Kia partnerom pre EURO 2008

Sobota, 31 máj 2008

Kia Motors počas blížiacich sa majstrovstiev Európy poskytne 265 osobných automobilov a 463 autobusových dní vrátane autobusov, ktoré budú zabezpečovať prepravu futbalových tímov, funkcionárov, delegátov a oficiálnych návštevníkov z celého sveta.

EURO 2008 EURO 2008

Kia Motors so svojou flotilou osobných automobilov a autobusov zaručí efektívnu a bezproblémovú prepravu počas tohto šampionátu EURO 2008. Preprava účastníkov šampionátu vyplýva pre Kia Motors ako Top partnera UEFA a oficiálneho prepravcu EURO 2008 spolu so sesterskou spoločnosťou Hyundai Motor. Kia poskytne automobily zo škály svojich modelov Opirus, cee'd, Sorento, Carens a Carnival. Táto aktivita by mala podporiť význam značky aj prostredníctvom vystavenia vozidiel na športových podujatiach, ako aj vizualizáciou loga na reklamných plochách umiestnených pri hracej ploche.

EURO 2008

Futbalové majstrovstvá Európy štartujú 7. júna vo švajčiarskom Bazileji. Korunovanie víťaza majstrovstiev sa uskutoční 29. júna v rakúskej Viedni. Zápasy sa budú konať v štyroch rakúskych a štyroch švajčiarskych mestách. EURO 2000 tak predstavuje najväčšie a najprestížnejšie športové podujatie, ktorého sa Kia zúčastní a považuje svoju aktívnu účasť na futbalovom šampionáte za súčasť vízie stať sa impozantným hráčom na celosvetovom automobilovom poli.

Autor: J. Goldberger
Foto: Kia
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.