Kia Sorento pre trénera Weissa

Utorok, 06 október 2009

Nový model Kia Sorento prevzal na štadióne Národného tréningového centra v Senci po tréningu pred dôležitým kvalifikačným zápasom na futbalové majstrovstvá sveta so Slovinskom tréner slovenskej futbalovej reprezentácie Vladimír Weiss. Odovzdali mu ho zástupcovia spoločnosti Kia Motors Slovensko Steve Lee a Pavel Šilha, generálny riaditeľ tejto spoločnosti.

Kia Sorento

Spoločnosť Kia je platinovým partnerom slovenskej futbalovej reprezentácie. Od nej prevzal tréner národného futbalového tímu Vladimír Weiss nový model Kia Sorento so vznetovým motorom 2,2 litra s výkonom 197 koní. Tréner Weiss bude po dobu viac ako 1 mesiaca jazdiť na novej Kia Sorento ako jediný Slovák, keďže uvedenie tohto vozidla na slovenský trh je naplánované na november 2009.

Nové päť- alebo sedemmiestne SUV Kia Sorento malo premiéru len prednedávnom na autosalóne vo Frankfurte. Je dlhšie a nižšie než predchádzajúci model, má úplne nový dizajn vyžarujúci silu a dynamickosť a jeho neobyčajný vzhľad obsahuje prvky nového dizajnového DNA značky Kia. Nové Sorento je vozidlo kategórie "Highline Cruiser" ponúkajúce oveľa priestrannejší a luxusnejší interiér.

Odkedy je Kia Motors platinovým partnerom slovenskej futbalovej reprezentácie, - povedal pri odovzdávaní Sorenta generálny riaditeľ Pavel Šilha, mužstvu sa viac darí a je na najlepšej ceste k vytúženému postupu na majstrovstvá sveta, ktoré budú na budúci rok v Juhoafrickej republike. Nová Kia Sorento je preto prejavom vďačnosti od spoločnosti Kia Slovensko trénerovi Weissovi za jeho nasadenie a skvelé výsledky. Spoločnosť Kia verí, že nový automobil bude zároveň talizmanom aj na záverečný kvalifikačný dvojzápas – dodal Pavel Šilha.

Autor: J. Goldberger
Foto: Kia
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.