Krásne a pokojné Vianoce

Štvrtok, 24 december 2015

Ani sme sa nenazdali, ubehol ďalší rok a znovu sú tu Vianoce. Hádam najväčšie sviatky ľudí tohto sveta. Sviatky, keď všetky povinnosti hodíme za hlavu a vo vrchovatej miere si doprajeme pokoj a pohodu.

xmas2015

Všetkým návštevníkom, pravidelným i občasným, ale aj každému motoristovi, nemotorizovanému i peším účastníkom cestnej premávky praje redakčný tímOne Man Show pokojné vianočné sviatky, veľa zdravia a s prichádzajúcim rokom 2016 veľa pracovných i osobných úspechov.

Veríme, že náš internetový portál bude v nadchádzajúcom roku zaujímavejší a bohatší o nové a zaujímavé články. Chceme, aby sme v novom roku 2016 informovali svet motoristov správami, ktoré si radi prečítajú a na ktoré čakajú. Viac sa chceme venovať tiež testovaniu nových modelov.

Pokiaľ ide o testy, tak čoskoro si budete môcť prečítať testy tak zaujímavých a skvelých modelov, ako sú Suzuki Vitara, Subaru Outback a Citroën Cactus. Predstavíme novinky Volvo S90, Cadillac XT5, Renault Alaskan koncept, Ford Ranger a ďalšie.

Prajeme všetkým bez výnimky

Krásne Vianoce, veľa zdravia a šťastný a úspešný rok 2016.

Ján Goldberger

Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.