Legendárny Peugeot 204 Coupé opäť na Tour Auto

Štvrtok, 28 apríl 2022

Peugeot 204 je legendárnym modelom francúzskej automobilky. Preslávil známu značku, ktorá svoje autá dodávala do celého sveta a tak sa jej modely zapísali do automobilovej histórie. Legendárny model znovu oživuje spomienky na preteky a rallye a štartuje na Tour Auto 2022.

peugeot-204-coupe
Peugeot 204 Coupé na podujatí Tour Auto 2021, pri svojej obnovenej účasti

Peugeot 204 ako symbolický automobil značky s levom Lion, bol v rokoch 1969 až 1971 najpredávanejším automobilom vo Francúzsku. Z verzie kupé, ktorú vytvoril Paul Bouvot, vedúci oddelenia Peugeot Style, sa predalo takmer 43 000 kusov.

PEUGEOT 204 štartoval v roku 1971 aj na pretekoch Tour de France Automobile v kategórii 3GT. Jeho dynamické jazdné vlastnosti a na tú dobu inovatívne technológie mu umožnili dosahovať úspešné výsledky, podobné ako aj na tomto podujatí.

Automobilka Peugeot už druhý rok po sebe podporuje podujatie Tour Auto. V dňoch od 25. do 30. apríla tohto roku s legendárnym modelom Peugeot 204 Coupé s číslom 45 štartuje posádka François Allain a NicolasGuenneteau. Z nich François Allain je známy francúzsky motoristický novinár.

Peugeot 204 Coupé je veľmi špeciálne vozidlo, autentické s tým, ktoré sa v druhej polovici minulého storočia zúčastňovalo na podujatiach svetových rallye. Prvýkrát sa postavilo na štart už v 70-tych rokoch.

Neskôr sa Peugeot 204 vďaka svojej rekonštrukciia nádhernému vzhľadu stal televíznou celebritnou hviezdou. V roku 2021 tento model diváci mohli vidieť v programe Vintage Mecanic, ktorý uvádzal moderátor FrançoisAllain, dnes pilot Peugeota 204 Coupé na podujatí Tour Auto 2022.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
Bulik-Jerez
V posledný víkend sa v španielskom Jereze konali prvé preteky medzinárodných majstrovstiev Španielska ESBK 2022. 16-ročný slovenský pretekár Michal Búlik začal svoju druhú sezónu v triede Superstock 600 a obsadil 13. a 15.miesto. Po pretekoch takto ohodnotil svoje preteky: "Príliš mi to nešlo. Motocykel bol pripravený na sto percent, ale ja som zrýchľoval veľmi pomaly. Pred sezónou sme mali dva testy, oba však boli na vode, čo mi na rýchlosti nepridalo. Motocykle novej triedy NG (New Generation) sú výrazne rýchlejšie a ja sa budem musieť naučiť dostať sa dopredu rýchlejšie. Musím zapracovať na úvode jazdy a pridať viac agresivity na štarte. Druhé podujatie bude 22.-24. apríla vo Valencii, kde si musím dokázať, že do ESBK patrím.
klaus-zellner
Novým predsedom predstavenstva spoločnosti Škoda Auto bude od 1. júla 2022 Klaus Zellmer, ktorý v súčasnosti ako člen predstavenstva značky Volkswagen zodpovedá za oblasť predaja, marketingu a popredajných služieb. Doterajší predseda predstavenstva Škoda Auto Thomas Schäfer od 1. júlu 2022 prevezme funkciu predsedu predstavenstva značky Volkswagen, zároveň sa stane členom koncernového predstavenstva a bude riadiť skupinu objemových značiek.
stellantis1
Novinkami inovatívnych technológií nového Peugeota 308 sú doplnky vyrobené technológiou 3D tlače z úplne nového polyméru. Z neho je nový rad príslušenstva, ako sú držiak na slnečné okuliare, držiak na nápoje alebo na telefón. Nové príslušenstvo je výsledkom spoločnej práce tímov pre dizajn, produkt a výskum automobilky a spoločností HP Inc., Mäder a Erpro. Cieľom spolupráce je ponúkať inovatívne produkty, ktoré sú príjemné nielen na dotyk, ale sú aj ľahké, pevné a jednoducho využiteľné, a zlepšujú pohodu v interiéri už oceňovaného Peugeot i-Cockpitu.