Lexus hviezdil medzi filmovými hviezdami

Piatok, 16 september 2022

Filmový festival v Benátkach bol okrem prestížnej prítomnosti svetových filmových hviezd aj prestížnou prehliadkou elektrifikovaných modelov Lexus.

1-lexus-rociomunozmorales

Lexus bol už šiesty rok po sebe oficiálnym vozidlom medzinárodného filmového festivalu v Benátkach, La Biennale di Venezia, tento rok jeho 79. ročníka.

Lexus sa počas festivalu delil o červený koberec s najväčšími hviezdami a velikánmi zo sveta filmu, napríklad Julianne Moorovou, Bradom Pittom, Cate Blanchettovou a ďalšími svetovými hviezdami.

V Benátkach predviedol Lexus aj svoje úplne nové veľké SUV, luxusný model RX, ktorý sa koncom roku dostane na trh.

Festival v Benátkach bol aj prestížnou prehliadkou ďalších elektrifikovaných modelov značky Lexus, od plne elektrického crossoveru UX 300e cez kultivovaný sedan ES, až po uznávaný plug-in hybrid NX.

Počas jedenástich festivalových dní mala značka Lexus česť prepravovať svojimi bezemisnými autami najväčšie a najvplyvnejšie osobnosti sveta kinematografie a prezentovať na svetovo významnej scéne svoje "hviezdne" elektrifikované modely.

1-lexus-rociomunozmorales 2-lexus-adrienbrodyandgeorginachapman 3-lexus-timothea
Autor: J. Goldberger, Zdroj: Lexus
Foto: Lexus
Pridať komentár
Bleskovky
bmw-group
BMW Group, nemecký výrobca prémiových vozidiel, chce pokračovať v raste svojej produkcie i v tomto fiškálnom roku. Motivuje ho k tomu úspešný rok 2023, v ktorom jeho prémiový segment dodal na trh historicky najviac vozidiel a zaznamenal najvyššie predaje. Modelmi, ktoré majú produkciu bavorského producenta najviac potiahnuť na požadovanú úroveň, majú byť aj v roku 2024 čisto elektrické vozidlá a modely z vyššieho prémiového segmentu, vrátane modelov BMW radu 7, BMW X7 a luxusné Rolls-Royce s čisto elektrickým pohonom Rolls-Royce Spectre. V oboch týchto segmentoch verí skupina BMW vo výrazný dvojciferný rast. Očakáva sa, že prispejú k tomu aj modely BMW radu 5, BMW i5, ale aj elektrické kombi Touring i5.
matador
V prieskume spotrebiteľskej dôvery Slováci po ôsmy raz volili značky, ktorým dôverujú najviac. Zúčastnila sa ho reprezentatívna vzorka dvetisíc respondentov. Do prieskumu boli zahrnuté značky, ktoré sú najsilnejšími na slovenskom trhu. V kategórii výrobcov pneumatík získal ocenenie Najdôveryhodnejšia značka roku 2023 tradičný výrobca pneumatík Matador, ktorý je súčasťou koncernu Continental. Matador tak potvrdil povesť spoľahlivosti a kvality za rozumnú cenu. Značka s viac ako 115 rokmi skúseností je najdôveryhodnejšia pre 20,6 % respondentov. Na druhom mieste sa umiestnila značka Continental. Roman Moško, komunikačný manažér Continental Barum: "Sme hrdí, že značka Matador je medzi slovenskými vodičmi vnímaná ako symbol dôvery a kvality. Má dlhoročnú tradíciu, široké portfólio a spoľahlivú kvalitu.”Matador Hectorra 5
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.