Kia Sorento pre trénera Weissa

Utorok, 06 október 2009

Nový model Kia Sorento prevzal na štadióne Národného tréningového centra v Senci po tréningu pred dôležitým kvalifikačným zápasom na futbalové majstrovstvá sveta so Slovinskom tréner slovenskej futbalovej reprezentácie Vladimír Weiss. Odovzdali mu ho zástupcovia spoločnosti Kia Motors Slovensko Steve Lee a Pavel Šilha, generálny riaditeľ tejto spoločnosti.

Kia Sorento

Spoločnosť Kia je platinovým partnerom slovenskej futbalovej reprezentácie. Od nej prevzal tréner národného futbalového tímu Vladimír Weiss nový model Kia Sorento so vznetovým motorom 2,2 litra s výkonom 197 koní. Tréner Weiss bude po dobu viac ako 1 mesiaca jazdiť na novej Kia Sorento ako jediný Slovák, keďže uvedenie tohto vozidla na slovenský trh je naplánované na november 2009.

Nové päť- alebo sedemmiestne SUV Kia Sorento malo premiéru len prednedávnom na autosalóne vo Frankfurte. Je dlhšie a nižšie než predchádzajúci model, má úplne nový dizajn vyžarujúci silu a dynamickosť a jeho neobyčajný vzhľad obsahuje prvky nového dizajnového DNA značky Kia. Nové Sorento je vozidlo kategórie "Highline Cruiser" ponúkajúce oveľa priestrannejší a luxusnejší interiér.

Odkedy je Kia Motors platinovým partnerom slovenskej futbalovej reprezentácie, - povedal pri odovzdávaní Sorenta generálny riaditeľ Pavel Šilha, mužstvu sa viac darí a je na najlepšej ceste k vytúženému postupu na majstrovstvá sveta, ktoré budú na budúci rok v Juhoafrickej republike. Nová Kia Sorento je preto prejavom vďačnosti od spoločnosti Kia Slovensko trénerovi Weissovi za jeho nasadenie a skvelé výsledky. Spoločnosť Kia verí, že nový automobil bude zároveň talizmanom aj na záverečný kvalifikačný dvojzápas – dodal Pavel Šilha.

Autor: J. Goldberger
Foto: Kia
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.