Kia Soul: Interiér roka

Piatok, 10 apríl 2009

Renomovaný americký automobilový magazín Ward's AutoWorld udelil modelu Kia Soul ocenenie Grooviest Interior. Zábavný, ergonomický i bezpečný interiér mestského crossovera zaujal. Automobily, spomedzi ktorých vyšiel víťazný model, boli hodnotené komplexne na základe dizajnu, kvality, komfortu a bezpečnosti.

Kia Soul

Soul bol iba nedávno uvedený na americký trh a spomedzi 11 automobilových značiek bol ako jediný ocenený za svoj príťažlivý dizajn a ďalšie hodnoty, nevynímajúc prvky bezpečnosti, komfortu a pohodlia.

Redaktori časopisu Ward's AutoWorld hodnotili 35 úplne nových alebo značne inovovaných interiérov automobilov modelových rokov 2009 a 2010. Vozidlá boli celkovo rozdelené do 11 segmentov. Šesť z nich tvorili skupiny osobných a nákladných vozidiel kategorizovaných podľa ceny a ďalších 5 skupín podľa špeciálnych hodnotení. Ohodnocovali dizajn, materiál, kvalitu spracovania, ergonómiu, jazdné vlastnosti, bezpečnosť, hodnotu a komfort.

Kia Soul

Soul ponúka vysokú individualizáciu vozidla s výborne vypracovaným, priateľským a k užívateľovi aj praktickým interiérom. Vďaka dizajnovým prvkom zakomponovaným do audio systému Kia Soul ponúka prehľadnú palubnú dosku s tromi ciferníkmi prístrojov, LCD osvetlením a "plávajúcou" centrálnou konzolou, ktorá v sebe združuje ovládacie prvky audio systému AM/FM/CD/MP3, vykurovania a vetrania spolu s úložným priestorom pod vekom.

Autor: J. Goldberger
Foto: KIA
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.