Jaguar Experience Tour na Slovensku

Piatok, 07 október 2016

Stretnutie nieslo pomenovanie Jaguar Experience Tour 2016, akciu organizovalo slovenské zastúpenie Jaguar Land Rover a začínalo sa v Bratislave v hoteli Sheraton na nábreží Dunaja.

1 Jaguar F-Type
Športové automobil Jaguar F-Type Coupé V6 AWD, jeden z klenotov britskej automobilky

Na dunajskom nábreží v Bratislave bolo pripravených sedem vybraných modelov Jaguar pre pozvaných zákazníkov Jaguaru a novinárov, ale aj pre každého, kto práve okolo prechádzal. Navyše pristavené boli ešte ďalšie dva automobily, tie iba na pozeranie – úplná novinka Land Rover Discovery novej generácie a najnovšia verzia Jaguar F-Pace, dva modely, ktoré automobilka práve predvádza na prebiehajúcom autosalóne v Paríži.

Prémiový britský výrobca ponúkol najprv v Bratislave a potom aj v ďalších slovenských mestách možnosť zoznámiť sa a tiež si vyskúšať viaceré modely svojho portfólia, vrátane športového modelu Jaguar F-Type Coupé V6 AWD. Navyše na Slovensku sa podarilo ukázať aj novinku zo sesterskej dielne Land Rover Discovery.

"Túto akciu organizuje výrobca automobilov Jaguar Land Rover, ktorý nám poskytol flotilu vozidiel z Nemecka," informuje nás Radoslav Horečný, PR manažér zastúpenia britskej automobilky na Slovensku."Je tu takmer kompletná produkcia vozidiel, od najšportovejšieho modelu Jaguar F-Type až po najnovší model Jaguara F-Pace, čiže prvé SUV značky Jaguar".

2 Jaguar flotila
Flotila luxusných automobilov Jaguar na priestranstve v blízkosti hotela Sheraton

"Akcia prebieha v desiatich krajinách Európy, vrátane Nemecka, Francúzska, Talianska, Španielska a ďalších krajín. Slovensko bolo priradené ako jedenásta krajina. Sme radi, že môžeme poskytnúť zážitok z jazdy automobilov Jaguar aj slovenským zákazníkom. Flotila vozidiel, ktorá je teraz v Bratislave, prišla k nám z Litvy. Potom pôjde ďalej do Maďarska, Poľska a ďalších štátov. V Českej republike prebieha akcia s inou flotilou," dopĺňa Radoslav Horečný.

Na Slovensku sa spolu predstavilo sedem modelov. Dva modely Jaguar XE v rôznymi pohonnými jednotkami i výbavou, dva modely XF, dva F-Pace a športový model F-Type. Jaguar F-Type Coupé V6 AWD je novinka s výkonnejším motorom a systémom pohonu AWD. Ako to z modelového označenia vyplýva, je s pohonom všetkých štyroch kolies a má šesťvalcový vidlicový motor. Motor s objemom 3,0 litra a výkonom 380 koní spolupracuje s osemstupňovým automatom. Krotiť rýchlosť mu pomáhajú keramické brzdy.

3 Jaguar XE 2,0 d
Jaguar XE, najvyspelejší, najúspornejší a najkultivovanejší športový sedan značky Jaguar

Od manažéra Radoslava Horečného sme sa tiež dozvedeli, že Slovensko je pravdepodobne prvou krajinou, kde sa Land Rover Discovery novej generácie objavil. Má už aj cenu, za ktorú sa bude na Slovensku predávať. V základnej výbave S sa začína na sume 51 490 eur. Samozrejme nie je v koži, ako model tu pristavený, ktorý má najvyššiu výbavu. Nový Land Rover Discovery sa na Slovensku začne predávať v marci budúceho roku, prípadne o mál neskôr na bratislavskom autosalóne.

Flotila jaguarov sa z Bratislavy presunula do ďalších miest Slovenska. V stredu bola v Skalici, vo štvrtok v Senici a tento piatok a sobotu v Trenčianskych Tepliciach. Záver akcie Jaguar Experience Tour 2016 bude na východe Slovenska u dílera Jaguaru v Prešove.

1 Jaguar F-Type 2 Jaguar flotila 3 Jaguar XE 2,0 d 4 Jaguar F-Type Coupe V6 AWD 5 Jaguar F-Type Coupe V6 AWD 6 Jaguar F-Type Coupe V6 AWD 7 Jaguar XE 3,0 d 8 Jaguar XE 3,0 d 9 Jaguar XE 3,0 d 10 Jaguar XE 3,0 d 11 Jaguar F-Pace 12 Jaguar F-Pace 13 Jaguar F-Pace 14 Jaguar F-Pace 15 Land Rover Discovery New
Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.