Kia partnerom pre EURO 2008

Sobota, 31 máj 2008

Kia Motors počas blížiacich sa majstrovstiev Európy poskytne 265 osobných automobilov a 463 autobusových dní vrátane autobusov, ktoré budú zabezpečovať prepravu futbalových tímov, funkcionárov, delegátov a oficiálnych návštevníkov z celého sveta.

EURO 2008 EURO 2008

Kia Motors so svojou flotilou osobných automobilov a autobusov zaručí efektívnu a bezproblémovú prepravu počas tohto šampionátu EURO 2008. Preprava účastníkov šampionátu vyplýva pre Kia Motors ako Top partnera UEFA a oficiálneho prepravcu EURO 2008 spolu so sesterskou spoločnosťou Hyundai Motor. Kia poskytne automobily zo škály svojich modelov Opirus, cee'd, Sorento, Carens a Carnival. Táto aktivita by mala podporiť význam značky aj prostredníctvom vystavenia vozidiel na športových podujatiach, ako aj vizualizáciou loga na reklamných plochách umiestnených pri hracej ploche.

EURO 2008

Futbalové majstrovstvá Európy štartujú 7. júna vo švajčiarskom Bazileji. Korunovanie víťaza majstrovstiev sa uskutoční 29. júna v rakúskej Viedni. Zápasy sa budú konať v štyroch rakúskych a štyroch švajčiarskych mestách. EURO 2000 tak predstavuje najväčšie a najprestížnejšie športové podujatie, ktorého sa Kia zúčastní a považuje svoju aktívnu účasť na futbalovom šampionáte za súčasť vízie stať sa impozantným hráčom na celosvetovom automobilovom poli.

Autor: J. Goldberger
Foto: Kia
Pridať komentár
Bleskovky
skoda-octavia
Automobilka Škoda predstavila novú generáciu modelu Octavia. Štvrtá generácia najpredávanejšieho modelu českej automobilky má nové dimenzie, emotívnejší vzhľad, je priestrannejšia, bezpečnejšia a ponúka väčšie možností konektivity. Je tiež dlhšia a širšia než predchádzajúce generácie a ponúka aj väčší batožinový priestor. Vďaka novému dizajnovému jazyku značky Škoda pôsobí Octavia ešte emotívnejšie. Nový koncept interiéru kombinuje väčšiu funkčnosť a ponuku priestoru s kvalitnými materiálmi a novými dizajnovými prvkami. Moderné možnosti konektivity a nové asistenčné systémy zaisťujú väčšiu úroveň bezpečnosti a komfortu. Svetová premiéra štvrtej generácie Škody Octavia sa konala netradične v pražskej Národnej galérii.
Igor-Drotár
Tradičné podujatie po skončení sezóny Setkání mistrů v českej Sosnovej neďaleko Českej Lípy,na ktorom nechýbal ani slovenský automobilový pretekár Igor Drotár, sa konalo už po osemnásty raz. Ani nepriazeň jesenného počasia neodradila davy fanúšikov, aby zaplnili priestor okolo sosnovskej arény. Tradičné podujatie otvárajú paralelné vyraďovacie preteky vždy dvoch áut. Z približne päťdesiatky zúčastnených pretekárov skončil Drotár v silnej konkurencii aj profesionálnych jazdcov na výbornom šiestom mieste. Igor Drotár: "V prvej jazde som zajazdil piaty najrýchlejší čas. Čakal som, že v druhej jazde sa zlepším, no pokazil som znovu štart a napokon som skončil šiesty, čo je z 50-ky skvelých jazdcov výborný výsledok."
1-Homola-Rím
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola si odnáša z pretekov FIA Motorsport Games 2019 Rome, ktoré nazývali aj malými majstrovstvami sveta či olympijskými hrami v motoršporte, bronzovú medailu. V sobotu v prvých pretekoch skončil druhý a v nedeľu piaty, čo mu v konečnom hodnotení vynieslo miesto na stupni víťazov. V druhých pretekoch potreboval auto bezpečne doviezť do cieľa a skončiť do piateho miesta, aby obsadil celkové tretie miesto. Svoju úlohu splnil a cieľovú pásku preťal na 5. mieste. Diváci tak na historicky prvom výnimočnom podujatí FIA Motorsport Games 2019 Rome videli pódium zložené z ruského, belgického a slovenského pretekára Mateja Homolu.