Jeep sa prezentoval v Tatrách

Streda, 07 máj 2008

Neformálnou prezentáciou pre vyznávačov jazdy v teréne sa predviedla značka Jeep. Bola to skvelá príležitosť na zoznámenie sa a vyskúšanie všetkých modelov americkej legendy terénnych automobilov.

Jeep Jeep

Otvárací ročník podujatia Jeep off-road Tatry v motokrosovom areáli Kaleník pri Vavrišove sa vydaril. Krásne počasie a množstvo atrakcií prilákali viac ako tritisíc návštevníkov. Mohli si vyskúšať všetky aktuálne modely offroadovej legendy značky Jeep a overiť si, čo všetko v teréne dokážu sériovo vyrábané modely Grand Cherokee, Cherokee 2008, Commander, Wrangler a Wrangler Unlimited. Prudké stúpania a klesania, bočné náklony, brodenie – to všetko dvíhalo adrenalín aj skúseným vodičom. Kompletný modelový rad doplnili Compass a Patriot, ktoré boli k dispozícii na skúšobné jazdy aj na cestách.

Jeep Jeep

Súťaživé typy mohli v jazde zručnosti na modeli Cherokee vyhrať niektorú z lákavých cien, napríklad iPod alebo USB kľúč. Okrem toho účastníci podujatia mali šancu vyhrať notebook Apple MacBook ako aj ďalšie ceny v hodnote okolo 200 tisíc korún. Svoju odolnosť a offroadové schopnosti dokazoval počas celého dňa špeciálne upravený model Commander, ktorý v roku 2007 zvládol náročnú trasu naprieč Afrikou dlhú vyše 35 000 km.

Jeep

Pre účastníkov podujatia bol pripravený aj celodenný kultúrny program s vystúpením finalistov Superstar 2007. Súčasťou programu boli aj ďalšie atrakcie, ako let balónom, bungee trampolíny, horolezecká stena, jazda na štvorkolkách a pre najmenších nafukovací hrad, jazdy s autíčkami na diaľkové ovládanie a zápasy sumo. Spokojnosť účastníkov naznačila, že budúci rok sa všetci priaznivci aktívneho odpočinku a vozidiel Jeep radi stretnú na ďalšom ročníku podujatia Jeep off-road Tatry.

Autor: J. Goldberger
Foto: Jeep
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.