Krásky pomáhajú Japonsku

Streda, 06 apríl 2011

Čo majú spoločné Patricia Vitteková, Romana Škamlová a Tereza Brabcová? Že sú to príťažlivé blondínky si všimnete na prvý pohľad. Spája ich však ešte jedna netradičná vec – láska k racingu a ochota pomáhať, čo predviedli aj na otvorení novej sezóny racingovej akadémie Race4Slovakia na okruhu Slovakia Ring. Vznikli pri tom neuveriteľne horúce zábery, ktoré budú pomáhať zemetrasením postihnutému Japonsku.

Krásky pomáhajú Japonsku
Vzťah k motorom a športu pritiahli krásne ženy na Slovakia-ring a na pomoc Japonsku

Do boja na pomoc Japonsku krásky nasadili ženské zbrane v spojení so superšportovými autami. Zábery, ktoré vznikli pri otvorení novej sezóny Race4Slovakia na Slovakia Ringu, totiž poputujú na charitu.

- Keďže všetky trénujeme v racingovej akadémii race4Slovakia už viac ako rok a nesmierne nás to baví, rozhodli sme sa spojiť naše spoločné hobby s ušľachtilým cieľom. Glamour fotky, ktoré vznikli spojením krásnych áut a ešte krajších žien, boli vydražené na charitatívnej akcii v kaviarni VEA v Eurovea. Výťažok z dražby pôjde deťom v Japonsku v oblastiach najviac postihnutých prírodnou katastrofou, vysvetlila Patricia Vitteková.

Spomínané krásky nie sú v o svete racingu žiadnymi nováčikmi. Svoje jazdecké schopnosti pravidelne zdokonaľujú v racingovej akadémii Race4Slovakia známeho slovenského jazdca a konštruktéra Dicka Kvetňanského. Akadémia učí ľudí jazdiť zvládať superšportové autá, ponúka adrenalínové jazdy na okruhu či zdokonaľovanie racingových zručností. Výsledky sexy dám sú ohromujúce, vďaka poctivému tréningu v Race4Slovakia totiž za sebou nechávajú aj skúsených jazdcov. A ako sa nežné dámy dostali do mužského racingového sveta?

Krásky pomáhajú Japonsku
Fotografické zábery, ktoré budú pomáhať zemetrasením postihnutému Japonsku

- S Dickom Kvetňanským sa poznáme už dlhšie. O tom, že som naozaj talent a mala by som začať jazdiť, ma presviedča ,odkedy som absolvovala Race Academy. Tak sme sa nakoniec nechali nahovoriť a ideme sa do toho vrhnúť naplno, vraví s úsmevom Romana Škamlová.

Ako to vyzerá, keď sa spoja autá, ktoré trhajú asfalt, s telami, ktoré asfalt roztápajú, sa môžete presvedčiť v galérii fotografií. Na vlastné oči uvidíte, že racing už zďaleka nie je len mužskou doménou. Skúsiť to môžete sami v racingovej akadémii Race4Slovakia na okruhu Slovakia Ring v Orechovej Potôni kúsok od Bratislavy.

Krásky pomáhajú Japonsku Krásky pomáhajú Japonsku Krásky pomáhajú Japonsku Krásky pomáhajú Japonsku
Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
Mazda-cx30
Mazda CX-30 získala ocenenie Zlatý volant 2019 v kategórii SUV/crossover pre vozidlá do dĺžky 4,4 m. Úplne nové kompaktné SUV tak získava svoje vôbec prvé ocenenie v jednej z najdôležitejších čitateľských súťaží. Cenu odovzdali včera v Berlíne prezidentovi Mazda Motor Europe Yasuhiro Aoyamaovi. Pre Mazdu je to historicky piate ocenenie v kategórii Zlatý volant. Prvé získala Mazda 323 v rokoch 1985 a 1989, potom Mazda 626 v roku 1992 a Mazda2 v roku 2014.
skoda-octavia
Automobilka Škoda predstavila novú generáciu modelu Octavia. Štvrtá generácia najpredávanejšieho modelu českej automobilky má nové dimenzie, emotívnejší vzhľad, je priestrannejšia, bezpečnejšia a ponúka väčšie možností konektivity. Je tiež dlhšia a širšia než predchádzajúce generácie a ponúka aj väčší batožinový priestor. Vďaka novému dizajnovému jazyku značky Škoda pôsobí Octavia ešte emotívnejšie. Nový koncept interiéru kombinuje väčšiu funkčnosť a ponuku priestoru s kvalitnými materiálmi a novými dizajnovými prvkami. Moderné možnosti konektivity a nové asistenčné systémy zaisťujú väčšiu úroveň bezpečnosti a komfortu. Svetová premiéra štvrtej generácie Škody Octavia sa konala netradične v pražskej Národnej galérii.
Igor-Drotár
Tradičné podujatie po skončení sezóny Setkání mistrů v českej Sosnovej neďaleko Českej Lípy,na ktorom nechýbal ani slovenský automobilový pretekár Igor Drotár, sa konalo už po osemnásty raz. Ani nepriazeň jesenného počasia neodradila davy fanúšikov, aby zaplnili priestor okolo sosnovskej arény. Tradičné podujatie otvárajú paralelné vyraďovacie preteky vždy dvoch áut. Z približne päťdesiatky zúčastnených pretekárov skončil Drotár v silnej konkurencii aj profesionálnych jazdcov na výbornom šiestom mieste. Igor Drotár: "V prvej jazde som zajazdil piaty najrýchlejší čas. Čakal som, že v druhej jazde sa zlepším, no pokazil som znovu štart a napokon som skončil šiesty, čo je z 50-ky skvelých jazdcov výborný výsledok."