Krásne a pokojné Vianoce

Štvrtok, 24 december 2015

Ani sme sa nenazdali, ubehol ďalší rok a znovu sú tu Vianoce. Hádam najväčšie sviatky ľudí tohto sveta. Sviatky, keď všetky povinnosti hodíme za hlavu a vo vrchovatej miere si doprajeme pokoj a pohodu.

xmas2015

Všetkým návštevníkom, pravidelným i občasným, ale aj každému motoristovi, nemotorizovanému i peším účastníkom cestnej premávky praje redakčný tímOne Man Show pokojné vianočné sviatky, veľa zdravia a s prichádzajúcim rokom 2016 veľa pracovných i osobných úspechov.

Veríme, že náš internetový portál bude v nadchádzajúcom roku zaujímavejší a bohatší o nové a zaujímavé články. Chceme, aby sme v novom roku 2016 informovali svet motoristov správami, ktoré si radi prečítajú a na ktoré čakajú. Viac sa chceme venovať tiež testovaniu nových modelov.

Pokiaľ ide o testy, tak čoskoro si budete môcť prečítať testy tak zaujímavých a skvelých modelov, ako sú Suzuki Vitara, Subaru Outback a Citroën Cactus. Predstavíme novinky Volvo S90, Cadillac XT5, Renault Alaskan koncept, Ford Ranger a ďalšie.

Prajeme všetkým bez výnimky

Krásne Vianoce, veľa zdravia a šťastný a úspešný rok 2016.

Ján Goldberger

Pridať komentár
Bleskovky
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.
skoda-kamiq
Automobilka Škoda predstavila svoj nový produkt pomenovaný Laura. Nejde o nový model automobilu, ale o digitálnu asistentku do mestského SUV Kamiq a kompaktného modelu Scala. Laura rozumie a hovorí až v šiestich jazykoch, dohovoríte sa s ňou po anglicky, ale aj po česky. Laura rozumie aj pokynom, ktoré sa zadávajú v celých vetách. Jedinou podmienkou fungovania hlasovej asistentky Laura je, aby auto bolo vybavené najvyššou verziou multimediálneho systému Amundsen. Nové rozšírené hlasové ovládanie reaguje na meno Laura. Zavedenie novej digitálnej asistentky potvrdzuje, že oba modely sú v rámci svojich segmentov priekopníkmi v oblasti infoteinment systémov a konektivity. Nová funkcia vrcholného infotainment systému Amundsen využíva štandardne dodávanú eSIM-kartu.
2-Ultragrip-performance
Výrobca pneumatík Goodyear rozšíril rad zimných pneumatík UltraGrip a majitelia menších mestských modelov, úžitkových vozidiel a silných áut si budú môcť na zimu obuť pneumatiky UltraGrip9+, UltraGrip Cargo a UltraGrip Performance+. Model UltraGrip 9+ ponúka dlhší kilometrový výkon a vyššiu priľnavosť na snehovej pokrývke a zľadovatenej ceste, UltraGrip Cargo zlepšujú brzdné vlastnosti úžitkových vozidiel na zľadovatených cestách a Ultra Grip Performance+ ponúkajú lepšie brzdné vlastnosti a vyššiu priľnavosť pre vodičov výkonných áut a mimoriadne jazdné vlastnosti na mokrom aj suchom povrchu v zimných podmienkach. Základom technológie WinterGrip je nová zmes, ktorá zlepšuje pružnosť gumy za nízkych teplôt a zvyšuje tak priľnavosť na zasneženej a zľadovatenej vozovke.