Kia Europe má nového šéfa

Pondelok, 12 január 2009

Kia Motors Europe má nového prezidenta. Stal sa ním Sun-Young Kim, ktorý doteraz pracoval na rôznych výkonných pozíciách v automobilovom priemysle v Kórei, Belgicku a Veľkej Británii.

Sun-Young Kim

Sun-Young Kim sa narodil v roku 1955, v roku 1981 sa stal súčasťou Hyundai Engineering and Construction a následne zastával pozíciu senior executive v centrále Hyundai Corporations v Soule, v Hyundai Motors v Amerike a u najväčšieho kórejského výrobcu automobilových súčiastok, v spoločnosti Hyundai Mobis, ktorá spočiatku pôsobila v Belgicku. Neskôr bol vymenovaný za viceprezidenta divízie International Business so sídlom v Soule.

V januári 2007 ho vymenovali za prezidenta Kia Veľkej Británie, kde bol zodpovedný za predaj, ktorý počas jeho dvojročného pôsobenia v tejto pozícii prekonal vývoj trhu. Sun-Young Kim má 53 rokov, je ženatý, vychováva dve deti a vo svojom voľnom čase sa venuje golfu.

Doterajší prezident európskej spoločnosti Kia, Kwang Ho Nam, sa vracia späť do Kia Motors v Kórei, kde prevezme novú pozíciu v ústredí spoločnosti Kia Motors.

Kia Motors Europe má na starosti európsky predaj, marketing a divíziu servisu globálnej spoločnosti Kia Motors Corporation. So sídlom v nemeckom Frankfurte pokrýva 32 európskych trhov.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.