Kia podporí majstrovstvá v hokeji

Piatok, 29 apríl 2011

Zorganizovať a riadiť veľké podujatie medzinárodného významu je náročné. Inak tomu nie je ani v prípade majstrovstiev sveta v hokeji, po futbale druhom najsledovanejšom športovom odvetví, ktoré sa práve dnes začínajú na Slovensku. K jeho zdarnému priebehu chce prispieť aj spoločnosť Kia Slovensko, ktorá pripravila pre organizátorov tohto podujatia špeciálnu edíciu modelu Sportage.

Kia Sportage

Už od dnes sa budú môcť fanúšikovia hokeja tešiť zo skvelých výkonov hokejistov z celého sveta. Pri štadióne Ondreja Nepelu v Bratislave bude k videniu okrem záchranárskych sanitiek aj jedno zo štyroch neprehliadnuteľných vozidiel Kia Sportage. Vozidlo bude zabezpečovať organizačnú podporu počas hokejových zápasov. Spoločnosť Falck Záchranná a.s. ako najväčší poskytovateľ záchrannej zdravotnej služby na Slovensku totiž obohatila svoj park o štyri nové špičkovo vybavené vozidlá Kia Sportage.

Nové autá primárne používajú operační manažéri, ktorí sú zodpovední za kontrolu a prevádzku 91 staníc Falck a často jazdia aj v náročnom teréne. Keďže auto je ich kanceláriou, vedenie spoločnosti Kia im touto cestou zabezpečilo maximálny komfort a bezpečie. Vozidlá budú zároveň využívané počas komerčných i nekomerčných podujatí.

Automobily sú, podobne ako ambulancie záchrannej zdravotnej služby, vybavené svetelnými a zvukovými výstražnými znameniami. "Modely Kia sme si vybrali aj preto, že sa vyrábajú na Slovensku a používajú ich aj príslušníci hasičského a policajného zboru," zdôvodnil výber modelu Kia Sportage regionálny riaditeľ skupiny Falck pre strednú a východnú Európu Ing. Ivan Krpelan.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.