Kia Soul: Interiér roka

Piatok, 10 apríl 2009

Renomovaný americký automobilový magazín Ward's AutoWorld udelil modelu Kia Soul ocenenie Grooviest Interior. Zábavný, ergonomický i bezpečný interiér mestského crossovera zaujal. Automobily, spomedzi ktorých vyšiel víťazný model, boli hodnotené komplexne na základe dizajnu, kvality, komfortu a bezpečnosti.

Kia Soul

Soul bol iba nedávno uvedený na americký trh a spomedzi 11 automobilových značiek bol ako jediný ocenený za svoj príťažlivý dizajn a ďalšie hodnoty, nevynímajúc prvky bezpečnosti, komfortu a pohodlia.

Redaktori časopisu Ward's AutoWorld hodnotili 35 úplne nových alebo značne inovovaných interiérov automobilov modelových rokov 2009 a 2010. Vozidlá boli celkovo rozdelené do 11 segmentov. Šesť z nich tvorili skupiny osobných a nákladných vozidiel kategorizovaných podľa ceny a ďalších 5 skupín podľa špeciálnych hodnotení. Ohodnocovali dizajn, materiál, kvalitu spracovania, ergonómiu, jazdné vlastnosti, bezpečnosť, hodnotu a komfort.

Kia Soul

Soul ponúka vysokú individualizáciu vozidla s výborne vypracovaným, priateľským a k užívateľovi aj praktickým interiérom. Vďaka dizajnovým prvkom zakomponovaným do audio systému Kia Soul ponúka prehľadnú palubnú dosku s tromi ciferníkmi prístrojov, LCD osvetlením a "plávajúcou" centrálnou konzolou, ktorá v sebe združuje ovládacie prvky audio systému AM/FM/CD/MP3, vykurovania a vetrania spolu s úložným priestorom pod vekom.

Autor: J. Goldberger
Foto: KIA
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.