Kia Soul: Interiér roka

Piatok, 10 apríl 2009

Renomovaný americký automobilový magazín Ward's AutoWorld udelil modelu Kia Soul ocenenie Grooviest Interior. Zábavný, ergonomický i bezpečný interiér mestského crossovera zaujal. Automobily, spomedzi ktorých vyšiel víťazný model, boli hodnotené komplexne na základe dizajnu, kvality, komfortu a bezpečnosti.

Kia Soul

Soul bol iba nedávno uvedený na americký trh a spomedzi 11 automobilových značiek bol ako jediný ocenený za svoj príťažlivý dizajn a ďalšie hodnoty, nevynímajúc prvky bezpečnosti, komfortu a pohodlia.

Redaktori časopisu Ward's AutoWorld hodnotili 35 úplne nových alebo značne inovovaných interiérov automobilov modelových rokov 2009 a 2010. Vozidlá boli celkovo rozdelené do 11 segmentov. Šesť z nich tvorili skupiny osobných a nákladných vozidiel kategorizovaných podľa ceny a ďalších 5 skupín podľa špeciálnych hodnotení. Ohodnocovali dizajn, materiál, kvalitu spracovania, ergonómiu, jazdné vlastnosti, bezpečnosť, hodnotu a komfort.

Kia Soul

Soul ponúka vysokú individualizáciu vozidla s výborne vypracovaným, priateľským a k užívateľovi aj praktickým interiérom. Vďaka dizajnovým prvkom zakomponovaným do audio systému Kia Soul ponúka prehľadnú palubnú dosku s tromi ciferníkmi prístrojov, LCD osvetlením a "plávajúcou" centrálnou konzolou, ktorá v sebe združuje ovládacie prvky audio systému AM/FM/CD/MP3, vykurovania a vetrania spolu s úložným priestorom pod vekom.

Autor: J. Goldberger
Foto: KIA
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.