Lancia Delta HF Integrale ožíva

Nedeľa, 05 máj 2013

Automobilky sú hrdé na svoje najúspešnejšie modely a ich okrúhle výročia si radi pripomínajú. K mnohým, ktoré už tak urobili pri rôznych výročiach, sa teraz pripája aj talianska Lancia. Jej model Delta HF Integrale sa preslávil hlavne na automobilových súťažiach, kde bol dlhé roky postrachom súperov.

Lancia Integrale
Lancia pripravila edíciu náramkových hodiniek pre majiteľov a fanúšikov talianskej značky

Ak sa dnes na Lanciu pozeráme ako na výrobcu luxusných alebo módnych áut, ešte v nedávnej minulosti bola talianska značka aj synonymom nekompromisných športových modelov. Takým bola aj Lancia Delta Integrale, ktorá v rokoch 1987-89 a v roku 1991 získala s Juhom Kankkunenom a Mikim Biasionom za volantom štyri tituly majstra sveta a 46 víťazstiev vo svetových rallye.

Pôvodný dizajn päťdverového hatchbacku Lancia navrhol slávny taliansky karosár Giorgetto Giugiaro. S ním sa Lancia Delta stala v roku 1980 európskym Autom roka. Náramkové hodinky Integrale! majú pripomenúť majiteľom a fanúšikom modelov Lancia slávnu éru modelu Delta Integrale a početné víťazstvá tohto fenomenálneho súťažného auta s pohonom štyroch kolies.

Kvalitné hodinky sa vyrábajú v Nemecku a majú nápadný športový dizajn. Robustný rám z nerezovej ocele s priemerom 43 milimetrov v matnej čiernej farbe bol nanesený elektronicky. Poskytuje vzrušujúci kontrast k ohnivo červenému ciferníku, ktorý je ozdobený aj grafickým stvárnením legendárneho súťažného vozidla Lancia Delta HF Integrale.

Je samozrejmé, že hodinky high kvality ukazujú nielen presný čas, ale má aj rôzne chronografické funkcie. Cena hodiniek Integrale! je 139 eur. O možnostiach kúpy informuje internetová stránka www.69pitstop.com.

Lancia Integrale Lancia Delta Integrale Lancia Integrale Lancia Integrale Lancia Integrale Lancia Delta HF Integrale
Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.