Jaguar Experience Tour na Slovensku

Piatok, 07 október 2016

Stretnutie nieslo pomenovanie Jaguar Experience Tour 2016, akciu organizovalo slovenské zastúpenie Jaguar Land Rover a začínalo sa v Bratislave v hoteli Sheraton na nábreží Dunaja.

1 Jaguar F-Type
Športové automobil Jaguar F-Type Coupé V6 AWD, jeden z klenotov britskej automobilky

Na dunajskom nábreží v Bratislave bolo pripravených sedem vybraných modelov Jaguar pre pozvaných zákazníkov Jaguaru a novinárov, ale aj pre každého, kto práve okolo prechádzal. Navyše pristavené boli ešte ďalšie dva automobily, tie iba na pozeranie – úplná novinka Land Rover Discovery novej generácie a najnovšia verzia Jaguar F-Pace, dva modely, ktoré automobilka práve predvádza na prebiehajúcom autosalóne v Paríži.

Prémiový britský výrobca ponúkol najprv v Bratislave a potom aj v ďalších slovenských mestách možnosť zoznámiť sa a tiež si vyskúšať viaceré modely svojho portfólia, vrátane športového modelu Jaguar F-Type Coupé V6 AWD. Navyše na Slovensku sa podarilo ukázať aj novinku zo sesterskej dielne Land Rover Discovery.

"Túto akciu organizuje výrobca automobilov Jaguar Land Rover, ktorý nám poskytol flotilu vozidiel z Nemecka," informuje nás Radoslav Horečný, PR manažér zastúpenia britskej automobilky na Slovensku."Je tu takmer kompletná produkcia vozidiel, od najšportovejšieho modelu Jaguar F-Type až po najnovší model Jaguara F-Pace, čiže prvé SUV značky Jaguar".

2 Jaguar flotila
Flotila luxusných automobilov Jaguar na priestranstve v blízkosti hotela Sheraton

"Akcia prebieha v desiatich krajinách Európy, vrátane Nemecka, Francúzska, Talianska, Španielska a ďalších krajín. Slovensko bolo priradené ako jedenásta krajina. Sme radi, že môžeme poskytnúť zážitok z jazdy automobilov Jaguar aj slovenským zákazníkom. Flotila vozidiel, ktorá je teraz v Bratislave, prišla k nám z Litvy. Potom pôjde ďalej do Maďarska, Poľska a ďalších štátov. V Českej republike prebieha akcia s inou flotilou," dopĺňa Radoslav Horečný.

Na Slovensku sa spolu predstavilo sedem modelov. Dva modely Jaguar XE v rôznymi pohonnými jednotkami i výbavou, dva modely XF, dva F-Pace a športový model F-Type. Jaguar F-Type Coupé V6 AWD je novinka s výkonnejším motorom a systémom pohonu AWD. Ako to z modelového označenia vyplýva, je s pohonom všetkých štyroch kolies a má šesťvalcový vidlicový motor. Motor s objemom 3,0 litra a výkonom 380 koní spolupracuje s osemstupňovým automatom. Krotiť rýchlosť mu pomáhajú keramické brzdy.

3 Jaguar XE 2,0 d
Jaguar XE, najvyspelejší, najúspornejší a najkultivovanejší športový sedan značky Jaguar

Od manažéra Radoslava Horečného sme sa tiež dozvedeli, že Slovensko je pravdepodobne prvou krajinou, kde sa Land Rover Discovery novej generácie objavil. Má už aj cenu, za ktorú sa bude na Slovensku predávať. V základnej výbave S sa začína na sume 51 490 eur. Samozrejme nie je v koži, ako model tu pristavený, ktorý má najvyššiu výbavu. Nový Land Rover Discovery sa na Slovensku začne predávať v marci budúceho roku, prípadne o mál neskôr na bratislavskom autosalóne.

Flotila jaguarov sa z Bratislavy presunula do ďalších miest Slovenska. V stredu bola v Skalici, vo štvrtok v Senici a tento piatok a sobotu v Trenčianskych Tepliciach. Záver akcie Jaguar Experience Tour 2016 bude na východe Slovenska u dílera Jaguaru v Prešove.

1 Jaguar F-Type 2 Jaguar flotila 3 Jaguar XE 2,0 d 4 Jaguar F-Type Coupe V6 AWD 5 Jaguar F-Type Coupe V6 AWD 6 Jaguar F-Type Coupe V6 AWD 7 Jaguar XE 3,0 d 8 Jaguar XE 3,0 d 9 Jaguar XE 3,0 d 10 Jaguar XE 3,0 d 11 Jaguar F-Pace 12 Jaguar F-Pace 13 Jaguar F-Pace 14 Jaguar F-Pace 15 Land Rover Discovery New
Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.