Kia mení ceny

Pondelok, 19 január 2009

Značka Kia upravila cenníky svojich modelov. Zníženie cien sa dotýka všetkých modelov Kia, pričom na niektoré sa navyše vzťahujú aj atraktívne akciové ponuky. Okrem úprav cien prichádza Kia aj s ďalšou novinkou, novou cenovo atraktívnou verziou cee'd označenou ako L.

Kia

Jedným z hlavných dôvodov úpravy cien bol prechod na euro. Ďalším dôležitým faktorom boli cenové úpravy konkurenčných značiek. Kia teraz stanovila také ceny, aby jej modely ponúkali jednu z najlepších hodnôt "value for money" na trhu, teda pomer hodnoty k cene. Terajšia ponuka značky Kia je výhodnejšia v porovnaní s rokom 2008.

Najmenší model Picanto sa ponúka už od 7 560 eur (227 752 Sk). Nová cena sa vzťahuje na základnú verziu LX s motorom 1,0 12V. Navyše vybrané kusy Picanto zo skladových zásob sú v ponuke s atraktívnym cenovým zvýhodnením 700 eur (21 088 Sk).

Kia

Model Rio je v ponuke od 9 530 eur (287 101 Sk) za päťdverovú verziu s motorom 1,4/96 k. Akčný model Rio Sporty sa ponúka za cenu 11 150 eur (335 905 Sk). Minuloročná novinka, štvordverový Rio Sedan 1,4 16V je v ponuke v akčnej edícii Sporty od 11 470 eur (345 545 Sk).

Kia cee'd vyrábaná na Slovensku s bezkonkurenčnou sedemročnou zárukou má na výber 6 motorových jednotiek a odteraz už 4 stupne výbavy. Nový stupeň výbavy L vznikol ako reakcia na predpokladaný vývoj na trhu počas hospodárskej krízy, pričom cieľom tejto verzie je osloviť zákazníkov, ktorí možno doteraz len o vozidle Kia cee'd uvažovali, ale nemohli si ho dovoliť. Verzia L obsahuje okrem iných prvkov výbavy dva predné airbagy, centrálne zamykanie a elektrické ovládanie predných okien. Základná trojdverová verzia pro cee'd s benzínovým motorom 1,4/105 k je k dostaniu od 11 070 eur (333 4941 Sk).

Kia

Ďalšia na Slovensku vyrábaná Kia, Sportage, si takmer celý minulý rok držala post najpredávanejšieho automobilu vo svojom segmente. Vďaka novej cene má predpoklad udržať si stabilne vysoký záujem zákazníkov i v tomto roku. Základná cena Kia Sportage 2,0 CVVT 2WD klesla o viac ako 1 400 eur na súčasných 19 950 eur (601 014 Sk). Sportage je naďalej k dispozícii aj vo verzii N1 s odpočtom DPH.

Kia Sorento sa v súčasných dňoch stáva jedným z najdostupnejších SUV vo svojej kategórii. Sorento v najvyššej výbave EX je možné kúpiť už od 26 520 eur (798 941 Sk) a cena sa vzťahuje na všetky skladové zásoby. Sorento sa ponúka aj vo verzii N1 s odpočtom DPH.

Ponuka automobilov Kia je zaujímavá aj pre podnikateľov a firmy, keďže ku každému modelu z ponuky značky Kia je možné ešte získať aj výhody flotilového programu Kia pri odbere väčších počtov automobilov.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.
skoda-kamiq
Automobilka Škoda predstavila svoj nový produkt pomenovaný Laura. Nejde o nový model automobilu, ale o digitálnu asistentku do mestského SUV Kamiq a kompaktného modelu Scala. Laura rozumie a hovorí až v šiestich jazykoch, dohovoríte sa s ňou po anglicky, ale aj po česky. Laura rozumie aj pokynom, ktoré sa zadávajú v celých vetách. Jedinou podmienkou fungovania hlasovej asistentky Laura je, aby auto bolo vybavené najvyššou verziou multimediálneho systému Amundsen. Nové rozšírené hlasové ovládanie reaguje na meno Laura. Zavedenie novej digitálnej asistentky potvrdzuje, že oba modely sú v rámci svojich segmentov priekopníkmi v oblasti infoteinment systémov a konektivity. Nová funkcia vrcholného infotainment systému Amundsen využíva štandardne dodávanú eSIM-kartu.
2-Ultragrip-performance
Výrobca pneumatík Goodyear rozšíril rad zimných pneumatík UltraGrip a majitelia menších mestských modelov, úžitkových vozidiel a silných áut si budú môcť na zimu obuť pneumatiky UltraGrip9+, UltraGrip Cargo a UltraGrip Performance+. Model UltraGrip 9+ ponúka dlhší kilometrový výkon a vyššiu priľnavosť na snehovej pokrývke a zľadovatenej ceste, UltraGrip Cargo zlepšujú brzdné vlastnosti úžitkových vozidiel na zľadovatených cestách a Ultra Grip Performance+ ponúkajú lepšie brzdné vlastnosti a vyššiu priľnavosť pre vodičov výkonných áut a mimoriadne jazdné vlastnosti na mokrom aj suchom povrchu v zimných podmienkach. Základom technológie WinterGrip je nová zmes, ktorá zlepšuje pružnosť gumy za nízkych teplôt a zvyšuje tak priľnavosť na zasneženej a zľadovatenej vozovke.