Krásne a pokojné Vianoce

Štvrtok, 24 december 2015

Ani sme sa nenazdali, ubehol ďalší rok a znovu sú tu Vianoce. Hádam najväčšie sviatky ľudí tohto sveta. Sviatky, keď všetky povinnosti hodíme za hlavu a vo vrchovatej miere si doprajeme pokoj a pohodu.

xmas2015

Všetkým návštevníkom, pravidelným i občasným, ale aj každému motoristovi, nemotorizovanému i peším účastníkom cestnej premávky praje redakčný tímOne Man Show pokojné vianočné sviatky, veľa zdravia a s prichádzajúcim rokom 2016 veľa pracovných i osobných úspechov.

Veríme, že náš internetový portál bude v nadchádzajúcom roku zaujímavejší a bohatší o nové a zaujímavé články. Chceme, aby sme v novom roku 2016 informovali svet motoristov správami, ktoré si radi prečítajú a na ktoré čakajú. Viac sa chceme venovať tiež testovaniu nových modelov.

Pokiaľ ide o testy, tak čoskoro si budete môcť prečítať testy tak zaujímavých a skvelých modelov, ako sú Suzuki Vitara, Subaru Outback a Citroën Cactus. Predstavíme novinky Volvo S90, Cadillac XT5, Renault Alaskan koncept, Ford Ranger a ďalšie.

Prajeme všetkým bez výnimky

Krásne Vianoce, veľa zdravia a šťastný a úspešný rok 2016.

Ján Goldberger

Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.