Kia mení ceny

Pondelok, 19 január 2009

Značka Kia upravila cenníky svojich modelov. Zníženie cien sa dotýka všetkých modelov Kia, pričom na niektoré sa navyše vzťahujú aj atraktívne akciové ponuky. Okrem úprav cien prichádza Kia aj s ďalšou novinkou, novou cenovo atraktívnou verziou cee'd označenou ako L.

Kia

Jedným z hlavných dôvodov úpravy cien bol prechod na euro. Ďalším dôležitým faktorom boli cenové úpravy konkurenčných značiek. Kia teraz stanovila také ceny, aby jej modely ponúkali jednu z najlepších hodnôt "value for money" na trhu, teda pomer hodnoty k cene. Terajšia ponuka značky Kia je výhodnejšia v porovnaní s rokom 2008.

Najmenší model Picanto sa ponúka už od 7 560 eur (227 752 Sk). Nová cena sa vzťahuje na základnú verziu LX s motorom 1,0 12V. Navyše vybrané kusy Picanto zo skladových zásob sú v ponuke s atraktívnym cenovým zvýhodnením 700 eur (21 088 Sk).

Kia

Model Rio je v ponuke od 9 530 eur (287 101 Sk) za päťdverovú verziu s motorom 1,4/96 k. Akčný model Rio Sporty sa ponúka za cenu 11 150 eur (335 905 Sk). Minuloročná novinka, štvordverový Rio Sedan 1,4 16V je v ponuke v akčnej edícii Sporty od 11 470 eur (345 545 Sk).

Kia cee'd vyrábaná na Slovensku s bezkonkurenčnou sedemročnou zárukou má na výber 6 motorových jednotiek a odteraz už 4 stupne výbavy. Nový stupeň výbavy L vznikol ako reakcia na predpokladaný vývoj na trhu počas hospodárskej krízy, pričom cieľom tejto verzie je osloviť zákazníkov, ktorí možno doteraz len o vozidle Kia cee'd uvažovali, ale nemohli si ho dovoliť. Verzia L obsahuje okrem iných prvkov výbavy dva predné airbagy, centrálne zamykanie a elektrické ovládanie predných okien. Základná trojdverová verzia pro cee'd s benzínovým motorom 1,4/105 k je k dostaniu od 11 070 eur (333 4941 Sk).

Kia

Ďalšia na Slovensku vyrábaná Kia, Sportage, si takmer celý minulý rok držala post najpredávanejšieho automobilu vo svojom segmente. Vďaka novej cene má predpoklad udržať si stabilne vysoký záujem zákazníkov i v tomto roku. Základná cena Kia Sportage 2,0 CVVT 2WD klesla o viac ako 1 400 eur na súčasných 19 950 eur (601 014 Sk). Sportage je naďalej k dispozícii aj vo verzii N1 s odpočtom DPH.

Kia Sorento sa v súčasných dňoch stáva jedným z najdostupnejších SUV vo svojej kategórii. Sorento v najvyššej výbave EX je možné kúpiť už od 26 520 eur (798 941 Sk) a cena sa vzťahuje na všetky skladové zásoby. Sorento sa ponúka aj vo verzii N1 s odpočtom DPH.

Ponuka automobilov Kia je zaujímavá aj pre podnikateľov a firmy, keďže ku každému modelu z ponuky značky Kia je možné ešte získať aj výhody flotilového programu Kia pri odbere väčších počtov automobilov.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.