Jeep sa prezentoval v Tatrách

Streda, 07 máj 2008

Neformálnou prezentáciou pre vyznávačov jazdy v teréne sa predviedla značka Jeep. Bola to skvelá príležitosť na zoznámenie sa a vyskúšanie všetkých modelov americkej legendy terénnych automobilov.

Jeep Jeep

Otvárací ročník podujatia Jeep off-road Tatry v motokrosovom areáli Kaleník pri Vavrišove sa vydaril. Krásne počasie a množstvo atrakcií prilákali viac ako tritisíc návštevníkov. Mohli si vyskúšať všetky aktuálne modely offroadovej legendy značky Jeep a overiť si, čo všetko v teréne dokážu sériovo vyrábané modely Grand Cherokee, Cherokee 2008, Commander, Wrangler a Wrangler Unlimited. Prudké stúpania a klesania, bočné náklony, brodenie – to všetko dvíhalo adrenalín aj skúseným vodičom. Kompletný modelový rad doplnili Compass a Patriot, ktoré boli k dispozícii na skúšobné jazdy aj na cestách.

Jeep Jeep

Súťaživé typy mohli v jazde zručnosti na modeli Cherokee vyhrať niektorú z lákavých cien, napríklad iPod alebo USB kľúč. Okrem toho účastníci podujatia mali šancu vyhrať notebook Apple MacBook ako aj ďalšie ceny v hodnote okolo 200 tisíc korún. Svoju odolnosť a offroadové schopnosti dokazoval počas celého dňa špeciálne upravený model Commander, ktorý v roku 2007 zvládol náročnú trasu naprieč Afrikou dlhú vyše 35 000 km.

Jeep

Pre účastníkov podujatia bol pripravený aj celodenný kultúrny program s vystúpením finalistov Superstar 2007. Súčasťou programu boli aj ďalšie atrakcie, ako let balónom, bungee trampolíny, horolezecká stena, jazda na štvorkolkách a pre najmenších nafukovací hrad, jazdy s autíčkami na diaľkové ovládanie a zápasy sumo. Spokojnosť účastníkov naznačila, že budúci rok sa všetci priaznivci aktívneho odpočinku a vozidiel Jeep radi stretnú na ďalšom ročníku podujatia Jeep off-road Tatry.

Autor: J. Goldberger
Foto: Jeep
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-SX4-S-Cross
V rebríčku počtu predaných osobných áut na Slovensku v roku 2019 sa Suzuki medzi 39 značkami umiestnila s počtom 3709 predaných vozidiel na veľmi peknom jedenástom mieste. Pričinili sa o to hlavne modely SUV Vitara a SX4 S-Cross. Modernizovaná Vitara v segmente SUV obsadila podľa štatistiky registrácií Zväzu automobilového priemyslu šieste a SX4 S-Cross ôsme miesto. O úspech v celkovej predajnosti modelov Suzuki v roku 2019 sa postarali tiež modely Swift a Ignis. Novou posilou značky v roku 2020 budú nový hit, malý off-road Jimny, a trvalka značky Swift.
Benzina-Tank
Benzina rozširuje svoje služby na Slovensku o Tank Kartu Business. Umožní firmám a podnikateľom okrem čerpania pohonných látok využívať aj rad benefitov, a to od zvýhodnenej ceny až po jednoduché vyúčtovanie a správu tankovacích kariet. Je to ďalší krok v stratégii Benziny, ktorá sa po rokoch vrátila znovu na Slovensko a má vo svojej sieti už desať čerpacích staníc. V pláne má tiež zavedenie karty Tank Karta Easy pre bežných motoristov. Marek Zouvala, riaditeľ siete čerpacích staníc Benzina: "Firmy a podnikatelia potrebujú šetriť každý cent. Preto sme pre nich pripravili nástroj na znižovanie prevádzkových nákladov aj administratívy. Tank Karta Business je nielen efektívnym riešením pre pohodlné tankovanie so zľavou, ale tiež vhodným nástrojom ako si ušetriť starosti a zjednodušiť účtovníctvo."
Elektrické-roznášky
Spoločnosť DPD začala doručovať zásielky v centre hlavného mesta prostredníctvom cyklokuriéra. Ide o pilotný projekt, ktorý má šancu rozšíriť sa aj do iných miest. Spoločnosť tiež výrazne rozširuje svoje doručovanie zásielok flotilou elektrických dodávkových automobilov, a to nielen v Bratislave, ale po celom Slovensku. Doručovanie elektrickou dopravou v mestách je jedným zo spôsobov, ako spoločnosť DPD podporuje svoj záväzok doručovať všetky zásielky do cieľa bez uhlíkovej stopy.