Kia Europe má nového šéfa

Pondelok, 12 január 2009

Kia Motors Europe má nového prezidenta. Stal sa ním Sun-Young Kim, ktorý doteraz pracoval na rôznych výkonných pozíciách v automobilovom priemysle v Kórei, Belgicku a Veľkej Británii.

Sun-Young Kim

Sun-Young Kim sa narodil v roku 1955, v roku 1981 sa stal súčasťou Hyundai Engineering and Construction a následne zastával pozíciu senior executive v centrále Hyundai Corporations v Soule, v Hyundai Motors v Amerike a u najväčšieho kórejského výrobcu automobilových súčiastok, v spoločnosti Hyundai Mobis, ktorá spočiatku pôsobila v Belgicku. Neskôr bol vymenovaný za viceprezidenta divízie International Business so sídlom v Soule.

V januári 2007 ho vymenovali za prezidenta Kia Veľkej Británie, kde bol zodpovedný za predaj, ktorý počas jeho dvojročného pôsobenia v tejto pozícii prekonal vývoj trhu. Sun-Young Kim má 53 rokov, je ženatý, vychováva dve deti a vo svojom voľnom čase sa venuje golfu.

Doterajší prezident európskej spoločnosti Kia, Kwang Ho Nam, sa vracia späť do Kia Motors v Kórei, kde prevezme novú pozíciu v ústredí spoločnosti Kia Motors.

Kia Motors Europe má na starosti európsky predaj, marketing a divíziu servisu globálnej spoločnosti Kia Motors Corporation. So sídlom v nemeckom Frankfurte pokrýva 32 európskych trhov.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.