Kia podporí majstrovstvá v hokeji

Piatok, 29 apríl 2011

Zorganizovať a riadiť veľké podujatie medzinárodného významu je náročné. Inak tomu nie je ani v prípade majstrovstiev sveta v hokeji, po futbale druhom najsledovanejšom športovom odvetví, ktoré sa práve dnes začínajú na Slovensku. K jeho zdarnému priebehu chce prispieť aj spoločnosť Kia Slovensko, ktorá pripravila pre organizátorov tohto podujatia špeciálnu edíciu modelu Sportage.

Kia Sportage

Už od dnes sa budú môcť fanúšikovia hokeja tešiť zo skvelých výkonov hokejistov z celého sveta. Pri štadióne Ondreja Nepelu v Bratislave bude k videniu okrem záchranárskych sanitiek aj jedno zo štyroch neprehliadnuteľných vozidiel Kia Sportage. Vozidlo bude zabezpečovať organizačnú podporu počas hokejových zápasov. Spoločnosť Falck Záchranná a.s. ako najväčší poskytovateľ záchrannej zdravotnej služby na Slovensku totiž obohatila svoj park o štyri nové špičkovo vybavené vozidlá Kia Sportage.

Nové autá primárne používajú operační manažéri, ktorí sú zodpovední za kontrolu a prevádzku 91 staníc Falck a často jazdia aj v náročnom teréne. Keďže auto je ich kanceláriou, vedenie spoločnosti Kia im touto cestou zabezpečilo maximálny komfort a bezpečie. Vozidlá budú zároveň využívané počas komerčných i nekomerčných podujatí.

Automobily sú, podobne ako ambulancie záchrannej zdravotnej služby, vybavené svetelnými a zvukovými výstražnými znameniami. "Modely Kia sme si vybrali aj preto, že sa vyrábajú na Slovensku a používajú ich aj príslušníci hasičského a policajného zboru," zdôvodnil výber modelu Kia Sportage regionálny riaditeľ skupiny Falck pre strednú a východnú Európu Ing. Ivan Krpelan.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.