Krásky pomáhajú Japonsku

Streda, 06 apríl 2011

Čo majú spoločné Patricia Vitteková, Romana Škamlová a Tereza Brabcová? Že sú to príťažlivé blondínky si všimnete na prvý pohľad. Spája ich však ešte jedna netradičná vec – láska k racingu a ochota pomáhať, čo predviedli aj na otvorení novej sezóny racingovej akadémie Race4Slovakia na okruhu Slovakia Ring. Vznikli pri tom neuveriteľne horúce zábery, ktoré budú pomáhať zemetrasením postihnutému Japonsku.

Krásky pomáhajú Japonsku
Vzťah k motorom a športu pritiahli krásne ženy na Slovakia-ring a na pomoc Japonsku

Do boja na pomoc Japonsku krásky nasadili ženské zbrane v spojení so superšportovými autami. Zábery, ktoré vznikli pri otvorení novej sezóny Race4Slovakia na Slovakia Ringu, totiž poputujú na charitu.

- Keďže všetky trénujeme v racingovej akadémii race4Slovakia už viac ako rok a nesmierne nás to baví, rozhodli sme sa spojiť naše spoločné hobby s ušľachtilým cieľom. Glamour fotky, ktoré vznikli spojením krásnych áut a ešte krajších žien, boli vydražené na charitatívnej akcii v kaviarni VEA v Eurovea. Výťažok z dražby pôjde deťom v Japonsku v oblastiach najviac postihnutých prírodnou katastrofou, vysvetlila Patricia Vitteková.

Spomínané krásky nie sú v o svete racingu žiadnymi nováčikmi. Svoje jazdecké schopnosti pravidelne zdokonaľujú v racingovej akadémii Race4Slovakia známeho slovenského jazdca a konštruktéra Dicka Kvetňanského. Akadémia učí ľudí jazdiť zvládať superšportové autá, ponúka adrenalínové jazdy na okruhu či zdokonaľovanie racingových zručností. Výsledky sexy dám sú ohromujúce, vďaka poctivému tréningu v Race4Slovakia totiž za sebou nechávajú aj skúsených jazdcov. A ako sa nežné dámy dostali do mužského racingového sveta?

Krásky pomáhajú Japonsku
Fotografické zábery, ktoré budú pomáhať zemetrasením postihnutému Japonsku

- S Dickom Kvetňanským sa poznáme už dlhšie. O tom, že som naozaj talent a mala by som začať jazdiť, ma presviedča ,odkedy som absolvovala Race Academy. Tak sme sa nakoniec nechali nahovoriť a ideme sa do toho vrhnúť naplno, vraví s úsmevom Romana Škamlová.

Ako to vyzerá, keď sa spoja autá, ktoré trhajú asfalt, s telami, ktoré asfalt roztápajú, sa môžete presvedčiť v galérii fotografií. Na vlastné oči uvidíte, že racing už zďaleka nie je len mužskou doménou. Skúsiť to môžete sami v racingovej akadémii Race4Slovakia na okruhu Slovakia Ring v Orechovej Potôni kúsok od Bratislavy.

Krásky pomáhajú Japonsku Krásky pomáhajú Japonsku Krásky pomáhajú Japonsku Krásky pomáhajú Japonsku
Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
Land-cruise
Podľa amerického portálu iSeeCars.com je Toyota Land Cruiser najspoľahlivejším autom na americkom trhu. Portál analyzoval z hľadiska životnosti 15,8 milióna jazdených áut. Ukázalo sa, že Toyota Land Cruiser poskytuje najväčšiu záruku, že auto prekoná minimálne 320 000 km. Toľko malo na tachometri až 15,7 % jazdených áut tohto modelu. Druhé miesto patrí modelu Sequoia (9,2 %), čo je terénne vozidlo väčšie ako je Land Cruiser postavené na platforme pick-upu Tundra. Prvé miesto má Toyota aj medzi všetkými preverovanými značkami. Na druhom mieste medzi značkami je Honda s podielom 1,6 %. Na ďalších sú americké GMC, Chevrolet a Ford. Land Cruiser navrhli tak, aby vydržal najmenej 25 rokov.
Šikyňa-Holandsko
Po úvodných pretekoch seriálu majstrovstiev sveta v motokrose v Anglicku sa pretekári so svojimi tímami presunuli do holandského Valkenswaardu, dejiska druhého podujatia majstrovstiev sveta. Jediný slovenský jazdec Richard Šikyňa z MX Slovakia v Holandsku nebodoval. Zdravotný stav, ku ktorým sa v druhej jazde pridali aj technické problémy, mu neumožnili dokončiť ani jedny nedeľňajšie preteky a tak sa z Holandska vracia bez bodového zisku. V hodnotení seriálu klesol z priebežného 19. na 27. miesto. V najbližších dňoch bude najdôležitejšie, aby sa Richard Šikyňa vyliečil a stihol sa pripraviť na ďalšie preteky v Argentíne, ktoré budú už o dva týždne.
BMW-kopie
Značke BMW udelili slovenskí spotrebitelia a komisia expertov Brand Council z programu Slovak Superbrands cenu Slovak Superbrands Award 2020. Automobilka tak potvrdila, že patrí do skupine elitných značiek. Ocenenie je potvrdením kvality a uistením priaznivcov a zákazníkov značky pri ich nákupných rozhodnutiach. Program Superbrands vznikol pred viac ako dvadsiatimi rokmi vo Veľkej Británii. Marketingoví a komunikační odborníci si stanovili dva ciele: uviesť do pozornosti mimoriadne silné značky a prezentovať ich ďalším spoločnostiam, ktoré by sa rady rozvíjali a učili. Odvtedy získal program celosvetové uznanie a dnes je Superbrands uznávaný ako rešpektované ocenenie v 90. krajinách na piatich kontinentoch. Komisia Brand Council ma pri udeľovaní cien kľúčovú úlohu, preto sa jej členmi môžu stať len poprední, vysoko uznávaní experti.