Je tu Autosalón Nitra 2007

Utorok, 25 september 2007

Najväčšou prehliadkou automobilovej techniky na Slovensku je každoročne medzinárodný autosalón v Nitre. Naplánovali ste si už jeho návštevu? Ak ešte nie, urobte tak hneď teraz. Bude sa totiž na čo pozerať.

Autosalón Nitra 2007

Autosalón Nitra je prehliadkou nielen osobných a nákladných automobilov, ale aj autopríslušenstva, garážovej techniky a služieb. Navyše, každý druhý rok je nitriansky autosalón zaradenie aj do prestížneho kalendára OICA medzinárodnej automobilovej federácie a má zároveň aj podporu Združenia automobilového priemyslu SR. Podujatie, ako uvádza v oficiálnom dokumente organizátor Agrokomplex Nitra, v areáli ktorého sa autosalón každoročne koná, má okrem iného za cieľ prehľadne ukázať reálne možnosti trhu s novými automobilmi z pohľadu nových ideí a technológií.

Tohtoročný pätnásty ročník autosalónu sa uskutoční od piatka 28. septembra do stredy 3. októbra 2007, pre novinárov a odbornú verejnosť sa brány autosalónu otvoria o deň skôr. Oproti vlaňajšku sa jeho výstavná plocha rozrástla o 5000 m2 na celkových 40 880 m2, čo prináša nové možnosti pre vystavovateľov. V tomto roku sa ich prihlásilo spolu 266 z 21 štátov sveta, okrem iných napríklad aj Veľkej Británie a Spojených štátov. A keďže sa Autosalón Nitra koná krátko po skončení druhého najväčšieho európskeho autosalónu vo Frankfurte, nebudú tu chýbať ani najnovšie svetové novinky z tohto megasalónu.

Autosalón Nitra 2007 Autosalón Nitra 2007

Noviniek bude spolu 35, z toho dve európske výstavné premiéry a mnoho slovenských premiér. V expozíciách sa predstavia značky Alfa Romeo, Audi, BMW, Citroën, Dacia, Fiat, Ford, Hummer, Hyundai, Chevrolet, Chrysler, Kia, Lada, Land Rover, Mercedes-Benz, Mazda, Mitsubishi, Nissan, Opel, Peugeot, Renault, Seat, Smart, Suzuki, Škoda a Volkswagen.

Súčasťou Autosalónu Nitra je aj bohatý sprievodný program pre širokú verejnosť. Pre verejnosť odbornú zasa, ako každoročne, semináre. Jednou z tohtoročných tém je recyklácia a likvidácia starých automobilov. Predstavia sa tu tiež autorizované firmy, ktoré likvidáciu a recykláciu aj realizujú.

Všetky vstupenky návštevníkov autosalónu idú do žrebovania o hlavnú výhru osobný automobil KIA Cee'd a mnoho menších výhier, napríklad navigačný systém od firmy Infocar, nezávislé kúrenie od firmy Webasto, poukážku na nákup pneumatík a produkty firmy Castrol. Denné žrebovanie zasa znamená pre návštevníkov možnosť vyhrať každý deň hodnotné ceny ako prenosný navigačný systém, autorádio s CD/MP3 prehrávačom či tuningové modely.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
Mazda-cx30
Mazda CX-30 získala ocenenie Zlatý volant 2019 v kategórii SUV/crossover pre vozidlá do dĺžky 4,4 m. Úplne nové kompaktné SUV tak získava svoje vôbec prvé ocenenie v jednej z najdôležitejších čitateľských súťaží. Cenu odovzdali včera v Berlíne prezidentovi Mazda Motor Europe Yasuhiro Aoyamaovi. Pre Mazdu je to historicky piate ocenenie v kategórii Zlatý volant. Prvé získala Mazda 323 v rokoch 1985 a 1989, potom Mazda 626 v roku 1992 a Mazda2 v roku 2014.
skoda-octavia
Automobilka Škoda predstavila novú generáciu modelu Octavia. Štvrtá generácia najpredávanejšieho modelu českej automobilky má nové dimenzie, emotívnejší vzhľad, je priestrannejšia, bezpečnejšia a ponúka väčšie možností konektivity. Je tiež dlhšia a širšia než predchádzajúce generácie a ponúka aj väčší batožinový priestor. Vďaka novému dizajnovému jazyku značky Škoda pôsobí Octavia ešte emotívnejšie. Nový koncept interiéru kombinuje väčšiu funkčnosť a ponuku priestoru s kvalitnými materiálmi a novými dizajnovými prvkami. Moderné možnosti konektivity a nové asistenčné systémy zaisťujú väčšiu úroveň bezpečnosti a komfortu. Svetová premiéra štvrtej generácie Škody Octavia sa konala netradične v pražskej Národnej galérii.
Igor-Drotár
Tradičné podujatie po skončení sezóny Setkání mistrů v českej Sosnovej neďaleko Českej Lípy,na ktorom nechýbal ani slovenský automobilový pretekár Igor Drotár, sa konalo už po osemnásty raz. Ani nepriazeň jesenného počasia neodradila davy fanúšikov, aby zaplnili priestor okolo sosnovskej arény. Tradičné podujatie otvárajú paralelné vyraďovacie preteky vždy dvoch áut. Z približne päťdesiatky zúčastnených pretekárov skončil Drotár v silnej konkurencii aj profesionálnych jazdcov na výbornom šiestom mieste. Igor Drotár: "V prvej jazde som zajazdil piaty najrýchlejší čas. Čakal som, že v druhej jazde sa zlepším, no pokazil som znovu štart a napokon som skončil šiesty, čo je z 50-ky skvelých jazdcov výborný výsledok."