Japonci dôverujú značke Suzuki

Streda, 13 február 2013

V minulom roku vyrobili závody japonskej značky Suzuki na celom svete takmer 2,9 milióna automobilov. Predstavuje to absolútny rekord v objeme výroby a medziročné zvýšenie o 6,2 percenta.

Suzuki SX4
Suzuki SX4 patrí na Slovensku medzi najžiadanejšie modely japonskej automobilky

Najväčšie medziročné zvýšenie, až o 11,8 percenta, na takmer 1,1 milióna vozidiel, dosiahla domáca japonská výroba. Najvyšší počet, viac ako 1,8 milióna vyrobených vozidiel, pripadol na automobilky Suzuki v zahraničí, čo je medziročný nárast o 3,1 percenta.

Najväčším odbytiskom automobilov so znakom S na mriežke chladiča zostáva aj po vlaňajšku domáci trh. V roku 2012 si Japonci kúpili vyše 670 tisíc nových vozidiel Suzuki, čo predstavuje medziročný nárast oproti roku 2011 o 21,7 percenta.

Medziročné zvýšenie odbytu osobných vozidiel o vyše štyri percentá a postup o niekoľko miest nahor v rebríčku najžiadanejších značiek dosiahla značka Suzuki v roku 2012 aj na Slovensku. Medzi jej najúspešnejšie modely patrili Swift a SX4.

Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.