Krásky pomáhajú Japonsku

Streda, 06 apríl 2011

Čo majú spoločné Patricia Vitteková, Romana Škamlová a Tereza Brabcová? Že sú to príťažlivé blondínky si všimnete na prvý pohľad. Spája ich však ešte jedna netradičná vec – láska k racingu a ochota pomáhať, čo predviedli aj na otvorení novej sezóny racingovej akadémie Race4Slovakia na okruhu Slovakia Ring. Vznikli pri tom neuveriteľne horúce zábery, ktoré budú pomáhať zemetrasením postihnutému Japonsku.

Krásky pomáhajú Japonsku
Vzťah k motorom a športu pritiahli krásne ženy na Slovakia-ring a na pomoc Japonsku

Do boja na pomoc Japonsku krásky nasadili ženské zbrane v spojení so superšportovými autami. Zábery, ktoré vznikli pri otvorení novej sezóny Race4Slovakia na Slovakia Ringu, totiž poputujú na charitu.

- Keďže všetky trénujeme v racingovej akadémii race4Slovakia už viac ako rok a nesmierne nás to baví, rozhodli sme sa spojiť naše spoločné hobby s ušľachtilým cieľom. Glamour fotky, ktoré vznikli spojením krásnych áut a ešte krajších žien, boli vydražené na charitatívnej akcii v kaviarni VEA v Eurovea. Výťažok z dražby pôjde deťom v Japonsku v oblastiach najviac postihnutých prírodnou katastrofou, vysvetlila Patricia Vitteková.

Spomínané krásky nie sú v o svete racingu žiadnymi nováčikmi. Svoje jazdecké schopnosti pravidelne zdokonaľujú v racingovej akadémii Race4Slovakia známeho slovenského jazdca a konštruktéra Dicka Kvetňanského. Akadémia učí ľudí jazdiť zvládať superšportové autá, ponúka adrenalínové jazdy na okruhu či zdokonaľovanie racingových zručností. Výsledky sexy dám sú ohromujúce, vďaka poctivému tréningu v Race4Slovakia totiž za sebou nechávajú aj skúsených jazdcov. A ako sa nežné dámy dostali do mužského racingového sveta?

Krásky pomáhajú Japonsku
Fotografické zábery, ktoré budú pomáhať zemetrasením postihnutému Japonsku

- S Dickom Kvetňanským sa poznáme už dlhšie. O tom, že som naozaj talent a mala by som začať jazdiť, ma presviedča ,odkedy som absolvovala Race Academy. Tak sme sa nakoniec nechali nahovoriť a ideme sa do toho vrhnúť naplno, vraví s úsmevom Romana Škamlová.

Ako to vyzerá, keď sa spoja autá, ktoré trhajú asfalt, s telami, ktoré asfalt roztápajú, sa môžete presvedčiť v galérii fotografií. Na vlastné oči uvidíte, že racing už zďaleka nie je len mužskou doménou. Skúsiť to môžete sami v racingovej akadémii Race4Slovakia na okruhu Slovakia Ring v Orechovej Potôni kúsok od Bratislavy.

Krásky pomáhajú Japonsku Krásky pomáhajú Japonsku Krásky pomáhajú Japonsku Krásky pomáhajú Japonsku
Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.