Kia Niro EV má Zlatý volant 2022

Streda, 16 november 2022

Zlatý volant, ktorý každoročne organizujú redakcie nemeckých vydavateľstiev, má už svojich víťazov. Tento rok bolo nominovaných v siedmich kategóriách 47 áut, ktoré v záverečnom kole testovala a hodnotila 21-členná porota.

kia-niro-ev
Kia Niro EV ocenená v Nemecku Zlatým volantom 2022 v kategórii kompaktné SUV

Víťazom a držiteľom prestížneho ocenenia Zlatý volant 2022 v kategórii kompaktné SUV je úplne nový plne elektrický crossover Kia Niro EV. Aj druhé miesto patrí kórejskej značke Kia – modelu SUV Kia Sportage plug-in hybrid. Tretí v tejto kategórii je Volkswagen Taigo.

Víťazom kategórie stredne veľké a luxusné SUV a držiteľom Zlatý volant 2022 je luxusný sedan čínskej elektronickej značky Nio ET7. Druhá je Kia EV6 GT a tretí elektrický Mercedes-Benz EQE.

Kórejská značka Kia tak žala ďalší úspech, keď elektrický vysokovýkonný model Kia EV6 GT získal druhé miesto v kategórii stredne veľké a luxusné SUV.

Jason Jeong, prezident Kia Europe: "Kia pokračuje v rozširovaní svojho elektrifikovaného modelového radu o vozidlá, ktoré kombinujú efektivitu, pôsobivý dojazd a štýl."

Thomas Djuren, generálny riaditeľ Kia Germany: "Ocenenie Zlatý volant je veľmi uznávaným ocenením tých najlepších modelov dostupných v Nemecku. Je nám cťou, že tento rok na prvým miestom ocenili model Kia Niro EV, pričom Sportage plug-in hybrid je v tesnom závese na druhom mieste."

Autor: J. Goldberger
Foto: Kia
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.