Kia podporí majstrovstvá v hokeji

Piatok, 29 apríl 2011

Zorganizovať a riadiť veľké podujatie medzinárodného významu je náročné. Inak tomu nie je ani v prípade majstrovstiev sveta v hokeji, po futbale druhom najsledovanejšom športovom odvetví, ktoré sa práve dnes začínajú na Slovensku. K jeho zdarnému priebehu chce prispieť aj spoločnosť Kia Slovensko, ktorá pripravila pre organizátorov tohto podujatia špeciálnu edíciu modelu Sportage.

Kia Sportage

Už od dnes sa budú môcť fanúšikovia hokeja tešiť zo skvelých výkonov hokejistov z celého sveta. Pri štadióne Ondreja Nepelu v Bratislave bude k videniu okrem záchranárskych sanitiek aj jedno zo štyroch neprehliadnuteľných vozidiel Kia Sportage. Vozidlo bude zabezpečovať organizačnú podporu počas hokejových zápasov. Spoločnosť Falck Záchranná a.s. ako najväčší poskytovateľ záchrannej zdravotnej služby na Slovensku totiž obohatila svoj park o štyri nové špičkovo vybavené vozidlá Kia Sportage.

Nové autá primárne používajú operační manažéri, ktorí sú zodpovední za kontrolu a prevádzku 91 staníc Falck a často jazdia aj v náročnom teréne. Keďže auto je ich kanceláriou, vedenie spoločnosti Kia im touto cestou zabezpečilo maximálny komfort a bezpečie. Vozidlá budú zároveň využívané počas komerčných i nekomerčných podujatí.

Automobily sú, podobne ako ambulancie záchrannej zdravotnej služby, vybavené svetelnými a zvukovými výstražnými znameniami. "Modely Kia sme si vybrali aj preto, že sa vyrábajú na Slovensku a používajú ich aj príslušníci hasičského a policajného zboru," zdôvodnil výber modelu Kia Sportage regionálny riaditeľ skupiny Falck pre strednú a východnú Európu Ing. Ivan Krpelan.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.