Japonci dôverujú značke Suzuki

Streda, 13 február 2013

V minulom roku vyrobili závody japonskej značky Suzuki na celom svete takmer 2,9 milióna automobilov. Predstavuje to absolútny rekord v objeme výroby a medziročné zvýšenie o 6,2 percenta.

Suzuki SX4
Suzuki SX4 patrí na Slovensku medzi najžiadanejšie modely japonskej automobilky

Najväčšie medziročné zvýšenie, až o 11,8 percenta, na takmer 1,1 milióna vozidiel, dosiahla domáca japonská výroba. Najvyšší počet, viac ako 1,8 milióna vyrobených vozidiel, pripadol na automobilky Suzuki v zahraničí, čo je medziročný nárast o 3,1 percenta.

Najväčším odbytiskom automobilov so znakom S na mriežke chladiča zostáva aj po vlaňajšku domáci trh. V roku 2012 si Japonci kúpili vyše 670 tisíc nových vozidiel Suzuki, čo predstavuje medziročný nárast oproti roku 2011 o 21,7 percenta.

Medziročné zvýšenie odbytu osobných vozidiel o vyše štyri percentá a postup o niekoľko miest nahor v rebríčku najžiadanejších značiek dosiahla značka Suzuki v roku 2012 aj na Slovensku. Medzi jej najúspešnejšie modely patrili Swift a SX4.

Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.