Kia: šanca stať sa pretekárom

Štvrtok, 18 február 2010

Kia hľadá talentovaného jazdca pre svoj tím. Čo na to treba? Mať talent, prihlásiť sa a uspieť v súťaži Autotechna racing talent, ktorú organizuje zastúpenie kórejskej automobilky na Slovensku spolu s automobilovým pretekárom Jaroslavom Baránkom. Víťaz, ktorý bude známy po dvoch kvalifikačných kolách v polovici marca a finálovom kole 27. marca, bude jazdiť so špeciálne upraveným pretekárskym automobilom Kia cee'd a s kompletným zabezpečením počas celej sezóny 2010.

Autotechna racing talent

Ide o jedinečný projektu, podľa ktorého sa jeden muž alebo žena môže stať automobilovým pretekárom na celú pretekársku sezónu 2010. Súťaž, ktorú organizuje Autotechna Jaroslav Baránek v spolupráci so spoločnosťou Kia Motors je prístupná pre každého motoristického nadšenca, ktorý sa túži stať automobilovým pretekárom. Jej cieľom je nájsť talentovaného jazdca pre seriál pretekov do vrchu, ktorý organizuje Slovenská asociácia motoristického športu (SAMŠ). Víťaz bude mať k dispozícii pretekársky upravený automobil Kia cee'd, pretekársky výstroj a bezplatný servis na sezónu 2010.

Autor projektu Jaroslav Baránek prostredníctvom tejto na Slovensku jedinečnej ponuky chce propagovať automobilové preteky, zároveň vytvoriť priestor pre mladé talenty. Podľa svojich jazdeckých začiatkov vie, ako náročné bolo začať s motoristickým športom. Dnes to ľudia, ktorí by chceli pretekať, nemajú podľa neho o nič jednoduchšie. Z tohto dôvodu vznikla súťaž Autotechna racing talent, ktorá umožní aspoň jednému šťastlivcovi, ktorý má jazdecké predpoklady, splniť si svoj pretekársky sen.

Jedinou podmienkou na účasť v súťaži je minimálny vek účastníka 16 rokov. Organizátori veria, že do súťaže sa prihlásia aj ženy a dievčatá, pre ktoré je automobilový šport rovnako vhodný ako pre mužov a súťaž určite preverí ich schopnosti a prípadne odhalí ich talent. Súťažiaci v troch kolách absolvujú jazdy na motokárach, na civilnom automobile na autocvičisku, popasujú sa s otázkami v niekoľkých testoch a absolvujú testy reakčných schopností. Internetová registrácia sa začala 11. februára a potrvá do konca februára 2010. Víťaza vyhlásia po skončení finálového kola, ktoré bude 27. marca 2010 vo Zvolene. Elektronická prihláška do súťaže je na stránke www.autotechna.sk/talent.

Víťaz súťaže bude počas nastávajúcej sezóny jazdiť na automobile Kia cee'd (model 2,0 CRDi, 209 k, 430 Nm) s ktorým sa Jaroslav Baránek stal dvakrát majstrom Slovenska v pretekoch do vrchu v sezónach 2008 a 2009. Model Kia cee'd sa vyrába na Slovensku od roku 2006 a na domácom trhu patrí medzi lídrov svojej kategórie. V roku 2009 sa cee'd s počtom 3 629 predaných kusov na slovenskom trhu stal druhým najpredávanejším automobilom vo svojej triede.

Všetci finalisti súťaže Autotechna racing talent budú mať po skončení súťaže jedinečnú možnosť osobne navštíviť výrobný závod automobilky Kia priamo v Tepličke nad Váhom.

Bližšie informácie o súťaži Autotechna racing talent 2010 a elektronickú prihlášku nájdete na stránke www.autotechna.sk/talent.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.