Kia: šanca stať sa pretekárom

Štvrtok, 18 február 2010

Kia hľadá talentovaného jazdca pre svoj tím. Čo na to treba? Mať talent, prihlásiť sa a uspieť v súťaži Autotechna racing talent, ktorú organizuje zastúpenie kórejskej automobilky na Slovensku spolu s automobilovým pretekárom Jaroslavom Baránkom. Víťaz, ktorý bude známy po dvoch kvalifikačných kolách v polovici marca a finálovom kole 27. marca, bude jazdiť so špeciálne upraveným pretekárskym automobilom Kia cee'd a s kompletným zabezpečením počas celej sezóny 2010.

Autotechna racing talent

Ide o jedinečný projektu, podľa ktorého sa jeden muž alebo žena môže stať automobilovým pretekárom na celú pretekársku sezónu 2010. Súťaž, ktorú organizuje Autotechna Jaroslav Baránek v spolupráci so spoločnosťou Kia Motors je prístupná pre každého motoristického nadšenca, ktorý sa túži stať automobilovým pretekárom. Jej cieľom je nájsť talentovaného jazdca pre seriál pretekov do vrchu, ktorý organizuje Slovenská asociácia motoristického športu (SAMŠ). Víťaz bude mať k dispozícii pretekársky upravený automobil Kia cee'd, pretekársky výstroj a bezplatný servis na sezónu 2010.

Autor projektu Jaroslav Baránek prostredníctvom tejto na Slovensku jedinečnej ponuky chce propagovať automobilové preteky, zároveň vytvoriť priestor pre mladé talenty. Podľa svojich jazdeckých začiatkov vie, ako náročné bolo začať s motoristickým športom. Dnes to ľudia, ktorí by chceli pretekať, nemajú podľa neho o nič jednoduchšie. Z tohto dôvodu vznikla súťaž Autotechna racing talent, ktorá umožní aspoň jednému šťastlivcovi, ktorý má jazdecké predpoklady, splniť si svoj pretekársky sen.

Jedinou podmienkou na účasť v súťaži je minimálny vek účastníka 16 rokov. Organizátori veria, že do súťaže sa prihlásia aj ženy a dievčatá, pre ktoré je automobilový šport rovnako vhodný ako pre mužov a súťaž určite preverí ich schopnosti a prípadne odhalí ich talent. Súťažiaci v troch kolách absolvujú jazdy na motokárach, na civilnom automobile na autocvičisku, popasujú sa s otázkami v niekoľkých testoch a absolvujú testy reakčných schopností. Internetová registrácia sa začala 11. februára a potrvá do konca februára 2010. Víťaza vyhlásia po skončení finálového kola, ktoré bude 27. marca 2010 vo Zvolene. Elektronická prihláška do súťaže je na stránke www.autotechna.sk/talent.

Víťaz súťaže bude počas nastávajúcej sezóny jazdiť na automobile Kia cee'd (model 2,0 CRDi, 209 k, 430 Nm) s ktorým sa Jaroslav Baránek stal dvakrát majstrom Slovenska v pretekoch do vrchu v sezónach 2008 a 2009. Model Kia cee'd sa vyrába na Slovensku od roku 2006 a na domácom trhu patrí medzi lídrov svojej kategórie. V roku 2009 sa cee'd s počtom 3 629 predaných kusov na slovenskom trhu stal druhým najpredávanejším automobilom vo svojej triede.

Všetci finalisti súťaže Autotechna racing talent budú mať po skončení súťaže jedinečnú možnosť osobne navštíviť výrobný závod automobilky Kia priamo v Tepličke nad Váhom.

Bližšie informácie o súťaži Autotechna racing talent 2010 a elektronickú prihlášku nájdete na stránke www.autotechna.sk/talent.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.