Kia: šanca stať sa pretekárom

Štvrtok, 18 február 2010

Kia hľadá talentovaného jazdca pre svoj tím. Čo na to treba? Mať talent, prihlásiť sa a uspieť v súťaži Autotechna racing talent, ktorú organizuje zastúpenie kórejskej automobilky na Slovensku spolu s automobilovým pretekárom Jaroslavom Baránkom. Víťaz, ktorý bude známy po dvoch kvalifikačných kolách v polovici marca a finálovom kole 27. marca, bude jazdiť so špeciálne upraveným pretekárskym automobilom Kia cee'd a s kompletným zabezpečením počas celej sezóny 2010.

Autotechna racing talent

Ide o jedinečný projektu, podľa ktorého sa jeden muž alebo žena môže stať automobilovým pretekárom na celú pretekársku sezónu 2010. Súťaž, ktorú organizuje Autotechna Jaroslav Baránek v spolupráci so spoločnosťou Kia Motors je prístupná pre každého motoristického nadšenca, ktorý sa túži stať automobilovým pretekárom. Jej cieľom je nájsť talentovaného jazdca pre seriál pretekov do vrchu, ktorý organizuje Slovenská asociácia motoristického športu (SAMŠ). Víťaz bude mať k dispozícii pretekársky upravený automobil Kia cee'd, pretekársky výstroj a bezplatný servis na sezónu 2010.

Autor projektu Jaroslav Baránek prostredníctvom tejto na Slovensku jedinečnej ponuky chce propagovať automobilové preteky, zároveň vytvoriť priestor pre mladé talenty. Podľa svojich jazdeckých začiatkov vie, ako náročné bolo začať s motoristickým športom. Dnes to ľudia, ktorí by chceli pretekať, nemajú podľa neho o nič jednoduchšie. Z tohto dôvodu vznikla súťaž Autotechna racing talent, ktorá umožní aspoň jednému šťastlivcovi, ktorý má jazdecké predpoklady, splniť si svoj pretekársky sen.

Jedinou podmienkou na účasť v súťaži je minimálny vek účastníka 16 rokov. Organizátori veria, že do súťaže sa prihlásia aj ženy a dievčatá, pre ktoré je automobilový šport rovnako vhodný ako pre mužov a súťaž určite preverí ich schopnosti a prípadne odhalí ich talent. Súťažiaci v troch kolách absolvujú jazdy na motokárach, na civilnom automobile na autocvičisku, popasujú sa s otázkami v niekoľkých testoch a absolvujú testy reakčných schopností. Internetová registrácia sa začala 11. februára a potrvá do konca februára 2010. Víťaza vyhlásia po skončení finálového kola, ktoré bude 27. marca 2010 vo Zvolene. Elektronická prihláška do súťaže je na stránke www.autotechna.sk/talent.

Víťaz súťaže bude počas nastávajúcej sezóny jazdiť na automobile Kia cee'd (model 2,0 CRDi, 209 k, 430 Nm) s ktorým sa Jaroslav Baránek stal dvakrát majstrom Slovenska v pretekoch do vrchu v sezónach 2008 a 2009. Model Kia cee'd sa vyrába na Slovensku od roku 2006 a na domácom trhu patrí medzi lídrov svojej kategórie. V roku 2009 sa cee'd s počtom 3 629 predaných kusov na slovenskom trhu stal druhým najpredávanejším automobilom vo svojej triede.

Všetci finalisti súťaže Autotechna racing talent budú mať po skončení súťaže jedinečnú možnosť osobne navštíviť výrobný závod automobilky Kia priamo v Tepličke nad Váhom.

Bližšie informácie o súťaži Autotechna racing talent 2010 a elektronickú prihlášku nájdete na stránke www.autotechna.sk/talent.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.