Jaguar Experience Tour na Slovensku

Piatok, 07 október 2016

Stretnutie nieslo pomenovanie Jaguar Experience Tour 2016, akciu organizovalo slovenské zastúpenie Jaguar Land Rover a začínalo sa v Bratislave v hoteli Sheraton na nábreží Dunaja.

1 Jaguar F-Type
Športové automobil Jaguar F-Type Coupé V6 AWD, jeden z klenotov britskej automobilky

Na dunajskom nábreží v Bratislave bolo pripravených sedem vybraných modelov Jaguar pre pozvaných zákazníkov Jaguaru a novinárov, ale aj pre každého, kto práve okolo prechádzal. Navyše pristavené boli ešte ďalšie dva automobily, tie iba na pozeranie – úplná novinka Land Rover Discovery novej generácie a najnovšia verzia Jaguar F-Pace, dva modely, ktoré automobilka práve predvádza na prebiehajúcom autosalóne v Paríži.

Prémiový britský výrobca ponúkol najprv v Bratislave a potom aj v ďalších slovenských mestách možnosť zoznámiť sa a tiež si vyskúšať viaceré modely svojho portfólia, vrátane športového modelu Jaguar F-Type Coupé V6 AWD. Navyše na Slovensku sa podarilo ukázať aj novinku zo sesterskej dielne Land Rover Discovery.

"Túto akciu organizuje výrobca automobilov Jaguar Land Rover, ktorý nám poskytol flotilu vozidiel z Nemecka," informuje nás Radoslav Horečný, PR manažér zastúpenia britskej automobilky na Slovensku."Je tu takmer kompletná produkcia vozidiel, od najšportovejšieho modelu Jaguar F-Type až po najnovší model Jaguara F-Pace, čiže prvé SUV značky Jaguar".

2 Jaguar flotila
Flotila luxusných automobilov Jaguar na priestranstve v blízkosti hotela Sheraton

"Akcia prebieha v desiatich krajinách Európy, vrátane Nemecka, Francúzska, Talianska, Španielska a ďalších krajín. Slovensko bolo priradené ako jedenásta krajina. Sme radi, že môžeme poskytnúť zážitok z jazdy automobilov Jaguar aj slovenským zákazníkom. Flotila vozidiel, ktorá je teraz v Bratislave, prišla k nám z Litvy. Potom pôjde ďalej do Maďarska, Poľska a ďalších štátov. V Českej republike prebieha akcia s inou flotilou," dopĺňa Radoslav Horečný.

Na Slovensku sa spolu predstavilo sedem modelov. Dva modely Jaguar XE v rôznymi pohonnými jednotkami i výbavou, dva modely XF, dva F-Pace a športový model F-Type. Jaguar F-Type Coupé V6 AWD je novinka s výkonnejším motorom a systémom pohonu AWD. Ako to z modelového označenia vyplýva, je s pohonom všetkých štyroch kolies a má šesťvalcový vidlicový motor. Motor s objemom 3,0 litra a výkonom 380 koní spolupracuje s osemstupňovým automatom. Krotiť rýchlosť mu pomáhajú keramické brzdy.

3 Jaguar XE 2,0 d
Jaguar XE, najvyspelejší, najúspornejší a najkultivovanejší športový sedan značky Jaguar

Od manažéra Radoslava Horečného sme sa tiež dozvedeli, že Slovensko je pravdepodobne prvou krajinou, kde sa Land Rover Discovery novej generácie objavil. Má už aj cenu, za ktorú sa bude na Slovensku predávať. V základnej výbave S sa začína na sume 51 490 eur. Samozrejme nie je v koži, ako model tu pristavený, ktorý má najvyššiu výbavu. Nový Land Rover Discovery sa na Slovensku začne predávať v marci budúceho roku, prípadne o mál neskôr na bratislavskom autosalóne.

Flotila jaguarov sa z Bratislavy presunula do ďalších miest Slovenska. V stredu bola v Skalici, vo štvrtok v Senici a tento piatok a sobotu v Trenčianskych Tepliciach. Záver akcie Jaguar Experience Tour 2016 bude na východe Slovenska u dílera Jaguaru v Prešove.

1 Jaguar F-Type 2 Jaguar flotila 3 Jaguar XE 2,0 d 4 Jaguar F-Type Coupe V6 AWD 5 Jaguar F-Type Coupe V6 AWD 6 Jaguar F-Type Coupe V6 AWD 7 Jaguar XE 3,0 d 8 Jaguar XE 3,0 d 9 Jaguar XE 3,0 d 10 Jaguar XE 3,0 d 11 Jaguar F-Pace 12 Jaguar F-Pace 13 Jaguar F-Pace 14 Jaguar F-Pace 15 Land Rover Discovery New
Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.