Kia Europe má nového šéfa

Pondelok, 12 január 2009

Kia Motors Europe má nového prezidenta. Stal sa ním Sun-Young Kim, ktorý doteraz pracoval na rôznych výkonných pozíciách v automobilovom priemysle v Kórei, Belgicku a Veľkej Británii.

Sun-Young Kim

Sun-Young Kim sa narodil v roku 1955, v roku 1981 sa stal súčasťou Hyundai Engineering and Construction a následne zastával pozíciu senior executive v centrále Hyundai Corporations v Soule, v Hyundai Motors v Amerike a u najväčšieho kórejského výrobcu automobilových súčiastok, v spoločnosti Hyundai Mobis, ktorá spočiatku pôsobila v Belgicku. Neskôr bol vymenovaný za viceprezidenta divízie International Business so sídlom v Soule.

V januári 2007 ho vymenovali za prezidenta Kia Veľkej Británie, kde bol zodpovedný za predaj, ktorý počas jeho dvojročného pôsobenia v tejto pozícii prekonal vývoj trhu. Sun-Young Kim má 53 rokov, je ženatý, vychováva dve deti a vo svojom voľnom čase sa venuje golfu.

Doterajší prezident európskej spoločnosti Kia, Kwang Ho Nam, sa vracia späť do Kia Motors v Kórei, kde prevezme novú pozíciu v ústredí spoločnosti Kia Motors.

Kia Motors Europe má na starosti európsky predaj, marketing a divíziu servisu globálnej spoločnosti Kia Motors Corporation. So sídlom v nemeckom Frankfurte pokrýva 32 európskych trhov.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.