Je tu Autosalón Nitra 2007

Utorok, 25 september 2007

Najväčšou prehliadkou automobilovej techniky na Slovensku je každoročne medzinárodný autosalón v Nitre. Naplánovali ste si už jeho návštevu? Ak ešte nie, urobte tak hneď teraz. Bude sa totiž na čo pozerať.

Autosalón Nitra 2007

Autosalón Nitra je prehliadkou nielen osobných a nákladných automobilov, ale aj autopríslušenstva, garážovej techniky a služieb. Navyše, každý druhý rok je nitriansky autosalón zaradenie aj do prestížneho kalendára OICA medzinárodnej automobilovej federácie a má zároveň aj podporu Združenia automobilového priemyslu SR. Podujatie, ako uvádza v oficiálnom dokumente organizátor Agrokomplex Nitra, v areáli ktorého sa autosalón každoročne koná, má okrem iného za cieľ prehľadne ukázať reálne možnosti trhu s novými automobilmi z pohľadu nových ideí a technológií.

Tohtoročný pätnásty ročník autosalónu sa uskutoční od piatka 28. septembra do stredy 3. októbra 2007, pre novinárov a odbornú verejnosť sa brány autosalónu otvoria o deň skôr. Oproti vlaňajšku sa jeho výstavná plocha rozrástla o 5000 m2 na celkových 40 880 m2, čo prináša nové možnosti pre vystavovateľov. V tomto roku sa ich prihlásilo spolu 266 z 21 štátov sveta, okrem iných napríklad aj Veľkej Británie a Spojených štátov. A keďže sa Autosalón Nitra koná krátko po skončení druhého najväčšieho európskeho autosalónu vo Frankfurte, nebudú tu chýbať ani najnovšie svetové novinky z tohto megasalónu.

Autosalón Nitra 2007 Autosalón Nitra 2007

Noviniek bude spolu 35, z toho dve európske výstavné premiéry a mnoho slovenských premiér. V expozíciách sa predstavia značky Alfa Romeo, Audi, BMW, Citroën, Dacia, Fiat, Ford, Hummer, Hyundai, Chevrolet, Chrysler, Kia, Lada, Land Rover, Mercedes-Benz, Mazda, Mitsubishi, Nissan, Opel, Peugeot, Renault, Seat, Smart, Suzuki, Škoda a Volkswagen.

Súčasťou Autosalónu Nitra je aj bohatý sprievodný program pre širokú verejnosť. Pre verejnosť odbornú zasa, ako každoročne, semináre. Jednou z tohtoročných tém je recyklácia a likvidácia starých automobilov. Predstavia sa tu tiež autorizované firmy, ktoré likvidáciu a recykláciu aj realizujú.

Všetky vstupenky návštevníkov autosalónu idú do žrebovania o hlavnú výhru osobný automobil KIA Cee'd a mnoho menších výhier, napríklad navigačný systém od firmy Infocar, nezávislé kúrenie od firmy Webasto, poukážku na nákup pneumatík a produkty firmy Castrol. Denné žrebovanie zasa znamená pre návštevníkov možnosť vyhrať každý deň hodnotné ceny ako prenosný navigačný systém, autorádio s CD/MP3 prehrávačom či tuningové modely.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.