Japonci dôverujú značke Suzuki

Streda, 13 február 2013

V minulom roku vyrobili závody japonskej značky Suzuki na celom svete takmer 2,9 milióna automobilov. Predstavuje to absolútny rekord v objeme výroby a medziročné zvýšenie o 6,2 percenta.

Suzuki SX4
Suzuki SX4 patrí na Slovensku medzi najžiadanejšie modely japonskej automobilky

Najväčšie medziročné zvýšenie, až o 11,8 percenta, na takmer 1,1 milióna vozidiel, dosiahla domáca japonská výroba. Najvyšší počet, viac ako 1,8 milióna vyrobených vozidiel, pripadol na automobilky Suzuki v zahraničí, čo je medziročný nárast o 3,1 percenta.

Najväčším odbytiskom automobilov so znakom S na mriežke chladiča zostáva aj po vlaňajšku domáci trh. V roku 2012 si Japonci kúpili vyše 670 tisíc nových vozidiel Suzuki, čo predstavuje medziročný nárast oproti roku 2011 o 21,7 percenta.

Medziročné zvýšenie odbytu osobných vozidiel o vyše štyri percentá a postup o niekoľko miest nahor v rebríčku najžiadanejších značiek dosiahla značka Suzuki v roku 2012 aj na Slovensku. Medzi jej najúspešnejšie modely patrili Swift a SX4.

Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.