Lancia Delta HF Integrale ožíva

Nedeľa, 05 máj 2013

Automobilky sú hrdé na svoje najúspešnejšie modely a ich okrúhle výročia si radi pripomínajú. K mnohým, ktoré už tak urobili pri rôznych výročiach, sa teraz pripája aj talianska Lancia. Jej model Delta HF Integrale sa preslávil hlavne na automobilových súťažiach, kde bol dlhé roky postrachom súperov.

Lancia Integrale
Lancia pripravila edíciu náramkových hodiniek pre majiteľov a fanúšikov talianskej značky

Ak sa dnes na Lanciu pozeráme ako na výrobcu luxusných alebo módnych áut, ešte v nedávnej minulosti bola talianska značka aj synonymom nekompromisných športových modelov. Takým bola aj Lancia Delta Integrale, ktorá v rokoch 1987-89 a v roku 1991 získala s Juhom Kankkunenom a Mikim Biasionom za volantom štyri tituly majstra sveta a 46 víťazstiev vo svetových rallye.

Pôvodný dizajn päťdverového hatchbacku Lancia navrhol slávny taliansky karosár Giorgetto Giugiaro. S ním sa Lancia Delta stala v roku 1980 európskym Autom roka. Náramkové hodinky Integrale! majú pripomenúť majiteľom a fanúšikom modelov Lancia slávnu éru modelu Delta Integrale a početné víťazstvá tohto fenomenálneho súťažného auta s pohonom štyroch kolies.

Kvalitné hodinky sa vyrábajú v Nemecku a majú nápadný športový dizajn. Robustný rám z nerezovej ocele s priemerom 43 milimetrov v matnej čiernej farbe bol nanesený elektronicky. Poskytuje vzrušujúci kontrast k ohnivo červenému ciferníku, ktorý je ozdobený aj grafickým stvárnením legendárneho súťažného vozidla Lancia Delta HF Integrale.

Je samozrejmé, že hodinky high kvality ukazujú nielen presný čas, ale má aj rôzne chronografické funkcie. Cena hodiniek Integrale! je 139 eur. O možnostiach kúpy informuje internetová stránka www.69pitstop.com.

Lancia Integrale Lancia Delta Integrale Lancia Integrale Lancia Integrale Lancia Integrale Lancia Delta HF Integrale
Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.