rover Discovery novej generácie objavil. Má už aj cenu, za ktorú sa bude na Slovensku predávať. V základnej výbave S sa začína na sume 51 490 eur. Samozrejme nie je v koži, ako model tu pristavený, ktorý má najvyššiu výbavu. Nový Land Rover Discovery sa na Slovensku začne predávať v marci budúceho roku, prípadne o mál neskôr na bratislavskom autosalóne.

Flotila jaguarov sa z Bratislavy presunula do ďalších miest Slovenska. V stredu bola v Skalici, vo štvrtok v Senici a tento piatok a sobotu v Trenčianskych Tepliciach. Záver akcie Jaguar Experience Tour 2016 bude na východe Slovenska u dílera Jaguaru v Prešove.

1 Jaguar F-Type 2 Jaguar flotila 3 Jaguar XE 2,0 d 4 Jaguar F-Type Coupe V6 AWD 5 Jaguar F-Type Coupe V6 AWD 6 Jaguar F-Type Coupe V6 AWD 7 Jaguar XE 3,0 d 8 Jaguar XE 3,0 d 9 Jaguar XE 3,0 d 10 Jaguar XE 3,0 d 11 Jaguar F-Pace 12 Jaguar F-Pace 13 Jaguar F-Pace 14 Jaguar F-Pace 15 Land Rover Discovery New
Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.