Kia Fest Bratislava fandí futbalistom

Piatok, 11 jún 2010

Chcete si naplno vychutnať atmosféru futbalových majstrovstiev sveta? Kde lepšie ak nie na veľkoplošnej obrazovke? Túto možnosť ponúka nové námestie na ľavom brehu Dunaja v bratislavskej novej mestskej štvrti Eurovea. Priestor námestia sa zmení na obrovský Kia Fan Fest, kde Bratislavčania i návštevníci hlavného mesta budú môcť spoločne sledovať na veľkoplošnej LED obrazovke futbalové zápasy slovenskej reprezentácie na majstrovstvách sveta vo futbale v Južnej Afrike.

Kia Fest
Obrazovka, na ktorej bude možné sledovať výkony nielen našich futbalistov, bude mať rozmery 9x5 metrov, kultúrny program bude na pódiu s rozmermi 11x7 metrov.

Na vytvorení oficiálnej fanúšikovskej zóny Kia Fan Fest Bratislava 2010 na novom námestí v Eurovei sa podieľali samospráva hlavného mesta, spoločnosť Ballymore Group a spoločnosť Kia Motors Sales Slovensko, ktorá je platinovým partnerom slovenskej futbalovej reprezentácie a oficiálnym partnerom FIFA 2010. Obrazovka, na ktorej bude možné sledovať výkony nielen našich futbalistov, bude mať rozmery 9x5 metrov, kultúrny program bude na pódiu s rozmermi 11x7 metrov.

Kia Fan Fest bude po prvý raz sprístupnená v utorok 15. júna krátko popoludní, keď sa bude hrať zápas Slovenska proti Novému Zélandu. Na kvalitnej LED obrazovke s plochou 45 štvorcových metrov diváci budú môcť sledovať zápasy našej futbalovej reprezentácie aj v nedeľu 20. júna proti Paraguaju a vo štvrtok 24. júna popoludní proti Taliansku.

V dňoch, počas ktorých náš futbalový tím nehrá zápasy, bude Kia Fan Fest Bratislava ponúkať návštevníkom sledovanie najatraktívnejšieho futbalového prenosu dňa na základe programovej ponuky Slovenskej televízie. Partneri projektu rokovali tiež o možnostiach predĺžiť prevádzku Fan Festu až do finálového zápasu majstrovstiev, ktorý je naplánovaný na nedeľu 11. júla, a to bez ohľadu na to, či sa Slovensku podarí postúpiť zo základnej skupiny ďalej.

Vstup pre fanúšikov na Kia Fan Fest Bratislava bude samozrejme bezplatný. Počas našich zápasov bude na Fan Feste prebiehať bohatý sprievodný – najmä hudobný – program. Nebudú chýbať ani atrakcie pre deti a tiež rôzne tematické súťaže o atraktívne ceny a návštevníkom budú k dispozícii stánky s občerstvením.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.