Kia Soul: Interiér roka

Piatok, 10 apríl 2009

Renomovaný americký automobilový magazín Ward's AutoWorld udelil modelu Kia Soul ocenenie Grooviest Interior. Zábavný, ergonomický i bezpečný interiér mestského crossovera zaujal. Automobily, spomedzi ktorých vyšiel víťazný model, boli hodnotené komplexne na základe dizajnu, kvality, komfortu a bezpečnosti.

Kia Soul

Soul bol iba nedávno uvedený na americký trh a spomedzi 11 automobilových značiek bol ako jediný ocenený za svoj príťažlivý dizajn a ďalšie hodnoty, nevynímajúc prvky bezpečnosti, komfortu a pohodlia.

Redaktori časopisu Ward's AutoWorld hodnotili 35 úplne nových alebo značne inovovaných interiérov automobilov modelových rokov 2009 a 2010. Vozidlá boli celkovo rozdelené do 11 segmentov. Šesť z nich tvorili skupiny osobných a nákladných vozidiel kategorizovaných podľa ceny a ďalších 5 skupín podľa špeciálnych hodnotení. Ohodnocovali dizajn, materiál, kvalitu spracovania, ergonómiu, jazdné vlastnosti, bezpečnosť, hodnotu a komfort.

Kia Soul

Soul ponúka vysokú individualizáciu vozidla s výborne vypracovaným, priateľským a k užívateľovi aj praktickým interiérom. Vďaka dizajnovým prvkom zakomponovaným do audio systému Kia Soul ponúka prehľadnú palubnú dosku s tromi ciferníkmi prístrojov, LCD osvetlením a "plávajúcou" centrálnou konzolou, ktorá v sebe združuje ovládacie prvky audio systému AM/FM/CD/MP3, vykurovania a vetrania spolu s úložným priestorom pod vekom.

Autor: J. Goldberger
Foto: KIA
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.