Kia Fest Bratislava fandí futbalistom

Piatok, 11 jún 2010

Chcete si naplno vychutnať atmosféru futbalových majstrovstiev sveta? Kde lepšie ak nie na veľkoplošnej obrazovke? Túto možnosť ponúka nové námestie na ľavom brehu Dunaja v bratislavskej novej mestskej štvrti Eurovea. Priestor námestia sa zmení na obrovský Kia Fan Fest, kde Bratislavčania i návštevníci hlavného mesta budú môcť spoločne sledovať na veľkoplošnej LED obrazovke futbalové zápasy slovenskej reprezentácie na majstrovstvách sveta vo futbale v Južnej Afrike.

Kia Fest
Obrazovka, na ktorej bude možné sledovať výkony nielen našich futbalistov, bude mať rozmery 9x5 metrov, kultúrny program bude na pódiu s rozmermi 11x7 metrov.

Na vytvorení oficiálnej fanúšikovskej zóny Kia Fan Fest Bratislava 2010 na novom námestí v Eurovei sa podieľali samospráva hlavného mesta, spoločnosť Ballymore Group a spoločnosť Kia Motors Sales Slovensko, ktorá je platinovým partnerom slovenskej futbalovej reprezentácie a oficiálnym partnerom FIFA 2010. Obrazovka, na ktorej bude možné sledovať výkony nielen našich futbalistov, bude mať rozmery 9x5 metrov, kultúrny program bude na pódiu s rozmermi 11x7 metrov.

Kia Fan Fest bude po prvý raz sprístupnená v utorok 15. júna krátko popoludní, keď sa bude hrať zápas Slovenska proti Novému Zélandu. Na kvalitnej LED obrazovke s plochou 45 štvorcových metrov diváci budú môcť sledovať zápasy našej futbalovej reprezentácie aj v nedeľu 20. júna proti Paraguaju a vo štvrtok 24. júna popoludní proti Taliansku.

V dňoch, počas ktorých náš futbalový tím nehrá zápasy, bude Kia Fan Fest Bratislava ponúkať návštevníkom sledovanie najatraktívnejšieho futbalového prenosu dňa na základe programovej ponuky Slovenskej televízie. Partneri projektu rokovali tiež o možnostiach predĺžiť prevádzku Fan Festu až do finálového zápasu majstrovstiev, ktorý je naplánovaný na nedeľu 11. júla, a to bez ohľadu na to, či sa Slovensku podarí postúpiť zo základnej skupiny ďalej.

Vstup pre fanúšikov na Kia Fan Fest Bratislava bude samozrejme bezplatný. Počas našich zápasov bude na Fan Feste prebiehať bohatý sprievodný – najmä hudobný – program. Nebudú chýbať ani atrakcie pre deti a tiež rôzne tematické súťaže o atraktívne ceny a návštevníkom budú k dispozícii stánky s občerstvením.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.