Jeep sa prezentoval v Tatrách

Streda, 07 máj 2008

Neformálnou prezentáciou pre vyznávačov jazdy v teréne sa predviedla značka Jeep. Bola to skvelá príležitosť na zoznámenie sa a vyskúšanie všetkých modelov americkej legendy terénnych automobilov.

Jeep Jeep

Otvárací ročník podujatia Jeep off-road Tatry v motokrosovom areáli Kaleník pri Vavrišove sa vydaril. Krásne počasie a množstvo atrakcií prilákali viac ako tritisíc návštevníkov. Mohli si vyskúšať všetky aktuálne modely offroadovej legendy značky Jeep a overiť si, čo všetko v teréne dokážu sériovo vyrábané modely Grand Cherokee, Cherokee 2008, Commander, Wrangler a Wrangler Unlimited. Prudké stúpania a klesania, bočné náklony, brodenie – to všetko dvíhalo adrenalín aj skúseným vodičom. Kompletný modelový rad doplnili Compass a Patriot, ktoré boli k dispozícii na skúšobné jazdy aj na cestách.

Jeep Jeep

Súťaživé typy mohli v jazde zručnosti na modeli Cherokee vyhrať niektorú z lákavých cien, napríklad iPod alebo USB kľúč. Okrem toho účastníci podujatia mali šancu vyhrať notebook Apple MacBook ako aj ďalšie ceny v hodnote okolo 200 tisíc korún. Svoju odolnosť a offroadové schopnosti dokazoval počas celého dňa špeciálne upravený model Commander, ktorý v roku 2007 zvládol náročnú trasu naprieč Afrikou dlhú vyše 35 000 km.

Jeep

Pre účastníkov podujatia bol pripravený aj celodenný kultúrny program s vystúpením finalistov Superstar 2007. Súčasťou programu boli aj ďalšie atrakcie, ako let balónom, bungee trampolíny, horolezecká stena, jazda na štvorkolkách a pre najmenších nafukovací hrad, jazdy s autíčkami na diaľkové ovládanie a zápasy sumo. Spokojnosť účastníkov naznačila, že budúci rok sa všetci priaznivci aktívneho odpočinku a vozidiel Jeep radi stretnú na ďalšom ročníku podujatia Jeep off-road Tatry.

Autor: J. Goldberger
Foto: Jeep
Pridať komentár
Bleskovky
Mazda-cx30
Mazda CX-30 získala ocenenie Zlatý volant 2019 v kategórii SUV/crossover pre vozidlá do dĺžky 4,4 m. Úplne nové kompaktné SUV tak získava svoje vôbec prvé ocenenie v jednej z najdôležitejších čitateľských súťaží. Cenu odovzdali včera v Berlíne prezidentovi Mazda Motor Europe Yasuhiro Aoyamaovi. Pre Mazdu je to historicky piate ocenenie v kategórii Zlatý volant. Prvé získala Mazda 323 v rokoch 1985 a 1989, potom Mazda 626 v roku 1992 a Mazda2 v roku 2014.
skoda-octavia
Automobilka Škoda predstavila novú generáciu modelu Octavia. Štvrtá generácia najpredávanejšieho modelu českej automobilky má nové dimenzie, emotívnejší vzhľad, je priestrannejšia, bezpečnejšia a ponúka väčšie možností konektivity. Je tiež dlhšia a širšia než predchádzajúce generácie a ponúka aj väčší batožinový priestor. Vďaka novému dizajnovému jazyku značky Škoda pôsobí Octavia ešte emotívnejšie. Nový koncept interiéru kombinuje väčšiu funkčnosť a ponuku priestoru s kvalitnými materiálmi a novými dizajnovými prvkami. Moderné možnosti konektivity a nové asistenčné systémy zaisťujú väčšiu úroveň bezpečnosti a komfortu. Svetová premiéra štvrtej generácie Škody Octavia sa konala netradične v pražskej Národnej galérii.
Igor-Drotár
Tradičné podujatie po skončení sezóny Setkání mistrů v českej Sosnovej neďaleko Českej Lípy,na ktorom nechýbal ani slovenský automobilový pretekár Igor Drotár, sa konalo už po osemnásty raz. Ani nepriazeň jesenného počasia neodradila davy fanúšikov, aby zaplnili priestor okolo sosnovskej arény. Tradičné podujatie otvárajú paralelné vyraďovacie preteky vždy dvoch áut. Z približne päťdesiatky zúčastnených pretekárov skončil Drotár v silnej konkurencii aj profesionálnych jazdcov na výbornom šiestom mieste. Igor Drotár: "V prvej jazde som zajazdil piaty najrýchlejší čas. Čakal som, že v druhej jazde sa zlepším, no pokazil som znovu štart a napokon som skončil šiesty, čo je z 50-ky skvelých jazdcov výborný výsledok."