Kia Sorento pre trénera Weissa

Utorok, 06 október 2009

Nový model Kia Sorento prevzal na štadióne Národného tréningového centra v Senci po tréningu pred dôležitým kvalifikačným zápasom na futbalové majstrovstvá sveta so Slovinskom tréner slovenskej futbalovej reprezentácie Vladimír Weiss. Odovzdali mu ho zástupcovia spoločnosti Kia Motors Slovensko Steve Lee a Pavel Šilha, generálny riaditeľ tejto spoločnosti.

Kia Sorento

Spoločnosť Kia je platinovým partnerom slovenskej futbalovej reprezentácie. Od nej prevzal tréner národného futbalového tímu Vladimír Weiss nový model Kia Sorento so vznetovým motorom 2,2 litra s výkonom 197 koní. Tréner Weiss bude po dobu viac ako 1 mesiaca jazdiť na novej Kia Sorento ako jediný Slovák, keďže uvedenie tohto vozidla na slovenský trh je naplánované na november 2009.

Nové päť- alebo sedemmiestne SUV Kia Sorento malo premiéru len prednedávnom na autosalóne vo Frankfurte. Je dlhšie a nižšie než predchádzajúci model, má úplne nový dizajn vyžarujúci silu a dynamickosť a jeho neobyčajný vzhľad obsahuje prvky nového dizajnového DNA značky Kia. Nové Sorento je vozidlo kategórie "Highline Cruiser" ponúkajúce oveľa priestrannejší a luxusnejší interiér.

Odkedy je Kia Motors platinovým partnerom slovenskej futbalovej reprezentácie, - povedal pri odovzdávaní Sorenta generálny riaditeľ Pavel Šilha, mužstvu sa viac darí a je na najlepšej ceste k vytúženému postupu na majstrovstvá sveta, ktoré budú na budúci rok v Juhoafrickej republike. Nová Kia Sorento je preto prejavom vďačnosti od spoločnosti Kia Slovensko trénerovi Weissovi za jeho nasadenie a skvelé výsledky. Spoločnosť Kia verí, že nový automobil bude zároveň talizmanom aj na záverečný kvalifikačný dvojzápas – dodal Pavel Šilha.

Autor: J. Goldberger
Foto: Kia
Pridať komentár
Bleskovky
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.
Goodyear-Eagle-F1-SuperSport
Nové pneumatiky Eagle F1 SuperSport spoločnosti Goodyear obsadili prvé miesto v teste veľmi vysoko výkonných pneumatík Ultra Ultra High Performance. Test sa konal na skúšobnom okruhu spoločnosti Continental v texaskom Uvalde. Hodnotili sa pneumatiky ôsmich rôznych výrobcov, vrátane značiek Continental a Michelin na vozidle BMW M2 s pneumatikami rozmeru 245/35 R19 na prednej náprave a 265/35 R19 vzadu. Pokrýval všetky hlavné disciplíny obvyklé v testoch pneumatík, vrátane hodnotenia ovládateľnosti za sucha i mokra, brzdných vlastností na suchom i mokrom povrchu, sklonu k aquaplaningu, valivého odporu, hlučnosti a pohodlia pre vodiča.