Japonci dôverujú značke Suzuki

Streda, 13 február 2013

V minulom roku vyrobili závody japonskej značky Suzuki na celom svete takmer 2,9 milióna automobilov. Predstavuje to absolútny rekord v objeme výroby a medziročné zvýšenie o 6,2 percenta.

Suzuki SX4
Suzuki SX4 patrí na Slovensku medzi najžiadanejšie modely japonskej automobilky

Najväčšie medziročné zvýšenie, až o 11,8 percenta, na takmer 1,1 milióna vozidiel, dosiahla domáca japonská výroba. Najvyšší počet, viac ako 1,8 milióna vyrobených vozidiel, pripadol na automobilky Suzuki v zahraničí, čo je medziročný nárast o 3,1 percenta.

Najväčším odbytiskom automobilov so znakom S na mriežke chladiča zostáva aj po vlaňajšku domáci trh. V roku 2012 si Japonci kúpili vyše 670 tisíc nových vozidiel Suzuki, čo predstavuje medziročný nárast oproti roku 2011 o 21,7 percenta.

Medziročné zvýšenie odbytu osobných vozidiel o vyše štyri percentá a postup o niekoľko miest nahor v rebríčku najžiadanejších značiek dosiahla značka Suzuki v roku 2012 aj na Slovensku. Medzi jej najúspešnejšie modely patrili Swift a SX4.

Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.