Kia Niro EV má Zlatý volant 2022

Streda, 16 november 2022

Zlatý volant, ktorý každoročne organizujú redakcie nemeckých vydavateľstiev, má už svojich víťazov. Tento rok bolo nominovaných v siedmich kategóriách 47 áut, ktoré v záverečnom kole testovala a hodnotila 21-členná porota.

kia-niro-ev
Kia Niro EV ocenená v Nemecku Zlatým volantom 2022 v kategórii kompaktné SUV

Víťazom a držiteľom prestížneho ocenenia Zlatý volant 2022 v kategórii kompaktné SUV je úplne nový plne elektrický crossover Kia Niro EV. Aj druhé miesto patrí kórejskej značke Kia – modelu SUV Kia Sportage plug-in hybrid. Tretí v tejto kategórii je Volkswagen Taigo.

Víťazom kategórie stredne veľké a luxusné SUV a držiteľom Zlatý volant 2022 je luxusný sedan čínskej elektronickej značky Nio ET7. Druhá je Kia EV6 GT a tretí elektrický Mercedes-Benz EQE.

Kórejská značka Kia tak žala ďalší úspech, keď elektrický vysokovýkonný model Kia EV6 GT získal druhé miesto v kategórii stredne veľké a luxusné SUV.

Jason Jeong, prezident Kia Europe: "Kia pokračuje v rozširovaní svojho elektrifikovaného modelového radu o vozidlá, ktoré kombinujú efektivitu, pôsobivý dojazd a štýl."

Thomas Djuren, generálny riaditeľ Kia Germany: "Ocenenie Zlatý volant je veľmi uznávaným ocenením tých najlepších modelov dostupných v Nemecku. Je nám cťou, že tento rok na prvým miestom ocenili model Kia Niro EV, pričom Sportage plug-in hybrid je v tesnom závese na druhom mieste."

Autor: J. Goldberger
Foto: Kia
Pridať komentár
Bleskovky
waltteri-bottas
Jazdec tímu Alfa Romeo formuly 1 Valtteri Bottas bol v uplynulých dňoch hosťom Slovenska. Pozvala ho k nám spoločnosť Orlen Benzina, ktorá na Slovensku prevádzkuje sieť čerpacích staníc. Fínsky jazdec sedlal v tohtoročnej sezóne seriálu F1 monopost Alfa Romeo. Počas svojej desaťročnej úspešnej kariéry v kráľovskej disciplíne automobilového športu nazbieral na pretekoch Grand Prix F1 desať víťazstiev a spolu až 67 umiestnení na stupňoch víťazov. Orlen Benzina, ktorá Bottasa k nám pozvala, je súčasťou nadnárodnej spoločnosti Orlen, najväčšej energetickej spoločnosti v strednej a východnej Európe s takmer tromi tisíckami čerpacích staníc. Na Slovensku pôsobí od roku 2019. Bottas k návšteve Slovenska povedal: "V roku 2023 sa mám na čo tešiť a nemôžem dočkať až sezóna opäť začne. Som rád, že som navštívil krásne Slovensko s naším partnerom Orlen a stretol som sa s fanúšikmi, ktorí nás podporovali počas celej sezóny."
bmw-i4
V ankete Flotila roka 2022 organizovanej v Českej republike v kategórii čisto elektrických modelov sa víťazom stalo BMW i4. Za víťaza ho vybralo 150 fleetových manažérov českých firiem, ktorí sa v Hradci Králové zúčastnili testovacích jázd. Víťaz BMW i4 porazil dvanásť ďalších nominovaných čisto elektrických modelov. BMW i4 týmto víťazstvom nadväzuje na sériu predchádzajúcich úspechov, z ktorých najvýznamnejším na českom trhu bol zisk titulu Auto roka 2021/22 v Českej republike.
opel-astra1
Nový Opel Astra a Astra SportsTourer zvolila odborná porota German Car Awards za nemecké kompaktné auto roka 2023. Oba modely novej generácie zvíťazili v ankete s veľkým náskokom pred konkurentmi tohto segmentu. Astra presvedčila inovatívnymi bezpečnostnými technológiami, ktoré Astra sprístupňuje širokému spektru zákazníkov triedy kompaktných vozidiel. Rovnako aj široká ponuka pohonných jednotiek vrátane elektrifikovaného plug-in hybridného pohonu, vďaka ktorému môžu nové modely Astra jazdiť aj plne bez emisií. Zavážil aj príťažlivý pokrokový dizajn, ako aj pôžitok z jazdy a hodnota, za ktorú zákazník Astru dostáva.